Tíz Nógrád Vármegyei Prima díjas művész alkotásait, illetve a szintén vármegyei Prima díjjal elismert Ceredi Művészeti Alkotótáborban készült műveket vonultat fel az a kiállítás, mely szerdán délelőtt nyílt meg a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban.
A különleges tárlatot a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Nógrád Vármegyei Szervezetének vállalkozói fóruma és közgyűlése előtt nyitották meg. Czékmánné Kelecsény Ágnes, a VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezetének elnöke köszöntőjében kiemelte: immár huszadik évébe lépett a Prima-mozgalom, ennek kapcsán pedig háláját fejezte ki Demján Sándornénak, aki férje halála után is folytatta a kezdeményezést.

A tárlatot a házigazda Dornyay Béla Múzeum igazgatója, Shah Gabriella nyitotta meg. Mint elmondta, a kiállítás anyagát a múzeum gyűjteményéből és a művészek magántulajdonából válogatták össze. „A huszadik évforduló egy jó alkalom arra, hogy egymás mellé rendezzük azokat a képzőművészeket, akik a zsűri döntése alapján kiérdemelték ezt a megtisztelő címet” – mutatott rá.
Shah Gabriella kiemelte: Nógrád vármegye, illetve Salgótarján jelentős helyet foglal el az országos megmérettetésen is, hiszen 2007-ben a salgótarjáni születésű Kossuth-díjas filmrendező, Gaál István kapott Prima díjat, míg a somoskőújfalui Kossuth-díjas festőművész, Földi Péter 2009-ben vehette át a Prima Primissima díjat.
Log in or sign up to view
See posts, photos and more on Facebook.
A múzeumigazgató felidézte: a Prima Primissima díj 2005-től egészült ki a területi Prima díjak rendszerével, ekkortól szűkebb régiónk kiválóságai is méltó elismerésben részesülhetnek. A most megnyíló kiállításon Bobály Attila, Csemniczky Zoltán és ifj. Szabó István szobrászművészek, Antal András keramikus, Bakos Ferenc, Cene gál István, Földi Péter és Mustó János festőművészek, Kolozsvári Grandpierre Miklós képzőművész, valamint Mohos Zsófia fotográfus alkotásait láthatja a közönség, nem utolsó sorban pedig a Cene gál István vezette, immár bő negyed évszázados múltra visszatekintő Ceredi Művészeti Alkotótábor négy alkotójának művét is megtekinthetik az érdeklődők.
Shah Gabriella végezetül kifejtette: „ennek a kiállításnak kettős üzenete van. Az egyik, hogy fontos az értékek elismerése, másrészt pedig az igazság felismerése. Ahogy Földi Péter fogalmazott a róla készült portréfilmben, nem az a lényeg, hogy egy kép szép legyen, hanem az, hogy igaz legyen. És valóban: az igazság a művészet lényege. Ha nem képes igazságot hordozni, akkor csupán ízlés dolgává válik”.