Ünnepi hangulatban vette kezdetét Salgótarján közgyűlésének csütörtöki ülése, ahol öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet.
A közelgő Semmelweis-nap alkalmából díjazták Dr. Kása Enikőt, aki 1990-ben diplomázott a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem általános orvosi karán. Friss diplomával, 1990 októberében az akkori Madzsar József Kórház Neurológiai osztályán kezdett el dolgozni, majd közben 1996-ban neurológiából szakvizsgázott a Semmelweis Egyetemen. A gyermekei születése után kezdte meg a háziorvosi rezidens képzést a SOTE-n. 2001 februárjától látja el Zagyvarónán a 13. számú felnőtt háziorvosi körzetet. A háziorvosi betegellátás mellett folyamatosan részt vesz a neurológiai betegek ellátásában a Szent Lázár Kórház Neurológiai szakrendelésén.
Salgótarjánért Emlékérmet vehetett át a Dr. Kása Enikő mellett, a 13. számú háziorvosi körzetben dolgozó Csonka Péterné is, aki 1982-ben végzett a salgótarjáni Egészségügyi Szakközép- és Szakiskolában. A Megyei Kórház gyerekosztályán kezdett el dolgozni, majd a gyermekei születése után előbb a somoskőújfalui-, aztán az Acélgyári úti háziorvosi rendelőben dolgozott. Eközben végezte el a körzeti ápolói szakosítót. 20 év egészségügy után a családi körülményei úgy alakultak, hogy átmenetileg a családi vállalkozásban dolgozott, majd külföldön élt, de hazatérése után ismét az egészségügyhöz tért vissza.
Szintén Salgótarján Emlékéremben részesült Semmelweis-nap alkalmából Dr. Fodor Péter Miklós, aki Szentpéterváron, a Kirov Katonaorvosi Egyetemen szerezte orvosi végzettségét 1990-ben. Háziorvostan szakvizsgát 1996-ban szerzett, 2018-ban címzetes főorvosi kinevezésben részesült. 1992-től Salgótarján 18. számú felnőtt háziorvosi körzetét látja el, 1993-tól egyéni vállalkozóként. 1996-tól 2004-ig megyei sorozó szakfőorvosként tevékenykedett részállásban, a Magyar Honvédség Nógrád Megyei Kiegészítő Parancsnokságán. Üzemorvosi tevékenységet látott el 10 évig a Nógrád VOLÁN-nál, ezen kívül természetgyógyászati tanulmányokat és tevékenységet folytatott.
Salgótarján Emlékérmet adományoztak továbbá Verbóiné Németh Dórának, aki Dr. Fodor Péter Miklós mellett, Salgótarján 18. számú felnőtt háziorvosi körzetben lát el asszisztensi feladatot. Verbóiné Németh Dóra 2017-ben ápolói, 2019-ben hospice ápolói, 2024-ben gyógyászati segédeszköz forgalmazói, 2025-ben pedig audiológiai asszisztens végzettség szerzett. Egészségügyi tevékenységet folytatott Budapesten a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet, Felnőtt Kardiológiai Osztályán ápolóként, Salgótarjánban a NRG-I Humán Szolgáltató Kft.-nél otthoni szakápolóként, a Szent Lázár Nógrád Vármegyei Kórház FMC Dialízis Centerben dializáló nővérként, valamint a Mediszintech Audiológiai Kft-nél audiológiai asszisztensként.
Közelgő nyugdíjba vonulása alkalmából, több évtizedes lelkiismeretes, magas színvonalú tevékenysége elismeréseként Salgótarján Emlékérmet vehetett át Gyurkó Géza, aki 2001-től szolgál diakónusként a nógrádi megyeszékhelyen, 2009 márciusától pedig a zagyvapálfalvai egyházközség plébániaszervező diakónusa lett. Mint azt a méltatásban Kreicsi Bálint polgármester elmondta, Gyurkó Géza az elmúlt csaknem két évtizedben otthont teremtett a híveknek, és közösséggé kovácsolta őket. Szolgálati ideje alatt több felújítás is zajlott a Jézus Szíve Templomban, valamint bővítették és korszerűsítették a templom technikai berendezését. A plébánián önkéntesek részvételével megalakult és éveken át eredményesen műküdött a helyi Karitász csoport.
A díjátadó fényét a Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola diákjai, Rozgonyi Adél és Felcsik Abigél előadása emelte.
