3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Közel hatvan munkatárs vehetett át elismerést a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
    Munkatársait ünnepelte és díjazta Semmelweis-nap alkalmából a salgótarjáni kórház
    • 5 perc olvasás
  • Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a salgótarjáni közgyűlés 2026. június 25-i ülésén. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a csütörtöki közgyűlésen
    • 2 perc olvasás
  • Archív fotó: Pillanatkép a 2025-ös salgótarjáni Szent Iván-éjről (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Salgótarjánban is fellobban ma a Szent Iván-éji tűz
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Archív fotó: Pillanatkép a 2025-ös salgótarjáni Szent Iván-éjről (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Salgótarjánban is fellobban ma a Szent Iván-éji tűz
    • 2026-06-23
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: A salgótarjáni Dornyay Béla Múzeum a 2025-ös Múzeumok Éjszakáján (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
    Három helyszínen várják az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakáján Salgótarjánban
    • 2026-06-19
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Illusztráció: Pixabay
    Teljes útlezárás jön a Rákóczi úton
    • 2026-06-19
    • 2 perc olvasás
  • Mégsem épülnek garázsok a Makarenkó út elején lévő társasházzal szembeni területen (Fotó forrása: Google Maps)
    Mégsem épülnek garázsok a Makarenkó úton
    • 2026-06-19
    • 1 perc olvasás
Közélet
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen a salgótarjáni Szent József Plébániatemplomban, 2026. június 4-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „a trianoni békediktátum után is képes volt a feltámadásra a magyar lélek”
    • 2026-06-05
    • 2 perc olvasás

Munkatársait ünnepelte és díjazta Semmelweis-nap alkalmából a salgótarjáni kórház

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-06-26
  • 5 perc olvasás
Közel hatvan munkatárs vehetett át elismerést a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Közel hatvan munkatárs vehetett át elismerést a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Az egészségügyben dolgozókat ünnepelték és díjazták pénteken a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából.

Dr. Laczkó Tamás, a salgótarjáni kórház főigazgatója kifejtette: Semmelweis Ignác az újkori magyar egészségügy egyik legnevesebb személyisége, akinek munkássága, tanítása messze túlmutat országunk határán. Feltette a kérdést, amit senki nem tett fel, kereste a választ, amit senki sem keresett, és megtalálta a megoldást, amiben senki sem hitt. Csak a bizonyítékon alapuló orvoslásban hitt, és a betegbiztonságot tartotta a legfontosabbnak. Az etika volt számára az elsődleges alapelv, az igazságot nem hallgatta el, nem engedte magát sem megvesztegetni, sem megfenyegetni – mutatott rá Dr. Laczkó Tamás.

A főigazgató arról is beszélt: „2026. április 12. fordulópontot jelentett a magyarországi egészségügy életében is. A választás után megalakult az Egészségügyi Minisztérium, így a kormányzaton belül ismét a kellő súllyal rendelkezik a szakterületünk. Minden esély megvan arra, hogy ismét a betegérdek legyen a legfőbb szentség, a szabályozók segítsék a betegellátást, ne pedig a bürokrácia jelentse a kihívást”.

Munkatársaihoz szólva azt mondta: szolgálatuk nagyon nehéz, embert próbáló feladat, sokszor pedig saját magukkal is meg kell küzdeni, hogy a pszichés és fizikai teher mellett maradjon tartalékuk, és a lelkükből is tudjanak adni egy darabot.

Dr. Laczkó Tamás főigazgató beszédet mond a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Dr. Laczkó Tamás főigazgató beszédet mond a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)

Az elmúlt évet összegezve felidézte: többek között hosszú előkészítése után megkezdte működését a kórház szívkatéteres laborja, valamint újabb modalitással bővült a megyei sugárterápiás központ, növelve a betegek gyógyulási esélyeit. A Nemzeti Laborhálózat helyett sikerült saját elképzeléseik szerint kialakítani az új központi laboratóriumot, Balassagyarmaton pedig létrehozták a mikrobiológiai laboratóriumot. Mindemellett a Semmelweis Egyetemmel kötött megállapodás révén a kollégák számára lehetőség nyílt a munka melletti tudományos fejlődésre is.

Dr. Brenda Zsolt orvosigazgató-helyettes kifejtette: az ilyen alkalmakkor mindig elhangzik, milyen nehéz munkát vállaltak – ez a múltban, a jelenben és jövőben is igaz lesz. Szerinte a legnagyobb nehézséget az jelenti, hogy rengeteg emberrel találkoznak, akik közül mindenki mást szeretne, egyben viszont azonosak: életük egyik legnehezebb periódusában vannak. Így mindenkivel meg kell találni a hangot, miközben fontos a kellő távolság megtartása is – ezt különösen nagy kihívásnak látja Dr. Brenda Zsolt.

Dr. Brenda Zsolt orvosigazgató-helyettes beszédet mond a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Dr. Brenda Zsolt orvosigazgató-helyettes beszédet mond a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)

A salgótarjáni kórház orvosigazgató-helyettese arról is beszélt: ahogy Semmelweis Ignác idejében, úgy napjainkban is vannak nehézségek az egészségügyben, nehéz bevezetni az újdonságokat, ennek ellenére úgy véli, egy jelentős szemléletváltás is zajlik. A beteggyógyítás ma már egy csapatmunka, melyben egyre nagyobb szerepet kapnak az orvosok mellett az egészségügyi szakdolgozók is – fejtette ki.

Szafkó Zoltán, Kelet-Nógrád országgyűlési képviselője pohárköszöntőjében háláját fejezte ki az egészségügyi dolgozóknak. Úgy fogalmazott: nekik köszönhetjük legnagyobb kincsüket, az egészségünket. „Önök vannak velünk az első pillanatainkban, és Önök dolgoznak azon, hogy az a bizonyos legutolsó pillanat a lehető legkésőbb érkezzen el” – mondta.

Szafkó Zoltán országgyűlési képviselő pohárköszöntőt mond a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Szafkó Zoltán országgyűlési képviselő pohárköszöntőt mond a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)

Szafkó Zoltán hangsúlyozta: egyetért abban, hogy az egészségügy egy rendszer, ahol mindenkire nagy szükség van, orvosokra, ápolókra és minden más kollégára egyaránt. Aláhúzta: esküjének megfelelően a következő négy évben azon fog dolgozni, hogy az ő életüket is könnyebbé tegye.

A kórház számos munkatársát díjazták Semmelweis-nap alkalmából

Az ünnepségen – a Nógrád Táncegyüttes műsorát követően – közel 60 dolgozó részesült előléptetésben vagy elismerésben.

Április 1-től a Szívkatéteres labor vezető főorvosa Dr. Andrássy Péter, április 13-tól pedig osztályvezető főorvosi kinevezést kapott Dr. Douhan Hussain Bassam, a Gyermekosztály főorvosa. Július 1-től osztályvezető főorvosi kinevezést kap Dr. Szöllős Gizella, az I. Belgyógyászati osztály főorvosa, valamint Dr. Légrády György, a Szemészeti osztály főorvosa. Július 1-jén adjunktussá lép elő Dr. Munya Entesar Saleh, a Radiológiai osztály szakorvosa; Dr. Paczona Viktor Róbert, a Sugárterápiás osztály szakorvosa, valamint Dr. Yahya Taha Ali, az I. Belgyógyászati osztály szakorvosa.

Dr. Noskó Károly Emlékdíjat vehetett át Dr. Kerekes-Nagy Zsófia, a Gyermekosztály rezidense és Ácsfalvi Kinga, a Sürgősségi betegellátó osztály sürgősségi szakápolója. Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Kiváló ápolója címet ítéltek oda Bojtárné Balázs Zsuzsannának, a Mozgásszervi rehabilitációs osztály főnővérének. Főigazgatói Elismerésben részesült Básti Mónika, a Szívkatéteres labor vezető asszisztense és Molnárné Kiss Magdolna, az I. Belgyógyászati osztály főnővér helyettese.

Az egészségügyben dolgozókat ünnepelték és díjazták a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Az egészségügyben dolgozókat ünnepelték és díjazták a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)

Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházért elismerő oklevél kitüntetésben részesült Dancsokné Kovács Judit, a laboratórium vegyészmérnöke; Dr. Ernyei Bálint, a Neurológiai osztály szakorvosa; Dr. Gordos Szilárd, a Szülészet-nőgyógyászati osztály főorvosa; Dr. Kováts Boldizsár Tibor, a Fül-orr-gége szakrendelés főorvosa; Dr. Makó Lőrinc, a Fül-orr-gége osztály főorvosa, valamint Dr. Marik György, az Érsebészeti osztály főorvosa. Szintén Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházért elismerő oklevelet érdemelt ki Dr. Pasztuhov Ágoston, a Szülészet-nőgyógyászati osztály osztályvezető főorvosa; Dr. Sojnóczki Sándor, a Traumatológiai osztály főorvosa; Dr. Szentes Csaba, a Szemészeti szakrendelés főorvosa; Dr. Szöllős Gizella, az I. Belgyógyászati osztály osztályvezető főorvosa és Dr. Vén Emese, a Szemészeti osztály főorvosa.

Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházért elismerő oklevelet kapott Antal Ágnes, a II. Belgyógyászati osztály kardiológiai szakasszisztense; Balcza Józsefné, a Krónikus belgyógyászati osztály hospice szakápolója; Fekete György Szabolcs, a Fizioterápiás osztály gyógymasszőre; Kakuk Beáta, az Urológiai műtő műtős szakasszisztense; Kakuk Oszkár, a Krónikus belgyógyászati osztály hospice szakápolója; Kiss Virág, az Ortopédiai osztály egészségügyi dokumentátora, valamint Kósik Tünde, a Szülészet-nőgyógyászati osztály ápolója.

Ugyancsak Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházért elismerő oklevelet adományoztak Kovács Andreának, a Neurológiai osztály egészségügyi dokumentátorának; Kovács-Handó Boglárkának, a Szülészet-nőgyógyászati osztály csecsemő- és gyermekápolójának; Kovácsné Török Anikónak, a Radiológiai osztály képi diagnosztikai asszisztensének; Lászlókné Sirkó Edinának, az Intenzív osztály szakasszisztensének; Lehoczki Évának, a Szülészet-nőgyógyászati osztály főnővérének; Megyeházi Rékának, a Fül-orr-gége osztály főnővérének; Mikus Tamás Viktornak, a Központi műtő műtőssegédjének, valamint Paku Pálnak, a Stroke osztály ápolójának.

Szintén Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházért elismerő oklevélben részesült Radó Krisztiánné, a Traumatológiai osztály ápolója; Radványiné Jedlicska Zsuzsanna, a Radiológiai osztály radiográfiai asszisztense; Sándor Edina, az Intenzív osztály szakápolója; Seprényi Csilla, a Gyermekosztály csecsemő- és gyermekápolója; Sidelszkiné Tóth Ildikó Mária, a Bőr-Nemi Gondozó vezető asszisztense; Szalai Éva, a Mozgásszervi rehabilitációs osztály ápolója; Széky Gabriella, az I. Belgyógyászati osztály endoszkópos szakasszisztense; Szőllős József, a Sürgősségi betegellátó osztály felnőtt intenzív szakápolója; Tóth Eszter, a Stroke osztály egészségügyi dokumentátora; Urbánné Jámbor Emőke, a Pszichiátriai gondozó asszisztense és Zsemberiné Dudás Krisztina, a Szeptikus csontsebészeti osztály ápolója.

Az egészségügyben dolgozókat ünnepelték és díjazták a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
Az egészségügyben dolgozókat ünnepelték és díjazták a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) által szervezett Országos Szakmai Versenyen nyújtott teljesítményükért Ápolási Igazgatói Elismerésben részesítették a verseny résztvevőit és felkészítőit: Nagyné Csiki Beátát, a II. Belgyógyászati osztály diplomás ápolóját; Varga Piroskát, a II. Belgyógyászati osztály diplomás ápolóját; Csonka Vilmost, a II. Belgyógyászati osztály ápolóját; Tóth Andreát, a II. Belgyógyászati osztály ápolóját; Erősné Liptai Csillát, az Ápolási központi keret egészségügyi szakoktatóját, valamint Mustóné Rigó Anitát, az Ápolási központi keret szociális munkását.

A gazdasági és műszaki munkatársak közül Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházért elismerő oklevelet vehetett át Borza Gyuláné, az Igazgatásszervezési osztály titkárnője; Forgács Erzsébet, az Orvos-nővérszálló felügyelő takarítója; Handó Dénesné, az Élelmezési osztály élelmezésvezető helyettese; Sótér Ádám, a Vármegyei informatikai osztály informatikusa és Tóth Nikoletta, a Vármegyei pénzügyi és számviteli osztály csoportvezetője.

Az ünnepség végén gratuláltak azoknak is, akik a MESZK június 18-i, pásztói ünnepségén elismerésben részesültek. Közülük a Magyar Ápolók Napja alkalmából Simó Gabriella, a Krónikus belgyógyászati osztály ápolója és Varga Piroska, a II. Belgyógyászati osztály diplomás ápolója vehetett át elismerést. Az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából Kovácsné Molnár Annát, a Mozgásszervi rehabilitációs osztály ápolóját, míg Semmelweis-nap alkalmából Póczosné Kovács Krisztinát, az Intenzív terápiás osztály szakasszisztensét és Micsik Nándornét, a Neurológiai szakrendelés asszisztensét díjazták.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • díjazottak és kitüntetettek
  • Dr. Brenda Zsolt
  • Dr. Laczkó Tamás
  • egészségügy
  • Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház
  • Salgótarján
  • Semmelweis-nap
  • Szafkó Zoltán Péter
Előző cikk
Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a salgótarjáni közgyűlés 2026. június 25-i ülésén. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)

Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a csütörtöki közgyűlésen

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-06-25
Bővebben
Ez is érdekelhet
Az Amigos a gyerekekért Alapítvány által eljuttatott ajándékokat Dr. Douhan Hussain Bassam osztályvezető főorvostól és Slezákné Balázs Andrea főnővértől vehették át a salgótarjáni kórházban fekvő kicsik gyermeknap alkalmából (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház)
Bővebben

Idén is meglepte a salgótarjáni kórházban fekvő kicsiket az Amigos gyermeknap alkalmából

Az 54. Országos Elsősegélynyújtó Verseny Nógrád vármegyei döntőjének résztvevői az eredményhirdetés után a salgótarjáni Fő téren, 2026. május 22-én. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény-, Média- és Művelődési Központ Nonprofit Kft./Hegedűs Márk | Facebook)
Bővebben

Számos szituációban bizonyítaniuk kellett a Salgótarjánban tartott elsősegélynyújtó verseny résztvevőinek

A Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház „COR-dában tartunk” nevű csapata a MESZK 14. Országos Szakmai Versenyének döntőjén. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház | Facebook)
Bővebben

Különdíjat kapott a szakmai verseny országos döntőjében a salgótarjáni kórház csapata

Hirdetés




További friss hírek
  • Felvétel a salgótarjáni Garzonházak Rákóczi út felőli tornyában, a 9. emeleten történt tűzeset utáni állapotról, 2026. június 20-án. (Fotó: Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata | Facebook)
    Tűz ütött ki az éjjel a Garzonházban, két embert kórházba szállítottak
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Pajta Piknik Márkháza | Facebook
    Ismét lesz Pajta Piknik Márkházán
    • 1 perc olvasás
  • Országos versenyhelyezett diákokat és felkészítő tanáraikat díjazták Salgótarjánban, a Civil és Ifjúsági Házban rendezett ünnepségen, 2026. június 16-án. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Tehetséges diákokat és tanáraikat díjazták Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Forrás: Somoskői Napforduló | Facebook
    Szirtes Edina Mókus is fellép a Somoskői Napfordulón
    • 1 perc olvasás
  • Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése (Fotó: CPI Hungary)
    Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése, újabb boltokra is fény derült
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.