3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • A Dornyay Béla Múzeum „A hit és a hatalom házai – Középkori templomok és várak Nógrád megyében" című kiállításának megnyitója a Besztercebányai Alkonzulátuson, 2026. április 22-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kiállítás erősíti tovább Salgótarján és Besztercebánya testvérvárosi kapcsolatát
    • 1 perc olvasás
  • Kiemelt képünk illusztráció! (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Rablássá fajult egy bolti lopás Salgótarjánban
    • 1 perc olvasás
  • Szín-lelés a Zenthében címmel nyílt kiállítás Hegedűs Márk fotográfus színházi fényképeiből a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában 2026. április 21-én. (Fotók: Kotrócz Emília/Vendel Lajos)
    Interaktív elemekkel színesített kiállítás nyílt Hegedűs Márk színházi fotóiból
    • 2 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Több civil szervezet is színes programokkal készül Salgótarjánban és környékén
    • 2026-04-21
    • 2 perc olvasás
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Tizenegy előadással várja a közönséget az idei Zenthe Nyár
    • 2026-04-10
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Új, menetrend szerinti nemzetközi autóbuszjáratok indulnak Budapest és Losonc között, Salgótarján és Fülek érintésével 2026. február 1-től. (Fotó: MÁV-csoport | Facebook)
    Salgótarján érintésével indulnak buszjáratok Budapest és Losonc között
    • 2026-01-28
    • 3 perc olvasás
  • A 21-es főút tehermentesítő szakasza kapcsán tartott megbeszélést Salgótarján önkormányzata és Pántya József út- és vasútépítésért felelős helyettes államtitkár (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Újabb egyeztetést tartottak a 21-es főút tehermentesítő szakasza kapcsán
    • 2026-01-23
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • A szavazatszámláló bizottság tagjai urnát bontanak a salgótarjáni Balassi Bálint Megyei Könyvtárban egy korábbi választás alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Így alakult a választás Kelet-Nógrádban
    • 2026-04-13
    • 4 perc olvasás
  • Szafkó Zoltán Péter, a Tisza Párt jelöltje nyerte meg a 2026-os országgyűlési választást Kelet-Nógrádban. (Fotó: Szafkó Zoltán Péter | Facebook)
    Szafkó Zoltán Péter Kelet-Nógrád új országgyűlési képviselője
    • 2026-04-13
    • 1 perc olvasás

Folytatódnak az útfelújítások Nógrád megyében

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-21
  • 4 perc olvasás
3100.hu Fotó: "Gépszemlén" a kelet-nógrádi térség polgármesterei
3100.hu Fotó: „Gépszemlén” a kelet-nógrádi térség polgármesterei
Total
0
Shares
0
0
0
0

A tavaszi üzem is számos feladatot tartogat a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád Megyei Igazgatósága számára, mindeközben pedig az útfelújítások is folytatódnak – mondta el a napokban tartott tavaszi gépszemle előtt Lehel Zoltán, a szervezet Nógrád megyei igazgatója.

Lehel Zoltán ismertetése szerint a november közepétől március végéig tartó, 2021/2022-es téli időszakban 3600 tonna útszóró sót és 170 ezer liter kalcium-klorid oldatot szórtak ki a Nógrád megyei utakra. A viszonylag enyhe téli időjárásnak köszönhetően kollégáik gyakran dolgoztak az utak mellett, többek között szemetet szedtek, árkot tisztítottak, illetve rendezték a növényzetet – Lehel Zoltán szerint a Szécsényt és Pásztót összekötő út ez idő alatt mintaszerűvé vált a növényzetet illetően, de megtisztították a Karancs-völgyében futó út környékét is.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád megyei igazgatója kifejtette: tavasszal is hasonló feladatokat kell elvégezniük, a kátyúzáshoz, az utak javításához pedig idén összesen 900 tonna melegaszfalt áll rendelkezésre Nógrád megyében.

  • 3100.hu Fotó: Lehel Zoltán, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád megyei igazgatója
    3100.hu Fotó: Lehel Zoltán, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád megyei igazgatója

Lehel Zoltán kiemelten fontosnak tartja az út melletti területek megtisztítását, mivel a szemetelés folyamatosan visszatérő problémát jelent. A Közút munkatársai április 22-én, a Föld napján ezúttal is országszerte szemétszedő akcióban vesznek majd részt, de megyei szinten is kijelölnek majd bizonyos útszakaszokat, melyek környékét megtisztítják az eldobott hulladéktól.

Mint mondta, bár a benzinár emelkedése miatt lecsökkentek lehetőségeik, a rendelkezésre álló forrásokból a lehető legtöbbet igyekeznek kihozni a tavaszi üzem során is. Lehel Zoltán hozzátette, hogy feladataik közé tartozik az ingatlanrendezés is, az elmúlt hónapokban ugyanis több olyan szakaszt tártak fel, melyeknek számukra nincs hálózati jelentőségük. Ezeket átadnák a helyi önkormányzatoknak, melyek így könnyebben pályázhatnak az érintett szakaszok felújítására.

  • 3100.hu Fotó: "Gépszemlén" a kelet-nógrádi térség polgármesterei
    3100.hu Fotó: „Gépszemlén” a kelet-nógrádi térség polgármesterei

További útszakaszok újulhatnak meg

Lehel Zoltán ismertetése szerint május közepére lezárul a 21-es út továbbfejlesztésének második üteme, így Salgótarjántól Hatvanig olyan lesz a burkolat, mely egy ilyen út esetében elvárható. Később, a továbbfejlesztés harmadik ütemében többek között parkolókat alakítanak ki és rendezik a Hideg-völgyi-vízfolyást Pásztónál, a tari csomópontban pedig buszmegállót építenek és térfigyelő kamerákat helyeznek majd el.

A Közút a TOP Plusz program keretében összesen közel 30 kilométernyi útszakaszt javasolt felújításra a 2022-es évre.

Ezzel kapcsolatban Lehel Zoltán elmondta, hogy a TOP Plusz útfelújításra szánt forrásai 6,6 milliárdról 8 milliárd forintra bővültek, a tervezési folyamat pedig már májusban elkezdődhet. Tervben van mindemellett Nagylóc és Zsúnypuszta között egy 3 kilométeres, míg Héhalomtól egészen a megyehatárig egy 4 kilométeres útszakasz felújítása is. Több kerékpárút tervezése is folyamatban van, ezek közé tartozik az Őrhalom – Szécsény; a Rimóc – Hollókő; a Somoskőújfalu – Eresztvény, valamint a Salgótarján – Karancsalja kerékpárút, de elindult a Zagyva-völgyi bicikliút hiányzó szakaszainak tervezése is – sorolta Lehel Zoltán.

  • 3100.hu Fotó: Lehel Zoltán, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád megyei igazgatója tájékoztatót tart a térség polgármesterei számára a szervezet salgótarjáni, Ipari parki központjában
    3100.hu Fotó: Lehel Zoltán, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád megyei igazgatója tájékoztatót tart a térség polgármesterei számára a szervezet salgótarjáni, Ipari parki központjában

A TOP Plusz keretében Vizsláson, Galgagutánál, illetve Vanyarc és Szirák; Nógrádszakál és Litke; Balassagyarmat és Szügy között külterületi, Szirákon belterületi, míg Kazáron, Kisbágyonnál, Ludányhalászinál és Szarvasgedénél bel – és külterületi útszakaszok újulhatnak meg.

A Közút Nógrád megyei igazgatója elmondta továbbá: a 22-es utat a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kezelésében mérték fel. Első körben Rétság végétől Balassagyarmatig szerették volna megterveztetni a felújítást, de sikerült elérni, hogy a rétsági körforgalomtól egészen Salgótarjánig megtervezzék a korszerűsítést. Lehel Zoltán hozzátette: Ecseg belterületén, Ősagárd és Erődkürt külterületén jelenleg is zajlanak a munkálatok, amint pedig befejeződik a szennyvízcsatorna építése, Erdőkürt belterületén is hozzálátnak a kivitelezéshez.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Lehel Zoltán
  • Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád Vármegyei Igazgatósága
  • Nógrád vármegye
  • TOP Plusz - Nógrád vármegye
  • útfelújítás
Előző cikk
(Illusztráció: Pixabay)

Föld napi hulladékgyűjtő akció lesz pénteken Salgótarjánban

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-20
Bővebben
Következő cikk
3100.hu Fotó: Gubán Miklós, Dr. Ferkó Attila és Szabó László az eseményeket beharangozó sajtótájékoztatón a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában

Az 50 évvel ezelőtt elindult főiskolai képzésre emlékeznek ősszel Salgótarjánban

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-21
Bővebben
Ez is érdekelhet
Új, menetrend szerinti nemzetközi autóbuszjáratok indulnak Budapest és Losonc között, Salgótarján és Fülek érintésével 2026. február 1-től. (Fotó: MÁV-csoport | Facebook)
Bővebben

Salgótarján érintésével indulnak buszjáratok Budapest és Losonc között

A 21-es főút tehermentesítő szakasza kapcsán tartott megbeszélést Salgótarján önkormányzata és Pántya József út- és vasútépítésért felelős helyettes államtitkár (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Újabb egyeztetést tartottak a 21-es főút tehermentesítő szakasza kapcsán

A salgótarjáni Rákóczi út egyik felújítás előtt álló szakasza (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Márciusban megkezdődhet a Rákóczi út felújítása Salgótarjánban

Hirdetés




További friss hírek
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Egy salgótarjáni biciklis baleset szemtanúit keresi a rendőrség
    • 1 perc olvasás
  • Kiemelt fotónk illusztráció! (3100.hu Fotó: Letermelés előtt álló lucfenyves Salgó vára és Eresztvény között)
    A Dolinka közösségi újraerdősítésére hívja a salgótarjániakat Kreicsi Bálint
    • 1 perc olvasás
  • Több autót is meglovasított a 20 éves fiatalember Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a Salgótarjánban garázdálkodó notórius autótolvajt
    • 1 perc olvasás
  • Május közepéig várják a jelöléseket a Balassi-díjra (Fotó: Balassi Bálint Könyvtár | bbmk.hu)
    Május közepéig várják a jelöléseket a Balassi-díjra
    • 1 perc olvasás
  • Kiemelt fotónk illusztráció!
    230 millió forinttal károsította meg a költségvetést egy nógrádi gyógyszertár üzemeltetője
    • 1 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.