Béke vagy háború, az ország előrehaladása és továbbépítése vagy visszatérés a Gyurcsány-korszakba, Kelet-Nógrád továbbépülése vagy leépülése. Ezekre a kérdésekre fognak választ adni, ezek közül fognak választani az állampolgárok a vasárnapi választáson – mondta portálunknak Becsó Zsolt, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Becsó Zsolt Salgótarján belvárosában töltötte a választás előtti nap délelőttjét, kötetlenül beszélgetve a városlakókkal. Portálunknak ezzel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy vele nem csak a választás időszakában lehet találkozni a megyeszékhelyen és a választókerület további városaiban, falvaiban. A kormánypártok képviselőjelöltje elmondta: a kampányban a kelet-nógrádi térség minden egyes települését legalább kétszer felkereste és örömére szolgált, hogy szintén minden egyes településen volt alkalma újabb beruházások, megvalósult fejlesztések átadásán részt venni.
Az elmúlt 10 évben olyan mennyiségű fejlesztési támogatást kapott Salgótarján és Nógrád megye, melyre korábban nem volt példa. Nincs olyan szegmense a mindennapi életünknek, ahol ne történt volna előrelépés, ezek a tények. Órákba telne lajstromozni, hogy az elmúlt években Kelet-Nógrád 47 településén milyen és mennyi, a településeket és az egész térséget érintő beruházásokat tudtunk megvalósítani – hangsúlyozta Becsó Zsolt.
A képviselőjelölt emlékezetett rá: a 21-es számú főút fejlesztése 2002 és 2010 között néhány kilométernyi, nyílegyenes szakasz négynyomúsításában kimerült, aztán Orbán-kormányok ugyanennyi idő alatt 56 milliárd forint ráfordításával, a most záruló ciklus első felére elvégezték a bővítést. Mostanra már a 15-20 évvel ezelőtt átadott szakaszok felújítása is a második körénél jár, de a napokban bejelentették a 23-as út rekonstrukciójának indulását is Bátonyterenye környékén, 14 milliárd forintos hazai költségvetési ráfordítással – tette hozzá Becsó Zsolt. Kitért arra is, hogy a 2010-ben megörökölt, igen leromlott állapotú alsóbbrendű úthálózaton is 130 kilométeren történt teljes rekonstrukció mintegy 13 milliárd forintból.

A képviselőjelölt arról is beszélt, hogy zajlik a Modern Városok Program, egyedi kormánytámogatások sorát kapta az elmúlt négy évben úgy Salgótarján, mint Bátonyterenye és Pásztó, a Magyar Falu Programban pedig nincs olyan kistelepülés, mely ne valósított volna meg több, a lakosság életminőségét emelő beruházást. Mint mondta: utóbbi konstrukcióban a kelet-nógrádi önkormányzatok összesen 264 sikeres pályázatot adtak be, melyekkel mintegy 2,5 milliárd forintnyi támogatást nyertek el kisebb, ám a helyiek számára fontos beruházásokra.
Nincs olyan település Kelet-Nógrádban, ahol a közintézmények zöme napjainkra ne újult volna meg. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) szintén a helyi igényeknek megfelelő beruházásokra adott lehetőséget: Kelet-Nógrádban közel 27 milliárd forintból valósítottak meg az önkormányzatok többek között épületenergetikai, helyi infrastrukturális vagy akár turisztikai fejlesztéseket – sorolta Becsó Zsolt hozzátéve, hogy ebből Salgótarján kerete 10 milliárd forint volt, melynek felhasználásáról a megyeszékhely vezetése dönthetett.
Kérdésünkre hangsúlyozta, hogy ez a program TOP Plusz néven folytatódik, az első nyertes pályázatokról már döntések is születettek, ezek bejelentése a választásokat követően várható. Az új program megyei kerete és ezen belül Salgótarján önálló kerete egyaránt emelkedett, lakosságarányosan ismét Nógrád megyébe érkezik a legmagasabb támogatási összeg a következő években – ismertette.
Gyurcsány Ferenc helyi jelöltje egyértelműen bebizonyította, hogy nincs felkészülve egy ilyen feladat ellátására – írta választókörzetbeli ellenfeléről korábban a kormánypártok jelöltje. "Nem ismer szinte senkit, a választókerület 47 települési polgármestere közül egyedül Salgótarján polgármesterével volt képes közös megjelenésre, közös fotóra, közös kézfogásra. Így nem lehet jövőt építeni, most nincs idő arra, hogy valakinek térképen mutassák be a körzetet és papírból ismerje meg a megoldásra váró problémákat. Most cselekedni kell, tudni kell hová és kihez kell menni, ha érdemi eredményeket akarunk. Kelet-Nógrádnak erős képviseletre van szüksége, az amatőrök most nem segítik, hanem hátráltatják a fejlődést. Én a béke pártján állok és számíthat rám Kelet-Nógrád, ráadásul én álmomból felébresztve is tudni fogom, hogy mely települések tartoznak ide" – fogalmazott korábban Becsó Zsolt.
Kiemelkedőek az agrártámogatások, a vidék ráadásul minden korábbinál több segítséget fog kapni a következő években – hangsúlyozta Becsó Zsolt, példaként említve, hogy egyedül az élemiszer-feldolgozó ipar területén több mint 20 milliárd forint értékben jönnek létre új üzemek, vagy bővülnek a meglévő kapacitások Nógrád megyében. Az oktatás területén számos iskola teljes megújításán túl vannak – Pásztón és Palotáson is grandiózus beruházások zárultak le nemrégiben – de a tankerület a következő évek beruházásait is előkészítette – mondta Becsó Zsolt. Az egészségüggyel kapcsolatban kiemelte: Kelet-Nógrádban elsősorban Salgótarjánt és Pásztót érintően 25 milliárd forintnyi fejlesztés valósult meg az elmúlt években, az Onkológiai Központ felépítése és a projekthez kapcsolódó további beszerzések történelmi léptékűek a Szent Lázár Megyei Kórháznál.

Becsó Zsolt úgy fogalmazott, hogy mindemellett hosszasan beszélhetne a helyi cégekhez érkezett munkahelyteremtési és kapacitásbővítési támogatások milliárdjairól; a civil szervezeteket segítő, korábban nem látott mértékű lehetőségekről; a határon átnyúló fejlesztésekről; az államigazgatás és a kormányhivatal előrelépéseiről. Szintén az előrelépések között villantotta fel azt, hogy Kelet-Nógrádban közel 70 hektáron létesültek és létesülnek új ipari területek és azt, hogy milyen kedvezményeket biztosít a szabad vállalkozási zóna státusz. Lajstromában beszélt arról, hogy kerékpárutak épülnek, hogy megvannak a terveik a 81-es számú vasútvonal és a helyi felsőoktatás fejlesztésére, hogy milliárdokból élénkítik a turizmust, de arról is, hogy erősítik a nógrádi identitást. Mindezek mellett érinti úgy a kelet-nógrádiakat, mint az országban bárhol máshol élőket a 13. havi nyugdíj visszaépítése, a 25 év alattiak szja-mentessége, a gyermeket nevelő szülők szja-visszatérítése, a családtámogatások, a minimálbér és a garantált bérminimum emelése – sorolta Becsó Zsolt.
Bízom abban, hogy egyértelmű döntést hoz a lakosság. Orbán Viktor miniszterelnököt idézem: “az ellenzéki pártok az összefogásukkal mindent kockára tettek, és vasárnap mindent el fognak veszíteni”. Ha az elmúlt években elért eredményekre tekintünk, ha a választók az eredményeket és az előrelépéseket reálisan fogják értékelni, akkor sem országosan, sem Kelet-Nógrádban nem kérdés, hogy ki fogja megnyerni a választást.
A képviselő hozzátette: bár a közvélemény-kutatások a kormánypártok győzelmét vetítik előre, ez nem számít, hiszen a választást csak vasárnap, a szavazás 13 órája alatt lehet megnyerni.