Plusz támogatás érkezik az eredetileg 900 millió forintosra tervezett beruházáshoz, további 576 millió forint – közölte közösségi oldalán Becsó Zsolt országgyűlési képviselő, a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatra hivatkozva.
Április végén az MTI közölte, hogy kezdődik a piac felújítása, ám mint portálunk akkor megtudta, a hír lényegében egy kötelezendően kiadandó sajtóközlemény alapján jelent meg. Akkor Molnár Károly, a Salgótarjáni Vásárcsarnok és Piacigazgatóság vezetője a 3100.hu-nak elmondta: a közbeszerzési eljárás során láthatóvá vált, hogy a rendelkezésre álló forrás nem lesz elégséges a beruházáshoz, ezért ráemelési kérelemmel éltek.
Ahogyan arról már korábban is beszámoltunk: a vásárcsarnok épülete egy komplex energetikai felújításon esik át, miután azon az elmúlt évtizedekben csak kisebb állagmegóvó munkálatokat végeztek. Megerősítik a vasbeton pilléreket, kijavítják a tető tartószerkezetét, illetve új héjazatot építenek. Kicserélik továbbá az összes nyílászárót, valamint leszigetelik a falazat tartószerkezetét is – mindezek révén jelentős mennyiségű energiát lehet megspórolni az üzemeltetés során. Az építkezés a külső tereket is érinti, a piacudvaron ugyanis parkosított zöldfelületet alakítanak majd ki. A városháza korábbi közleményében kiemelte: a felújított épületbe új bérlőket is várnak, így szélesítve a kereskedelmi palettát.
A tíz milliárd forintot közelíti a dedikáltan salgótarjáni pályázati keret
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP) eredendően 9 milliárd 200 millió forint volt a dedikáltan salgótarjáni pályázati keret. Korábban jelentősebb, 493 millió forintos ráemelési engedély érkezett a gyermekmúzeum felépítéséhez, ez a tétel azonban még csak átcsoportosítás volt a kereten belül. A kormány májusban hozott döntést arról, hogy a korábban már megvalósult, de a tervezettnél többe került Sugár úti és ipari parki beruházásokhoz plusz támogatást ad: előbbihez mintegy 76, utóbbihoz bő 55 millió forintot.
Ebből 9 milliárd 385 millió forint már megítélt támogatásnak minősül, ennek 85 százalékát biztosítja az Európai Unió, 15 százalékát pedig a magyar költségvetés. Mindezen projekteket legkésőbb 2022 végéig kell megvalósítani, a város eddig a keret mintegy háromnegyedét költötte el, erről korábban itt írtunk.