A napokban asztalhoz ült a városvezetés az egykori acélgyár területének új tulajdonosával. Fekete Zsolt polgármester közösségi oldalán arról ír: a társaságnak komoly tervei vannak a hatalmas területtel, azt újra Salgótarján gazdasági körforgásába kívánják vonni.
A polgármesteri tájékoztatás szerint a vállalat fő tevékenysége az ipari termelésben keletkező melléktermékek újrahasznosítása, mindezt károsanyag-kibocsátás nélkül elvégezve. A környezetvédelem iránt elhivatott cég az ipari gyártótevékenységből visszagyűjtött tiszta anyagokat (így például csomagolási anyagokat, kartonokat vagy fóliákat) a legmodernebb technológiákkal dolgozza fel és értékesíti a másodlagos nyersanyagpiacon – ismertette Fekete Zsolt.
Mint arról korábban már beszámoltunk: az egykori gyárterület (további ingatlanokkal) 333 millió forintért kelt el. Bár az Elektronikus Értékesítési Rendszer eljárásai – hasonlóan az egykori Karancs Szálló árveréséhez – anonim módon zajlanak, egy ritkán felbukkanó járulékos információ a magyarországi hulladékkezelési szektor egyik, ha nem a legnagyobb foglalkoztatójaként működő cég irányába mutat. A 32 éve működő, magyar tulajdonú és debreceni székhelyű, hazánkban 16 településen jelen lévő cég 37 országban érdekelt, több mint ezer munkavállalóval. Bár a cégtől megkeresésünkre továbbra sem érkezett válasz ennek megerősítésére, a polgármesteri tájékoztatásban körülírt tevékenységi kör egybevág a vállalat portfóliójával.
A polgármester közlésében arra is kitért, hogy az egykori acélgyár termelése által elszennyeződött gyárterületet a cég szakértőkkel és a környezetvédelmi hatóságokkal közösen biztonságossá kívánja tenni. Ennek részeként felszámolják a régi épületek bontásából származó veszélyes területeket, a szennyezettséget pedig minimalizálni fogják.
Fekete Zsolt hozzátette azt is, hogy a társaság jövőbeni célja legalább 100 fő foglalkoztatása.