Az Óbudai Egyetem (OE) Salgótarjáni Képzési Központ és Kutatóhelyének nyolc frissen végzett mérnökinformatikus hallgatója vehette át alapszakos diplomáját pénteken a salgótarjáni Városházán.
Az ünnepségen elsőként Eigner György, a Neumann János Informatikai Kar (NIK) dékánja szólt a megjelentekhez. Mint fogalmazott, öröm számukra, hogy Salgótarjánban rendezhetik meg ezt az ünnepélyes eseményt. A kar külön büszke arra, hogy salgótarjáni hallgatóik közül többen is első generációs egyetemistaként szereztek diplomát – hangsúlyozta.
Szintén nagy büszkeséggel tölti el őket az a tény, hogy az egyetemmel közös munkában olyan szakembereket képezhettek itt, akik informatikai területen jártasak, és nagy hozzáadott értéket képviselő munkát tudnak végezni. Ez nem csak a helyi vállalkozásoknak előnyös, de egész Salgótarján gazdasági és kulturális fejlődését is elősegíti – húzta alá a dékán.
Eigner György kifejtette továbbá: az OE kiemelt missziója Salgótarján és Nógrád vármegye fejlesztése, valamint a helyi képzési programok bővítése. Hitvallásuk, hogy a tudás nem csupán tantermekben szerezhető meg, hanem azokon a helyeken is, ahol az emberek hozzáférhetnek a legmagasabb szintű oktatáshoz – Salgótarjánban látják és érzik ennek a hitvallásnak a megvalósulását.
Rácz Ervin, az OE oktatási rektorhelyettese azt mondta: örömmel és büszkeséggel tölti el, hogy a most diplomát szerző hallgatók egyetemükön, Magyarország egyik meghatározó műszaki felsőoktatási képzési helyén tanultak. A fiatalok az akadályokat sikeresen teljesítették, sokat tanultak és ma átvehetik diplomájukat, ezzel nagy elődök nyomdokaiba lépve, hiszen sok híres és híressé vált mérnök végzett már ezen a karon, akik egyben sikeres emberek is lettek – magyarázta.
A rektorhelyettes azt kívánta a frissen végzett hallgatóknak, hogy arra a tudásbázisra alapozva, amit a salgótarjáni központban szereztek meg, vigyék sikerre szakmai és magánéletüket egyaránt. Kiemelte azt is, ne felejtsék el: amit elértek, mások támogatásának, segítségének is köszönhető, legyen szó a családról, rokonokról, barátokról vagy épp oktatóikról.
Rácz Ervin arra intette a hallgatókat: most fontos mérföldkőhöz értek, kitartásuk eredményeként átvehetik diplomájukat, azonban ahhoz, hogy pályájuk során sikerük töretlen legyen, az élethosszig tartó tanulás folyamatában, technikailag is felgyorsult világunkban kell helyt állniuk. Az OE-n képzések széles palettájával várják vissza őket, akár másik alap-, akár mesterképzéseik valamelyikére, később pedig kutató-fejlesztőmérnökökké is válhatnak doktori iskoláik egyikében – sorolta.
A rektor végezetül így szólt a fiatalokhoz: diplomájukkal hivatást szereztek, annak minden nehézségével és szépségével egyaránt – próbáljanak olyan munkahelyet választani, ahová szívesen járnak, ügyeljenek munkájuk és magánéletük egyensúlyára, nem utolsó sorban pedig próbáljanak mindig a jó oldalra állni, mely az emberiség javát szolgálja.
Hosszú távon tervez Salgótarjánban az Óbudai Egyetem – 3100.hu
Hosszú távon tervez Salgótarjánban és a térség gazdaságát is szeretné fejleszteni a képzésen keresztül az Óbudai Egyetem (ÓE), ennek megerősítéseként az intézmény a város önkormányzatával és a helyi cégekkel is…
Az önálló kar lehet a következő cél
Fekete Zsolt, Salgótarján polgármester beszédében kifejtette: nagy örömmel adtak otthont az ünnepségnek, melyen nyolc végzős hallgató veheti át diplomáját. Mint kiemelte, bárhova sodorja őket az élet – akár egy másik pályára is –, amit itt megtanultak, azt jól fogják tudni hasznosítani szakmai és magánéletükben egyaránt.
A polgármester hozzátette: fontos, hogy a nógrádi tanulók is tájékozódjanak arról, hogy az OE salgótarjáni központjában színvonalas képzés folyik, versenyképes tudást szerezhetnek, mellyel dolgozni lehet, és tovább tudnak lépni az életben.
Székyné Sztrémi Melinda, a Salgótarjáni Képzési Központ és Kutatóhely igazgatója beszédében felidézte: 2017 óta működik Salgótarjánban az OE kihelyezett képzése, ahol már több mint 100 fiatal végezte, illetve végzi felsőfokú tanulmányait, és ahol immár közel 40 fiatal szerzett diplomát. Mint mondta, az eddig vezető út kemény próbák elé állította a most végző fiatalokat is – ezek épp úgy anekdotává válnak idővel, mint a megtett út szépségei, az együtt megélt pillanatok.
Székyné Sztrémi Melinda külön kiemelte: a most végzett fiatalok igazolták ittlétükkel, amit az első tanévnyitójukon kért, mégpedig azt, hogy legyenek formálói, alakítói a salgótarjáni diákéletnek. Ezek a hallgatók letették a salgótarjáni képzés alapköveit a leendő évfolyamok számára, erre pedig büszkék lehetnek.
Székyné Sztrémi Melinda köszönetet mondott az OE vezetésének, oktatóinak, a NIK minden dolgozójának, vezetőinek, a tanulmányi osztály munkatársainak, valamint a salgótarjáni központ kollégáinak is. Háláját fejezte ki továbbá a helyi középiskolák tanárainak, akik oktatói munkájukkal segítették hallgatóikat, azoknak a gazdálkodó szervezeteknek, vállalatoknak, melyek szakmai gyakorlatra és duális képzésre fogadták a fiatalokat, valamint a támogatásért Salgótarján önkormányzatának is. Végül, de nem utolsó sorban köszönetet mondott a szülőknek, hozzátartozóknak, amiért segítették a fiatalok előrejutását.
Megugrott a salgótarjáni mérnökinformatikus képzésre jelentkezők száma, a levelező munkarend a legnépszerűbb – 3100.hu
A tavalyi 99 ezerrel szemben ezúttal több mint 126 ezren jelentkeztek a magyar felsőoktatásba – közölte a kulturális és innovációs miniszter hétfőn Budapesten, a felsőoktatási képzések jelentkezési eredményeit ismertető sajtótájékoztatón….
Nem kaptak kevesebbet a fővárosi hallgatóknál
A végzős hallgatók nevében Farkas Benjámin búcsúzott, aki úgy szólt: azért vannak ma itt, hogy friss diplomásként a társadalom hasznos alapköveivé váljanak, hisz az egyetemi tanulmányokat nem csak saját magáért végzi az ember – a tanulmányok célja, hogy a tudományokat tanulmányozó diákból egy, a tudományokat tudó és művelő szakember váljon.
Mint mondta, egy nagy egyetemhez tartoznak, mégis egy kis intézmény hallgatói: a sokezres tömegben egy kis, családias szigetet alkotnak önállóan, mégis ezer szállal kapcsolódva a többiekhez.
Farkas Benjámin szerint nagy ajándék számukra, hogy Salgótarjánban helyi egyetemisták lehettek.
A friss diplomás hallgató emlékeztetett: amikor a város elvesztette főiskoláját, a fiatalok meggátolhatatlan elvándorlásának, ezzel együtt a vármegyeszékhely szellemi hanyatlásának veszélye fenyegetett. Mint mondta, szerencsére igazgatójuk, Székyné Sztrémi Melinda és az OE talált kapcsolódási pontot, és elindulhatott a képzés Salgótarjánban.
Farkas Benjámin szerint szaktársaival a kezdetektől fogva számíthattak egymásra, és nem csak a tanulmányok terén tartottak össze, de sokszor a szabadidejüket is együtt töltötték – ezt a vírushelyzet sem tudta befolyásolni, online felületeken is összegyűltek. A fiatal aláhúzta: aki azt hiszi, hogy egy kisvárosi diák kevesebbet kap a fővárosi hallgatóknál, téved – tanáraik, előadóik ugyanolyan elhivatottsággal, segítőkészséggel és bátorítással fordultak hozzájuk is, és ugyanakkorák voltak az elvárásaik is.
Most egy búcsú vár rájuk, belépnek a munka világába – ám ez nem jelent teljesen újdonságot, hiszen az elmúlt években megszerzett tudást viszik tovább, így sokkal inkább kiterjesztése lesz önmaguknak, tudásuknak, a rendelkezésre álló lehetőségeknek – zárta beszédét Farkas Benjámin.
Az ünnepségen – még a diplomák előtt – elismeréseket is kiosztottak. Székyné Sztrémi Melinda igazgató emléklapot adományozott a salgótarjáni központ hírnevének öregbítése érdekében végzett közéleti tevékenysége elismerésére Farkas Benjáminnak és Szabó Krisztián Márknak. Ezt követően Rácz Ervin, Eigner György és Székyné Sztrémi Melinda adta át a frissen végzett hallgatók diplomáit, majd az ünnepség a mérnöki fogadalmak letételével zárult.