39 salgótarjáni szavazókörből 26-ban Becsó Zsolt (Fidesz-KDNP), 13-ban Godó Beatrix (DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd) kapta a legtöbb voksot. Listán 34-5 lett az arány a felek között. A kormánypártok jelöltje mintegy 900 vokssal előzte meg legfőbb ellenfelét egyéniben, listán ugyanakkor kétezer szavazattal többek kapott a Fidesz-KDNP a megyeszékhelyen, mint az ellenzéki összefogás. Íme részletes összefoglalónk arról, mit árulnak el helyben a számok az országgyűlési választásról.
Városrészek aktivitása
Országosan a 2018-as választással közel megegyező, 70 százalék körüli részvételi arányt hozott az április 3-i országgyűlési választás. Kelet-Nógrádban a választásra jogosultak 65 százaléka kereste fel a szavazóköröket.
A városrészek közül Károlyi és Rónafalu emelkedtek ki 77 százalékot megközelítő részvétellel, de minden négy választóból legalább három voksolt az országgyűlési választáson a Nyugati városrészben élők közül is. A megyeszékhelyen két esetben nem érte el az 50 százalékot a részvétel: az egyik vásártéri, illetve a “bányagépgyári” szavazókörben.
Egyéni eredmények
Az egyéni eredményekben némi felhajtóerőt jelentett Godó Beatrix számára a regnáló városvezetés “támogatása”, mely 2019-ben a mostani országos ellenzéki összefogást helyben megvalósítva nyerte meg a választásokat. Számszerűsítve ez bő félezerrel több egyéni voksot jelentett számára, mint ami most listán érkezett a DK, a Jobbik, a Momentum, az LMP, az MSZP és a Párbeszéld alkotta szövetségre. Ugyanakkor ezen pártok egyéni jelöltje háromezerrel kevesebb szavazatot szerzett most, mint négy évvel ezelőtt a szövetséget képviselő három jelölt együtt. Erre a folytatásban még részletesebben is visszatérünk majd.
Becsó Zsolt egyéniben lényegében ugyanazt az eredményt hozta, mint testvére – Becsó Károly – négy évvel ezelőtt: 7900 körüli voksot. Úgy az ellenzéki, mint a kormánypárti jelölt eredményénél arra is figyelemmel lehetünk, hogy 2018-ban 20 784 érvényes voksot regisztráltak a városban, míg most 16 649-et.
A kormánypárti támogatottság hagyományosan erős a külső városrészekben: Rónabányán, Rónafalun, Salgóbányán és Zagyvapálfalva bányagépgyári térségében is. A Fidesz-KDNP szavazóbázisának tömege azonban nem feltétlen kötődik ide, miután ezen szavazókörök többsége vagy alacsony lélekszámú területet fed le, vagy alacsony részvétel jellemzi őket.
Az előny nagy tömege olyan városrészekből érkezik, mint Zagyvaróna és lényegében teljes Zagyvapálfalva (a Gorkij-telep családi házas övezetét kivéve). Ugyanakkor a Gorkij-telep felső területein is csak néhány 10 szavazattal kapott kevesebbet Godó Beatrixnál Becsó Zsolt (351-324).
Az ellenzéki bástyák között a Pécskő utat és a Beszterce-lakótelepet találjuk – érdemi különbség csak ezen városrészekben alakult ki Godó Beatrix javára. A Pécskő úti volt a legerősebb ellenzéki szavazókör, a választók 55,66 százaléka Godó Beatrixra voksolt.
Egyéniben az összes salgótarjáni szavazókörben Musztács László (Mi Hazánk) kapta a harmadik legtöbb voksot.
Listás eredmények
A kormánypártok és az egyesült ellenzék között listán az egyéni eredményektől nagyobb volt a különbség. A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint a Fidesz-KDNP közel 8500 listás voksot gyűjtött be a megyeszékhelyen, míg a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd közös ellenzéki listája 6500-at.
2014-hez viszonyítva az ellenzéki oldalon még inkább markáns a csökkenés: nyolc éve közel 12 ezer voksot gyűjtött be összességében az MSZP-Együtt-DK-Párbeszéd-Magyar Liberális Párt, az LMP és a Jobbik. Akkor emelett Boldvai László (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP), Kutas József (Jobbik) és Komlósi Csaba (LMP) országgyűlési képviselőjelöltek egyéniben összességében bő 11 ezer szavazót tudtak maguk mögött.
A Fidesz ezzel szemben “csak” közel 6700-as eredményt ért el 2014-ben listán és bő 6500-as salgótarjáni eredményt egyéniben Becsó Zsolt (amellyel szűken, de ő érte el a legjobb eredményt, mintegy 300 vokssal megelőzve Boldvai Lászlót).
A Fidesz-KDNP listás eredménye a mostani választáson így 50,7 százalék lett a megyeszékhelyen, az ellenzéki összefogást a választók 39,1 százaléka, a Mi Hazánk Mozgalom listáját pedig a szavazók 6,1 százaléka támogatta. A 39 salgótarjáni szavazókör közül listán 34-ben a kormánypártok kapták a legtöbb voksot, míg öt esetben az ellenzék nyert: a Beszterce-lakótelep központi részén, a Nyugati városrészben, a Pécskő úton, a Damjanich és a József Attila utak környékén, valamint az egyik vásártéri szavazókörben. A Fidesz-KDNP listája Salgóbányán, Rónabányán, Rónafalun, a Művésztelep és Salgó Kapu környékén, továbbá Baglyasalján kapta lakosságarányosan a legtöbb voksot.
Az egyéni eredményekhez hasonlóan listán is az összes salgótarjáni szavazókörben a Mi Hazánk kapta a harmadik legtöbb voksot.
A somoskői eredmények nem ismertek, miután az itteni szavazókörben leadott voksokat fogják összekeverni az átjelentkezéssel és külképviseleteken szavazókéval – utóbbiak a napokban érkeznek meg. Mindez választókerületi szinten történik, tehát az itteni eredményeket nem lesz érdemes hozzáadni a salgótarjáni eredményhez, miután ezek a voksok Héhalomtól Somoskőújfaluig a választókerület minden egyes máshol szavazójának véleményét tükrözik majd. Elemzésünk minden megállapításánál is így jártunk el: 2018-ra utalva az adatok a somoskőiek nélkül, 2014 esetében pedig a Nyugati városrész nélkül értendők (akkor ugyanis még ehhez a szavazókörhöz számolták hozzá a választókerületen kívül leadott voksokat).
A Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutya Párt
Musztács László, a Mi Hazánk jelöltje 930 voksot gyűjtött be egyéniben a salgótarjániaktól, ami 5,6 százalékot jelentett számára. Nagyobb támogatottságot (7,5 százalék felettit) a Kemerovó-lakótelep alsó részén és a Losonci út környékén, Zagyvarónán, a Rokkanton, valamint a Sugár és a Nagymező utak környékén ért el. A legnagyobb támogatottsága – 11,27 százalék – Baglyasalja Rákóczi úthoz közelebb eső területének szavazókörében volt. Személyével kapcsolatban a lajstrom túlsó oldalán – 3,5 százalék alatt – a Beszterce-lakótelep északi részét, valamint a Csokonai út környékét találjuk, míg a legkevesebben a Pécskő úton szavaztak rá, ahol a voksok mindössze 2,59 százalékát tudhatta magáénak.
A Mi Hazánk listája országosan és helyben is bő 6 százalékot ért el. Salgótarjánban nagyobb – 7,5 százalék feletti – támogatottságot a már említetteken túl a Fáy András körúton, Salgóbányán, Rónafalun és Baglyasalja “felső” részén ért el a párt. Az egyéniben induló jelöltjük eredményével párhuzamosan Baglyasalja Rákóczi úthoz közelebb eső területein jegyezték a legmagasabb támogatottságot: 11,65 százalékot. A párt listája 4 százalék alatt teljesített a Nyugati városrészben és Károlyin, míg arányaiban a legkevesebb voksot a Damjanich, a József Attila és a Kazinczy Ferenc utakat is magába foglaló szavazókörben jegyezték: 3,38 százalékot.
A Kétfarkú Kutya Párt listán az Arany János úti szavazókörben teljesített a legjobban, ahol 3,68 százalékos támogatottsággal bírtak, emellett 3,5 százalék feletti eredményt könyvelhettek el a Vásártéren és a Fáy András körúton is. A legkisebb támogatottsággal – 1,5 százalék alattival – az egykori acélgyár környékén található két szavazókörben, a Pécskő úton, valamint Forgách-telep és Somlyóbánya szavazókörében bírnak, Baglyasalja “felső” részén pedig mindösszesen a voksok 0,55 százalékát tudták begyűjteni.
A Kétfarkú Kutya Párt egyéni országgyűlési képviselőjelöltje 3 százalékot meghaladó eredményt az Arany János úton és a Gorkij-telep alsó utcáiban tudott elérni. Pauló Tamás Mihály egyéniben a legtöbb voksot a Vásártéren kapta (3,41 százalék). Ezzel szemben egy százalék alatti szavazataránnyal bírt Salgóbányán, a Csokonai út környékén, Baglyasalja “felső” részén és a bányagépgyári térségben, a legrosszabb eredményét pedig a Meredek út környékén találjuk (0,55 százalékot).
Mi történt az egyesült ellenzék oldalán?
A kormánypártok ahogyan országosan, úgy helyben is növelték támogatottságukat, a folyamatok egyeznek. A Mi Hazánk bő 6 százalékos listás eredménnyel az új parlament tagja lesz, salgótarjáni eredményük szintén az országos átlaguknak megfelelő. Abban sincs eltérés az általános és a helyi folyamatok között, hogy az ellenzék nem várt mértékben gyengült. Miután a választói lelkület sokezres nagyságrendben nem megismerhető a számunkra rendelkezésre álló erőforrásokkal, itt is a számokból levonható konzekvenciákra hagyatkozunk. Azokból ráadásul ezúttal tisztának látszó kép rajzolódik ki arról, hogy mi történt az ellenzéki összefogás oldalán.
2018-ban a mostani ellenzéki összefogás listán és egyéniben különböző felállásban állt ki a választásra, ezáltal jól kirajzolódó személyi preferenciákat is mutattak az adatok. Dömsödi Gábor például 3443 voksot kapott Salgótarjánban, szemben az őt indító LMP lista 971 darabjával. Az MSZP és a Párbeszéd a Demokratikus Koalíció jelöltje mögé állt be: a Kovács Zsoltra érkezett 2450 vokssal szemben a DK listája ugyanakkor önmagában ennek csak felét kapta. A két jelölt 5893 vokssal bírt egyéniben, listáik viszont csak 2211 szavazattal. A különbséget az egyéni küzdelemből kimaradó MSZP-Párbeszéd közös listájánál találjuk: 3699 voksot. A klasszikus “baloldali” tömbnél tehát 2018-ban Dömsödi Gábor és Kovács Zsolt együtt szinte darabra annyi voksot szerzett meg (5893-at), mint amennyi az említett négy párt három listára érkezett (5910).
A klasszikus “baloldalon” túl is hasonlókat lehetett tapasztalni. Ha csak néhány vokssal is előzte meg Dömsödi Gábort, de a legerősebb ellenzéki eredményt Cseresznyés István érte el négy éve. A Jobbik jelöltje egyéniben 3479 voksot kapott, csak kevéssel többet, mint a pártjának listájára érkezett 3291 szavazat. A Momentum és jelöltje nem volt befolyásoló tényező 2018-ban: Tóth Csaba egyéniben 117, míg pártja listán 248 voksot jegyzett Salgótarjánban.
A számok azt mutatják, hogy pártpreferencia szintjén leginkább a Jobbik részvétele befolyásolta az ellenzék eredményét Salgótarjánban is. A hatás a négy évvel ezelőtti jobbikos szavazóbázis méretét megközelítő, ami ugyanakkor nem jelenti azt, hogy a pártnak ne lenne szavazója. Inkább jelentheti azt, hogy a négy évvel ezelőttihez képest a helyi jobbikos szavazó biztosan jóval kevesebb. Egyben az is megállapítható, hogy számuk alig lehet több annál, mint amennyit a párt összefogásbeli részvétele (és a közös miniszterelnökjelölt személye) a további összefogásbeli pártokat preferálók közül otthon tarthatott.
Mindez az előzőleg ismertetett adatokból is tükröződik. A mostani ellenzéki összefogás négy szereplője (DK, MSZP, LMP, Párbeszéd) ugyanis stabil és önálló, bő 6 ezres blokkot alkotott már 2018-ban is. Ez a bő 6 ezer fő négy éve szíve és szimpátiája szerint döntve, egyértelműen gond nélkül “átszavazott” listán és egyéniben a “baloldalon” belül. Emelett 2018-ban szintén stabil és önálló, de nem átszavazó bázist tudhatott magáénak a Jobbik is, közel 3500 fővel.
Biztosan nem tűntek el teljes mértékben az ellenzéki oldalról a salgótarjáni jobbikos szavazók, de a számok azt mutatják, hogy részvételük az összefogásnak helyben sem hozott szavazatokat. Egyetlen szavazókör eredményével ezt biztosan nem lehet igazolni, ahogyan önkormányzati választás eredményét sem lehet egy az egyben országgyűlési választáséhoz hasonlítani.
Ebben a szavazókörben most 236 voksot kapott a Fidesz-KDNP és 170-et az ellenzéki összefogás. A Fidesz-KDNP “blokkja” szinte darabra megmaradt, hiszen erre a listára itt 2018-ban 239 voksot adtak le. A Fáy András körúton a DK, az MSZP-Párbeszéd, az LMP és a Momentum listáira ugyanakkor négy éve még összesen 210, a Jobbikra pedig 105 voks futott be. Az összefogásban résztvevő ellenzéki pártok összesen 315 fő akkori támogatójával szemben most alig több mint felük, 170 fő ment el itt szavazni a közös listára.
A különbség kis túlzással darabra stimmel. 145 “hiányzó” ellenzéki választópolgárból mintegy száz otthon maradt (a négy évvel ezelőttihez képest ennyivel kevesebben voksoltak most itt), további közel ötven választót pedig a Mi Hazánknál (43) és a Kétfarkú Kutya Pártnál (plusz 6) lehet keresni.
Ennyien választottunk
Még egy adalékot érdemes figyelembe venni a választási eredmények értékelésénél: azt, hogy mennyien szavaztak a városban. Ezúttal 27 122 választó szerepelt a salgótarjáni névjegyzékben. 2018-ban 28 549, 2014-ben pedig még 32 152 lakost vártak a szavazókörökbe. A nyolc évvel ezelőttihez képest ezúttal bő 5 ezerrel kevesebb választókorú lakosa volt Salgótarjánnak.
2014-ben a mostanival szinte teljesen megegyező részvételi arány mellett 19 845-en mentek el szavazni, 2018-ban magasabb (bő 65 százalékos részvétel mellett) 20 784-en, ezúttal pedig 16 866-an.
Szavazóköri térkép
Azoknak, akiket ettől is konkrétabban érdekelnek a helyi számok, íme térképen a két fő politikai erőre érkezett voksok (kattintásra nagyobb méretben) és alább felsorolásban is a szavazóköri eredményeik.
- 01 – Beszterce-lakótelep északi része:
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 243 (44,10%) / 262 (47,55%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 271 (48,83%) /231 (41,62%)
- 02 – Beszterce-lakótelep Medves körúti része a Beszterce tér:
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 165 (37,67%) / 241 (55,02%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 178 (39,12%) / 228 (50,11%)
- 03 – Beszterce-lakótelep Ybl Miklós út környéki része:
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 249 (47,04%) / 233 (44,05%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 254 (48,11%) / 217 (41,10%)
- 04 – Beszterce-lakótelep déli területe
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 223 (44,87%) / 227 (45,67%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 242 (48,89%) / 209 (42,22%)
- 05 – Napsugár-lakótelep és Béke-telep környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 249 (44,70%) / 256 (45,96%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 260 (46,76%) / 239 (42,99%)
- 06 – Fáy András körút
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 222 (46,44%) / 200 (41,84%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 236 (49,68%) / 170 (35,79%)
- 07 – Kemerovó-lakótelep alsóbb utcái és a sportcentrum környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 213 (44,47%) / 200 (41,75%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 232 (48,33%) / 182 (37,92%)
- 08 – Salgó út városközponthoz közelebbi környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 124 (44,29%) / 126 (45,00%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 140 (50,18%) / 112 (40,14%)
- 09 – Salgóbánya és Eresztvény
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 69 (59,48%) / 36 (31,03%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 75 (63,56%) / 28 (23,73%)
- 10 – Somoskő
Ennek a körnek a szavazólapjaival keverik majd össze – teljes választókerületi szinten – az átjelentkezéssel és külképviseleteken voksolók szavazólapjait, így a városrész választási eredménye nem ismert.
- 11 – Rónabánya és Szilváskő-puszta
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 52 (82,54%) / 6 (9,52%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 52 (82,54%) / 6 (9,52%)
- 12 – Rónafalu
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 50 (62,50%) / 22 (27,50%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 53 (66,25%) / 19 (23,75%)
- 13 – Pintértelep és Zagyvaróna ceredi elágazóhoz közelebb eső utcái
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 189 (49,09%) / 176 (45,71%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 195 (50,39%) / 157 (40,57%)
- 14 – Zagyvaróna belső része
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 222 (51,03%) /157 (36,09%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 242 (55,39%) / 137 (31,64%)
- 15 – Művésztelep, Jónásch-telep és a Salgó út környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 180 (62,50%) / 86 (29,86%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 184 (63,89%) / 83 (28,82%)
- 16 – Acélgyári út és környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 243 (45,17%) / 234 (43,49%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 278 (51,77%) / 208 (38,73%)
- 17 – Nyugati városrész és közgazdasági technikum környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 248 (42,32%) / 282 (48,12%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 257 (44,01%) / 276 (47,26%)
- 18 – A legszűkebben vett városközpont
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 294 (43,68%) / 306 (45,47%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 322 (47,63%) / 283 (41,86%)
- 19 – Arany János út jelentős része
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 136 (45,64%) / 134 (44,97%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 146 (48,83%) / 126 (42,14%)
- 20 – Arany János út felső szakasza, Kistarján út és Kissomlyó út
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 166 (45,98%) / 151 (41,83%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 180 (49,72%) / 140 (38,67%)
- 21 – Pécskő út (a 2-6. házszámok kivételével)
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 236 (38,19%) / 344 (55,66%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 253 (41,34%) / 315 (51,47%)
- 22 – Damjanich út, József Attila út, Kazinczy Ferenc út és környékük
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 205 (40,35%) / 264 (51,97%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 213 (42,35%) / 252 (50,10%)
- 23 – Meredek út, Munkácsy út és Hunyadi út
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 174 (47,93%) / 167 (46,01%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 181 (49,59%) / 151 (41,37%)
- 24 – Szerpentin út
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 156 (45,22%) / 144 (41,74%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 167 (48,41%) / 132 (38,26%)
- 25 – Vásártér
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 209 (41,88%) / 240 (48,10%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 220 (44,00%) / 222 (44,40%)
- 26 – Rákóczi út vásártéri szakasza, Tanács út és Úttörők út egy része
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 148 (42,90%) / 160 (46,38%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 160 (46,38%) / 140 (40,58%)
- 27 – Forgách-telep és Somlyóbánya
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 278 (58,04%) / 154 (32,15%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 291 (59,88%) / 149 (30,66%)
- 28 – Rákóczi út, tűzhelygyár környéke és Forgách-telep alsó területe
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 235 (46,81%) / 230 (45,82%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 243 (48,02%) / 220 (43,48%)
- 29 – Csokonai út és környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 237 (53,50%) / 176 (39,73%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 251 (56,28%) / 153 (34,30%)
- 30 – Bem út és Bajcsy-Zsilinszky út környéke, Eperjes telep
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 172 (48,31%) / 155 (43,54%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 180 (50,28%) / 142 (39,66%)
- 31 – Károlyi, Corvin-telep, Idegér
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 244 (45,27%) / 251 (46,57%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 253 (46,94%) / 242 (44,90%)
- 32 – Baglyasalja meghatározó része a Petőfi út nélkül
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 200 (60,61%) / 110 (30,30%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 240 (65,75%) / 89 (24,38%)
- 33 – Petőfi út és Baglyasalja Rákóczi úthoz közel eső területe
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 188 (52,96%) / 115 (32,39%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 199 (56,53%) / 103 (29,26%)
- 34 – Hősök út Budapesti úthoz közelebb eső környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 200 (48,66%) / 171 (41,61%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 216 (52,17%) / 155 (37,44%)
- 35 – Déryné út környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 224 (54,77%) / 142 (34,72%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 239 (58,15%) / 130 (31,63%)
- 36 – Hősök út belső szakasza, Zöldfa út, egykori bányagépgyár környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 219 (68,01%) / 82 (25,47%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 231 (71,52%) / 68 (21,05%)
- 37 – Barátság út és Gorkij-telep alsó utcái
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 195 (53,72%) / 123 (33,88%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 204 (56,67%) / 119 (33,06%)
- 38 – Nyírfácska út és a Gorkij-telep efölötti területe
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 324 (42,97%) / 351 (46,55%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 345 (45,76%) / 336 (44,56%)
- 39 – Budapesti út déli szakasza és a Szécsényi út környéke, Kotyháza
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 253 (48,19%) / 216 (41,14%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 274 (51,60%) / 205 (38,61%)
- 40 – Nagymező út és Sugár út környéke
Becsó Zsolt / Godó Beatrix: 283 (54,63%) / 168 (32,43%)
Fidesz-KDNP / ellenzéki összefogás: 301 (58,11%) / 151 (29,15%)