Az Interreg V-A Szlovákia- Magyarország Együttműködési Program, a “Between R2 and M3 Toward a new cross-border north-south economic development axis” az R2 és M3 autópályák közötti térséget magában foglaló észak- déli gazdaságfejlesztési tengely kialakításának elindítására vonatkozott, a Területi Foglalkoztatási Akcióterv (TAPE) keretein belül. Az akcióterv célterülete a nógrádi és a besztercebányai régiók voltak. A TAPE fő célja a foglalkoztatás növelése, amely a térségek belső lehetőségeinek kiaknázásában rejlett.
Munkahelyteremtő beruházásoknak köszönhetően, összesen 13 új munkavállaló kapott lehetőséget az elhelyezkedésre a vállalkozói projekt esetében. Emellett Salgótarjánban a Fort-Bau Zrt. automatizált nyílászáró-gyártó gépsort, a Tooth Tools s.r.o CNC vezérlésű gépeket szerzett be, míg a Filleck s.r.o. hét településen az optikai hálózatot bővítette.
A digitalizációban és a hatékonyságban is előrelépett három cég egy határon átnyúló együttműködésben – 3100.hu
Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program támogatásával 2021 májusa óta zajlik a “Foglalkoztatási akcióterv az R2 és az M3 utak tengelye mentén – Irány egy új, határokon átnyúló észak-déli gazdaságfejlesztési…
Füleken egy barnamezős iparterületen új iparcsarnok épült, melyhez kapcsolódóan beruházást ösztönző és inkubációt támogató marketing tevékenység valósult meg a Nógrád Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítványnak köszönhetően.
Új gyártócsarnokot adtak át Füleken – 3100.hu
Mintegy 4 millió eurós beruházásban építettek fel Füleken egy új gyártócsarnokot, melynek hivatalos átadására múlt pénteken került sor.
Az asztalos szakma népszerűsítése kapcsán számos soft tevékenység is a projekt része volt, melyet a Nógrád Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara valósított meg, szlovákiai partnerük a füleki szakközépiskola asztalos műhelye modern faipari gépekkel gazdagodott.
Határon átnyúló együttműködésben népszerűsítették az asztalos és gépészeti szakmákat – 3100.hu
Az Interreg V-A Szlovákia- Magyarország Együttműködési Program, “Az R2-M3 között, egy új, határon átnyúló gazdaságfejlesztési tengely felé” elnevezésű Területi Foglalkoztatási Akcióterv (TAPE) keretein belül.
Mindezek mellett munkaerőpiaci felkészítésen vettek részt hátrányos helyzetű munkanélküliek a Szív a Szívért Alapítványnak köszönhetően, akik az általuk kidolgozott módszertant adták át a PRACOV n.o. szervezet részére. A felsorolt tevékenységek megvalósítása hozzájárult az akciótervben meghatározott legfőbb célok eléréséhez.
Hátrányos helyzetű társadalmi csoportok munkaerő-piaci integrálását segítették a határon átnyúló projektben – 3100.hu
A szlovák-magyar határrégió közös területi kihívása erőteljes hatást gyakorol mindkét ország állampolgáraira, intézményeire és gazdaságára egyaránt. A határrégióban jellemző a tartós munkanélküliség, ugyanakkor a térségben megjelent a munkaerőhiány is.
A CCP projekt széleskörű kommunikálása magába foglalta a kötelező kommunikációs elemek biztosítását valamennyi pályázat esetében, valamint a TAPE széleskörű népszerűsítését, különféle kommunikációs eszközök, így például sajtóközlemények, rádió spotok, filmek, közösségi média kampányok, átadó ünnepségek, valamint információs táblák segítségével. A kommunikációs tevékenységek a projekt első jelentési időszakában elkészült Kommunikációs Terv alapján valósultak meg.
A CCP projektet a Nógrádi Fejlesztési Ügynökség valósította meg konzorciumban Fülek Város Önkormányzatával. Mindkét szervezet több mint 15 éves projekttapasztalattal rendelkező menedzsment személyzetet biztosított. A zárókonferenciát 2023. október 10-én rendezték meg, a projekt fizikai befejezése 2023. október 31.
A projektet a Nógrádi Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. az Európai Unió támogatásával, Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) társfinanszírozásában 107 650 euró összegben valósította meg, melyből 91 502,5 euró ERFA támogatás.