3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Archív fotó: Pillanatkép a 2025-ös salgótarjáni Szent Iván-éjről (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Salgótarjánban is fellobban ma a Szent Iván-éji tűz
    • 1 perc olvasás
  • Felvétel a salgótarjáni Garzonházak Rákóczi út felőli tornyában, a 9. emeleten történt tűzeset utáni állapotról, 2026. június 20-án. (Fotó: Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata | Facebook)
    Tűz ütött ki az éjjel a Garzonházban, két embert kórházba szállítottak
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Pixabay
    Teljes útlezárás jön a Rákóczi úton
    • 2 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Archív fotó: Pillanatkép a 2025-ös salgótarjáni Szent Iván-éjről (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Salgótarjánban is fellobban ma a Szent Iván-éji tűz
    • 2026-06-23
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: A salgótarjáni Dornyay Béla Múzeum a 2025-ös Múzeumok Éjszakáján (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
    Három helyszínen várják az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakáján Salgótarjánban
    • 2026-06-19
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Illusztráció: Pixabay
    Teljes útlezárás jön a Rákóczi úton
    • 2026-06-19
    • 2 perc olvasás
  • Mégsem épülnek garázsok a Makarenkó út elején lévő társasházzal szembeni területen (Fotó forrása: Google Maps)
    Mégsem épülnek garázsok a Makarenkó úton
    • 2026-06-19
    • 1 perc olvasás
Közélet
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen a salgótarjáni Szent József Plébániatemplomban, 2026. június 4-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „a trianoni békediktátum után is képes volt a feltámadásra a magyar lélek”
    • 2026-06-05
    • 2 perc olvasás

Vetélkedő hívta fel a figyelmet a megelőzés fontosságára

  • Kéri István
  • 2023-02-24
  • 3 perc olvasás
Résztvevők a kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezetének közös vetélkedőjén (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
Résztvevők a kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezetének közös vetélkedőjén (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
Total
0
Shares
0
0
0
0

A Nógrád Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya és a Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete hatodik alkalommal rendezte meg „Légy tudatos” című vetélkedőjét Nógrád vármegye középiskolás tanulói számára a Rák Világnapja és az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét alkalmából. A megmérettetésen ezúttal Balassagyarmat, Pásztó és Salgótarján hét középiskolájának 14 csapata vett részt, akik értékes nyereményért versenghettek – közölte a kormányhivatal.

Feketéné dr. Zeke Ildikó vármegyei tisztifőorvos ismertetése szerint a vetélkedő célja a tanulók egészségtudatos magatartásának fejlesztése és a daganatos betegségekkel kapcsolatos ismeretek bővítése, kiemelve a megelőzés és a korai felismerés lehetőségeit. Az érintett korosztályban az egészségfejlesztés során főként az elsődleges megelőzésre helyeznek hangsúlyt, például a dohányzás és alkoholfogyasztás mellőzésére, a rendszeres mozgásra, valamint az egészséges táplálkozásra.

Résztvevők a kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezetének közös vetélkedőjén (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
Résztvevők a kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezetének közös vetélkedőjén (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)

Emellett azonban szeretnék felhívni a fiatalok figyelmét a másodlagos megelőzésre, a szűrővizsgálatok fontosságára is – emelte ki Feketéné dr. Zeke Ildikó. A vármegyei tisztifőorvos kifejtette: mindig izgalmas azt látni, hogyan viszonyulnak ehhez a fiatalok, mennyit tudnak erről és mennyire tartják fontosnak.

A verseny tapasztalatai segíthetnek annak a stratégiának a kialakításában, ahogyan a jövőbeli kommunikációnkat kell terveznünk, amikor majd őket kell megszólítanunk, hogy elérjük a kívánatos 70 százalékos részvételi arányt a szűrővizsgálatok során, mely a daganatos halálozásban már nagymértékű csökkenést eredményezne – hangsúlyozta.

A kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezete közös vetélkedőjének zsűrije a fiatalok által már előzetesen elkészített TikTok videóit értékeli (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
A kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezete közös vetélkedőjének zsűrije a fiatalok által már előzetesen elkészített TikTok videóit értékeli (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)

A verseny résztvevőihez szólva Kreicsi Mária, a Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezetének elnöke kiemelte: jelenleg világszerte emelkedik a rosszindulatú daganatos megbetegedések száma, Magyarországon évente mintegy 80 ezer ilyen diagnózis születik, ez a szám pedig egyre nő.

Kreicsi Mária ugyancsak a megelőzés fontosságára hívta fel a figyelmet, hozátéve, hogy a magyar állampolgárok számára számos egészségügyi szűrés ingyenesen elérhető, sokan mégsem élnek ezzel a lehetőséggel. Az emlő- és méhnyakrák szűréseken jelenleg a meghívottak kevesebb, mint 40 százaléka jelenik meg, holott ideális – 70 százalék feletti – részvétel estén méhnyakrákban 80 százalékkal, míg emlőrákban 35-40 százalékkal kevesebben halnának meg.

A kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezete közös vetélkedőjének zsűrije (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
A kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezete közös vetélkedőjének zsűrije (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)

Bertókné Tamás Renáta, a Nemzeti Népegészségügyi Központ Szűrésirányítási Főosztályának vezetője, a verseny zsűrijének elnöke a „Légy tudatos” című vetélkedővel kapcsolatban úgy fogalmazott: minden résztvevő nyer, hiszen a fiatalok értékes tudáshoz jutnak, amit később saját vagy akár családtagjaik egészségének érdekében is hasznosíthatnak.

Minden, helyezést el nem érő csapat is kapott egy kis ajándékot és emléklapot a versenyről, míg a főnyeremény nem csak a csapat tagjainak, de az általuk képviselt iskolának is nagyon hasznos és egyedülálló a verseny történetében. Az első helyezett iskolájában ugyanis egy egész napos szűrőprogramot szerveznek a Nemzeti Népegészségügyi Központ által biztosított szűrőbuszokon, a tanulók és dolgozók számára egyaránt – mondta el Bertókné Tamás Renáta.

Résztvevők a kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezetének közös vetélkedőjén (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
Résztvevők a kormányhivatal és a rákellenes liga helyi alapszervezetének közös vetélkedőjén (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)

A versenyt végül a Nógrád Megyei Szakképzési Centrum (NMSZC) Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola „Keri gyöngyei” nevű csapata nyerte, a második helyezett a Protektív Team lett az NMSZC Borbély Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumból, míg a harmadik helyet a Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézmény Charlie és Angyalai nevű csapata szerezte meg. Az első két csapat felkészítő tanára Dr. Nagyné Herczeg Aranka volt, míg a harmadik helyezett csapatnak Sáfrány Beáta segített a felkészülésben.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Bertókné Tamás Renáta
  • egészségügy
  • Feketéné dr. Zeke Ildikó vármegyei tisztifőorvos
  • iskolások
  • középiskolások
  • Kreicsi Mária
  • Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete
  • Nemzeti Népegészségügyi Központ
  • NMSZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola
  • Nógrád Vármegyei Kormányhivatal
  • Nógrád Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya
  • Salgótarján
  • tanulmányi versenyek
Előző cikk
Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Rablás miatt felelhet egy őrhalmi férfi

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-02-24
Bővebben
Következő cikk
Megtartotta idei első ülését az Államigazgatási Kollégium a salgótarjáni Megyeházán (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)

Egyszerűbb és korszerűbb államigazgatási működés a cél

  • Kéri István
  • 2023-02-24
Bővebben
Ez is érdekelhet
Az Amigos a gyerekekért Alapítvány által eljuttatott ajándékokat Dr. Douhan Hussain Bassam osztályvezető főorvostól és Slezákné Balázs Andrea főnővértől vehették át a salgótarjáni kórházban fekvő kicsik gyermeknap alkalmából (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház)
Bővebben

Idén is meglepte a salgótarjáni kórházban fekvő kicsiket az Amigos gyermeknap alkalmából

Az 54. Országos Elsősegélynyújtó Verseny Nógrád vármegyei döntőjének résztvevői az eredményhirdetés után a salgótarjáni Fő téren, 2026. május 22-én. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény-, Média- és Művelődési Központ Nonprofit Kft./Hegedűs Márk | Facebook)
Bővebben

Számos szituációban bizonyítaniuk kellett a Salgótarjánban tartott elsősegélynyújtó verseny résztvevőinek

A Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház „COR-dában tartunk” nevű csapata a MESZK 14. Országos Szakmai Versenyének döntőjén. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház | Facebook)
Bővebben

Különdíjat kapott a szakmai verseny országos döntőjében a salgótarjáni kórház csapata

Hirdetés




További friss hírek
  • Forrás: Pajta Piknik Márkháza | Facebook
    Ismét lesz Pajta Piknik Márkházán
    • 1 perc olvasás
  • Országos versenyhelyezett diákokat és felkészítő tanáraikat díjazták Salgótarjánban, a Civil és Ifjúsági Házban rendezett ünnepségen, 2026. június 16-án. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Tehetséges diákokat és tanáraikat díjazták Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Forrás: Somoskői Napforduló | Facebook
    Szirtes Edina Mókus is fellép a Somoskői Napfordulón
    • 1 perc olvasás
  • Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése (Fotó: CPI Hungary)
    Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése, újabb boltokra is fény derült
    • 2 perc olvasás
  • A lélek halhatatlanságát és az öröklétet szimbolizáló köveket is elhelyezték a megemlékezők a Főposta falánál a salgótarjáni holokauszt áldozatok tiszteletére rendezett megemlékezésen, 2026. június 12-én. (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    A holokauszt salgótarjáni áldozataira emlékeztek meg a Főpostánál
    • 3 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.