Kelet-Nógrád és ezen belül Salgótarján városa is nyertese lehet az elkövetkezendő éveknek, ha jól fogunk sáfárkodni a kilobbizott forrásokkal, ha hiszünk a sikerben és ha képesek leszünk térségünket a befektetők, a turisták és a döntéshozók mentális térképére is felhelyezni.
Ezt Becsó Zsolt mondta még hétfőn a parlamentben, Csak előre Kelet-Nógrád! címmel tartott napirend utáni felszólalásában.
A fideszes országgyűlési képviselő a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz lehetőségeiről szólt, amelynek keretében az élet számtalan területét érintő beruházásokra nyílik lehetőség, foglalkoztatástól az útfelújításokig; a fenntartható városfejlesztés keretein belül pedig külön a salgótarjáni elképzelések megvalósítására is.
A képviselő úgy fogalmazott: sok kormánypárti település szívesen venné, ha úgy “büntetné” a kormány őket, ahogyan “bünteti” az ellenzéki vezetésű Salgótarjánt. Ennek alátámasztására felsorolta: 2014-től a város kapott 9,2 milliárd forint forrást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban, 1,5 milliárd forint szabad felhasználású támogatást, 1 milliárd forint működési támogatást, 1 milliárd forintot a Modern Városok Program előkészítésére, végig négynyomúsított 21-es főutat; a Modern Városok Programon belül több milliárd forintot egyházi fejlesztésekre, 600 millió forintot a főplébánia templom felújítására, közel 20 milliárd forintot az Onkológiai Központ kialakítására, továbbá elindult a turisztikai területen az Enjoy Park tervezése is. A képviselő lajstroma szerint kiemelt kormányzati támogatást kapott továbbá a Salgglas, a Mitsuba, a Wamsler, a Bumchun és a Mikropakk is.
A parlament döntése alapján négy kérdésben már biztosan népszavazáson mondhatják el a véleményüket a magyar polgárok a gyermekek szexuális nevelésével kapcsolatban – jelentette be Becsó Zsolt csütörtöki, salgótarjáni sajtótájékoztatóján. Az országgyűlési képviselő úgy fogalmazott: "nem állunk el a gyerekeket célzó LMBTQ-propraganda útjából". Ismertetése szerint Európában elsőként a magyar emberek mondhatják majd el egy országos népszavazáson a véleményüket minderről. A népszavazást lehetséges, hogy egyszerre tartják majd az országgyűlési választással jövő tavasszal. A parlamenti képviselő felidézte: amikor 2016-ban a migráció ügyében az emberekhez fordultak, az akkor kapott megerősítés elég volt ahhoz, hogy a kötelező kvótákat megfékezzék. A népszavazás abban is segít, hogy nemzeti hatáskörben úgy alkossa meg a kormány a gyermekvédelmi szabályokat, ahogy azt az emberek helyesnek tartják – mondta Becsó Zsolt.
Ha mindehhez hozzávesszük még például a Zenthe Ferenc Színháznak juttatott támogatásokat, a civil világ forrásait, a kormányhivatali és egyéb beruházási támogatásokat, kórházfejlesztéseket, kormányzati külön és TOP-on kívüli Európai Uniós támogatásokat, akkor kijelenthető, hogy jelentős támogatás érkezett, de lenne bőven helyen ennél nagyobb támogatásnak is – fogalmazott Becsó Zsolt. A képviselő hozzátette: “hinni kell a sikerben, hogy közösen képesek leszünk egy élhetőbb, otthonosabb, izgalmasabb Kelet-Nógrád felépítésére”, melyben jelentős szerepe lesz többek között az Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna hosszú távú stratégiájába foglalt fejleszéseknek is.