3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Országos versenyhelyezett diákokat és felkészítő tanáraikat díjazták Salgótarjánban, a Civil és Ifjúsági Házban rendezett ünnepségen, 2026. június 16-án. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Tehetséges diákokat és tanáraikat díjazták Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Forrás: Somoskői Napforduló | Facebook
    Szirtes Edina Mókus is fellép a Somoskői Napfordulón
    • 1 perc olvasás
  • Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése (Fotó: CPI Hungary)
    Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése, újabb boltokra is fény derült
    • 2 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Forrás: Somoskői Napforduló | Facebook
    Szirtes Edina Mókus is fellép a Somoskői Napfordulón
    • 2026-06-17
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: A 2025-ös Mozgás Éjszakájának egyik salgótarjáni programja (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Idén is csatlakozik a Mozgás Éjszakájához Salgótarján
    • 2026-06-11
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Utcafórumot tartottak a Makarenkó út 1-7. szám előtti társasház előtt, a házzal szemben tervezett garázsok kapcsán 2026. június 8-án.
    Összetett közlekedési és parkolási problémák rajzolódtak ki a Makarenkó úti fórumon
    • 2026-06-10
    • 3 perc olvasás
  • 3100.hu Fotó: Helyközi járat a salgótarjáni távolsági autóbusz-állomáson
    Új, a vasúttal összehangolt buszmenetrend jön a Mátra térségében, Salgótarján is érintett
    • 2026-06-01
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen a salgótarjáni Szent József Plébániatemplomban, 2026. június 4-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „a trianoni békediktátum után is képes volt a feltámadásra a magyar lélek”
    • 2026-06-05
    • 2 perc olvasás

Az 50 évvel ezelőtt elindult főiskolai képzésre emlékeznek ősszel Salgótarjánban

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-21
  • 4 perc olvasás
3100.hu Fotó: Gubán Miklós, Dr. Ferkó Attila és Szabó László az eseményeket beharangozó sajtótájékoztatón a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában
3100.hu Fotó: Gubán Miklós, Dr. Ferkó Attila és Szabó László az eseményeket beharangozó sajtótájékoztatón a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában
Total
0
Shares
0
0
0
0

Két jelentős esemény is Salgótarjánba érkezik az ősszel – a megyeszékhely szeptemberben a PSZF 50 találkozónak, majd novemberben a 18. Országos Gazdaságinformatikai Konferenciának is otthont ad.

Ferkó Attila, a Jobb Páholy – Förster Társaság Egyesület elnöke az eseményeket beharangozó csütörtöki sajtótájékoztatón felidézte: a PSZF 50 találkozó ötletét az intézet egykori igazgatóhelyettese, Gubán Miklós vetette fel. Mint mondta, egyesületük a centenáriumi évben több program szervezését is elvállalta, ezek között van a PSZF 50 találkozó és a 18. Országos Gazdaságinformatikai Konferencia is. Ferkó Attila köszönetet mondott a Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpontnak is, mely nem csak helyszínt biztosít az eseményeknek, de a szervezést is segíti.

Ahogy azt Ferkó Attila is elmondta, a Pénzügyi és Számviteli Főiskola 1972-ben kezdte meg működését Salgótarjánban, később pedig évtizedeken át meghatározó szerepet töltött be a megyeszékhely kulturális és oktatási életében. Az intézmény jogutódja, a Budapesti Gazdasági Főiskola 2013-ban viszont úgy döntött, megszünteti a salgótarjáni intézetet.

A kerek, 50 éves évfordulót szeptember 23-án tehát egy nagyszabású találkozóval ünneplik a József Attila Művelődési Központban, ahová minden egykori oktatót és hallgatót szeretettel várnak – emelte ki.

Hosszú idő után találkozhatnak oktatók és hallgatók

A rendezvénnyel kapcsolatban az ötletgazda, a salgótarjáni intézet egykori igazgatóhelyettese, Gubán Miklós elmondta: márciusban létrehoztak egy közösségi oldalt, hogy felmérjék, mekkora az érdeklődés a találkozó iránt – ehhez már több mint 700 fő csatlakozott, ez alapján úgy vélik, érdemes volt belefogni a szervezésbe, és mindenképp meg kell valósítani az eseményt.

Gubán Miklós kifejtette: a találkozót szándékosan időzítik egy pénteki napra, szeretnék ugyanis biztosítani a lehetőséget, hogy másnap a jubileumi évfolyamok még a városban meg tudják tartani szokásos találkozójukat, illetve az is elképzelhető, hogy az érdeklődők számára túrákat, kirándulásokat is szerveznek majd szombatra.

Az eseménnyel kapcsolatban ismertette: a találkozó első része szakmai jellegű lesz, ahol az egykori salgótarjáni intézet, illetve a napjainkban is működő Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) vezetői, oktató, hallgatói röviden megemlékeznek majd. A második részben kulturális programokkal szeretnék meglepni a résztvevőket.

Gubán Miklós hozzátette: az 50. évfordulóra készítenek egy kisfilmet, illetve szeretnének rendezni egy kiállítást is, ehhez azonban még várják a fényképeket az egykori munkatársaktól és hallgatóktól. A találkozóra a Rendezvény- és Médiaközpont honlapján, néhány adat megadásával, illetve egy jelképes díjért cserébe lehet regisztrálni.

Két napra a gazdaságinformatika kerül középpontba

A 18. Országos Gazdaságinformatikai Konferenciáról Szabó László, a BGE egyetemi docense, a konferenciát szervező Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Gazdaságinformatikai Kutatási és Oktatási Fórum elnökségi tagja beszélt bővebben. Ismertetése szerint a kétnapos eseményt idén november 11-12-én tartják majd a Somoskői Kirándulóközpontban.

A konferenciát az elmúlt szűk két évtizedben elsősorban a gazdaságinformatikával foglalkozó oktatók, kutatók, gazdasági szereplők számára szervezték. Az esemény célja a kutatási eredmények ismertetése, a kapcsolati hálók kiépítése, de nagyon fontos a különböző vélemények ütköztetése is – magyarázta Szabó László, aki aláhúzta: a város és a Jobb Páholy – Förster Társaság Egyesület is komoly segítség nyújt nekik a szervezésben.

Szabó László kifejtette továbbá: az idei konferencia az „Értékláncok és digitalizáció” munkacímet kapta – mint mondta, fontosnak érzik, hogy azokat a témákat, amelyek szakmai oldalon előtérbe kerülnek, még nyomatékosabban próbálják adott esetben a szakmai berkeken belül is megosztani. Újdonságként idén egy külön hallgatói szekciót is megpróbálnak beindítani, olyan alap- és mesterszakos hallgatóknak, akik adott témában valamilyen kutatásba kezdtek.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • 18. Országos Gazdaságinformatikai Konferencia
  • Ferkó Attila
  • Gubán Miklós
  • Jobb Páholy - Förster Társaság
  • József Attila Művelődési Központ
  • PSZF
  • PSZF 50 Találkozó
  • Salgótarján 100 éve város
  • Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft.
  • Szabó László
Előző cikk
3100.hu Fotó: "Gépszemlén" a kelet-nógrádi térség polgármesterei

Folytatódnak az útfelújítások Nógrád megyében

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-21
Bővebben
Következő cikk
3100.hu Fotó: Skuczi Nándor a megyei alsóbbrendű utak felújítását célzó projekt egyik ütemében érintett szakaszok térképét mutatja a sajtótájékoztató résztvevőinek

Több mint 12 milliárd forint támogatás érkezik Nógrád megyébe

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-21
Bővebben
Ez is érdekelhet
Forrás: Somoskői Napforduló | Facebook
Bővebben

Szirtes Edina Mókus is fellép a Somoskői Napfordulón

Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
Bővebben

A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét

Archív fotó: A 2025-ös Mozgás Éjszakájának egyik salgótarjáni programja (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
Bővebben

Idén is csatlakozik a Mozgás Éjszakájához Salgótarján

Hirdetés




További friss hírek
  • A lélek halhatatlanságát és az öröklétet szimbolizáló köveket is elhelyezték a megemlékezők a Főposta falánál a salgótarjáni holokauszt áldozatok tiszteletére rendezett megemlékezésen, 2026. június 12-én. (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    A holokauszt salgótarjáni áldozataira emlékeztek meg a Főpostánál
    • 3 perc olvasás
  • A salgótarjáni Városi Pedagógusnap díjazottjai és jubileumi diplomásai a József Attila Művelődési Központ Üvegcsarnokában, 2026. június 9-én. (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Pedagógusokat köszöntöttek és díjaztak Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Harmincadik alkalommal adták át a Balassi-díjat, illetve az azt kísérő elismeréseket a salgótarjáni Balassi Bálint Könyvtárban, 2026. június 8-án. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Átadták a Balassi-díjakat és a hozzá kötődő elismeréseket
    • 2 perc olvasás
  • Karancsalján fogták el a 22 bűncselekménnyel gyanúsított, Salgótarjánban garázdálkodó sorozattolvajt (Fotó forrása: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság | YouTube)
    Elfogták a Salgótarjánban ténykedő, 22 bűncselekménnyel gyanúsított sorozattolvajt
    • 2 perc olvasás
  • Balassi Bálint Megyei Könyvtár (Fotó: Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata)
    Már holnap elindulnak az Ünnepi Könyvhét programjai a Balassi Bálint Könyvtárban
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.