3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Sikeresnek bizonyult, folytatódik a rendőrök önkéntes túlszolgálata Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Erdei koncert a Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok rendezvényen Salgótarján Eresztvény városrészében, a 2019-es programsorozat alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Eresztvényben zárul az idei „Muzsikál az erdő” – Mátrai Művészeti Napok
    • 2 perc olvasás
  • Illusztráció: Salgó vára a távolban, a somoskői vár mögött (karancs-medves.info fotó: Drexler Szilárd)
    Július végéig nem, majd augusztusban is csak korlátozottan lesz átjárható a Petőfi-sétány Somoskő és Eresztvény között
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Erdei koncert a Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok rendezvényen Salgótarján Eresztvény városrészében, a 2019-es programsorozat alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Eresztvényben zárul az idei „Muzsikál az erdő” – Mátrai Művészeti Napok
    • 2025-07-02
    • 2 perc olvasás
  • Pajta Piknik 2025: house zene és gasztro élmények várnak rád a nógrádi lankák között
    • 2025-06-19
    • 2 perc olvasás
Közlekedés
  • Illusztráció: Salgó vára a távolban, a somoskői vár mögött (karancs-medves.info fotó: Drexler Szilárd)
    Július végéig nem, majd augusztusban is csak korlátozottan lesz átjárható a Petőfi-sétány Somoskő és Eresztvény között
    • 2025-07-01
    • 1 perc olvasás
  • A Kossuth Lajos úton már a tél óta útszűkület van érvényben egy távfűtési akna problémája miatt, most nem csak ezt, de az Arany János úti aknát is felújítják. (Fotó: Salgótarján | Facebook)
    Forgalomkorlátozásra kell számítani hétfőtől a távfűtési aknák felújítása miatt Salgótarjánban
    • 2025-06-18
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • A holokauszt salgótarjáni áldozataira emlékeztek meg 2025. június 13-án Salgótarjánban, a Főposta falán lévő emléktáblánál. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont | Facebook)
    Fenyvesi Gábor: közösségünk pótolhatatlan vesztesége volt a holokauszt
    • 2025-06-13
    • 2 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint polgármester beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkamából rendezett salgótarjáni ünnepségen, az Országzászló Emlékhelyen, 2025. június 4-én. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „Salgótarján aktív építője a határokon átívelő nemzeti közösségnek”
    • 2025-06-04
    • 2 perc olvasás

Tizenharmadik alkalommal indult útnak a kormányhivatali dolgozók karácsonyi adománya

  • Kéri István
  • 2023-12-15
  • 2 perc olvasás
(Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
(Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
Total
0
Megosztások
0
0
0
0

Az idei adventi időszak immáron sorrendben a 13., amikor cipősdobozokba csomagolták ajándékaikat a Nógrád Vármegyei Kormányhivatal munkatársai. A csomagok szerdán útnak indultak a salgótarjáni kormányablakból annak érdekében, hogy karácsonyig mindegyik eljusson oda, ahol arra a legnagyobb szükség van – közölte a kormányhivatal.

Az immáron az egész országban népszerű cipősdobozos ajándékozás hagyománya a nógrádi kormányhivatalnál a szervezet megalakulásáig nyúlik vissza, immáron 13. szerveződött ilyen jótékonysági akció – hangsúlyozta a beszámoló szerint Szabó Sándor. Az ajándékait több tucat munkatársához hasonlóan cipősdobozba csomagoló főispán ismertette: a felhíváshoz csatlakozók a rászoruló családok gyermekeinek kedveskednek ajándékaikkal.

Úgy fogalmazott: a társadalmi különbségek csökkentésében lehetőségeihez mérten az egyénnek is felelőssége van, büszkeséggel tölti el, hogy mindezt a felhíváshoz csatlakozó több tucat kormányhivatali munkatársa is átérzi.

(Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
(Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
(Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
(Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)

Az idei évben is a felhívást koordináló Salgótarjáni Járási Hivatal dolgozói voltak a legaktívabb felajánlók, a kormányablakban, a foglalkoztatási, titkársági, gyámügyi, népegészségügyi és hatósági területen dolgozó, mellettük az agrár, a hatósági és a vidékfejlesztési szakterületek kormánytisztviselői csomagolták cipősdobozokba ajándékaikat.

A dobozokban tartós élelmiszerek, játékok és ruhaneműk egyaránt megtalálhatók. A felajánlók a becsomagolt ajándékra egy cédulát ragasztottak, amin feltüntették, hogy milyen nemű és korú gyermeknek szól az ajándék, a szociális központ munkatársai ez alapján tudják célirányosan a legmegfelelőbb helyre eljuttatni azokat.

Lászlók Katalin, Salgótarján és Térsége Egészségügyi-Szociális Központja Család- és Gyermekjóléti Szolgálatának intézményegységvezetője a csomagok szerdai útnak indulásakor ismertette: a hátrányos helyzetű és az általuk gondozott családokhoz juttatják el a csomagokat. Salgótarján és térsége 29 településének mindegyikére jut majd az ajándékokból.

Olyan családokhoz fognak kerülni, ahol nagyon sokszor az anyagi helyzetük nem engedi meg, nem teheti lehetővé, hogy ajándékot vegyenek a gyermekeknek. Sajnos vannak olyan családok is, ahol csak ezek a közvetített adományok jelentenek ajándékot, meglepetést a fa alatt karácsonykor – mondta Lászlók Katalin a kormányhivatal beszámolója szerint.

Total
0
Megosztások
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • cipősdoboz akció
  • Egészségügyi Szociális Központ
  • halmozottan hátrányos helyzet
  • hátrányos helyzet
  • jótékonyság
  • Lászlók Katalin
  • Nógrád Vármegyei Kormányhivatal
  • Salgótarján
  • Salgótarján és Térsége Egészségügyi-Szociális Központ
  • Salgótarjáni járás
  • salgótarjáni kormányablak
  • Szabó Sándor
Előző cikk
Engedély nélkül tartott fegyverekkel tartott illegális vadászatot két szurdokpüspöki férfi (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)

Lezárták a nyomozást a szurdokpüspöki orvvadászok ügyében

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-12-14
Bővebben
Következő cikk
Illusztráció: Véradás 2023 szeptemberében a Nógrád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központban (Fotó: Nógrád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ | Facebook)

Az ünnepi időszakban is szükség van véradókra, Salgótarjánban is lehet segíteni

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-12-18
Bővebben
Ez is érdekelhet
A holokauszt salgótarjáni áldozataira emlékeztek meg 2025. június 13-án Salgótarjánban, a Főposta falán lévő emléktáblánál. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont | Facebook)
Bővebben

Fenyvesi Gábor: közösségünk pótolhatatlan vesztesége volt a holokauszt

Kreicsi Bálint polgármester beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkamából rendezett salgótarjáni ünnepségen, az Országzászló Emlékhelyen, 2025. június 4-én. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
Bővebben

Kreicsi Bálint: „Salgótarján aktív építője a határokon átívelő nemzeti közösségnek”

Autizmussal élő fiatalok fotóiból nyílt kiállítás a salgótarjáni József Attila Művelődési Központ Előtér Galériájában 2025. március 31-én. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont | Facebook)
Bővebben

Autista fiatalok szemén keresztül láthatjuk a világot a Salgótarjánba érkezett kiállításon

Hirdetés




További friss hírek
  • Díler-házaspárra csaptak le az egyenruhások Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Drogterjesztő házaspárt fogtak el a rendőrök Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Közel ötven fő részesült előléptetésben vagy elismerésben a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2025. június 27-én. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház)
    Semmelweis-nap alkalmából köszöntötték és díjazták a salgótarjáni kórház munkatársait
    • 5 perc olvasás
  • A helyi egészségügyi alapellátásban dolgozó orvosokat, asszisztenseket és védőnőket díjazott Salgótarján önkormányzata a közelgő Semmelweis-nap alkalmából a 2025. június 25-i közgyűlésen. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Az egészségügyi alapellátásban dolgozókat köszöntötte Salgótarján önkormányzata
    • 1 perc olvasás
  • 2025. június 21-én, a Múzeumok Éjszakáján a nagyközönség előtt is megnyitotta kapuit a Mid-Engine Garage Látogatóközpontja Salgótarjánban (Fotó: Dornyay Béla Múzeum | Facebook)
    A nagyközönség előtt is megnyitotta kapuit a Mid-Engine Garage Látogatóközpontja
    • 3 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Rendőrségi fogdában lett öngyilkos egy fogvatartott Salgótarjánban
    • 1 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
  • A nyílt utcán bántalmazott a három elkövető egy 36 éves férfit Pásztón (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a társaságot, akik a nyílt utcán vertek eszméletlenre egy férfit Pásztón
    • 1 perc olvasás
Instagram

3100.hu

Salgótarján hírportálja.

3100.hu
A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő kilátó és adótorony mögött Salgótarján közeléből fotózva, 2024. augusztus 25-én.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100st #3100hu #salgótarján #nógrád #salgotarjan #nograd #karancs #karancskilátó #naplemente #sziluett #természet #fények #augusztus #hungary #sunset #lookouttower #lights #summer #august #nature #beautiful #nofilter
Július első hetében immáron 28. alkalommal tal Július első hetében immáron 28. alkalommal találkoztak zománcművészek a salgótarjáni tűzhelygyárban. A táborról és a különleges alkotási folyamatról bővebben a 3100.hu cikkében olvashatnak.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #tűzzománc #zománcművészet #alkotótábor #művészet #tűzhelygyár #művészetiközösség #wamsler #hungary #arts #artcamp #enamel
Éjszakai világító felhő (noctilucent cloud) S Éjszakai világító felhő (noctilucent cloud) Salgótarján felett 2024. július 13-án hajnalban. A jelenséget a légkör nagy magasságú, 80-85 kilométeres rétegében lévő jégkristályok okozzák, amelyek visszaverik a horizont alatt lévő Nap fényét. A jelenség a nyári hónapokban, főleg júniusban és július első felében fordul elő.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #város #hajnal #világítófelhő #felhők #horizont #égbolt #hungary #city #sky #clouds #noctilucent #noctilucentclouds #nature #nofilter
Szentjánosbogár-rajzás Salgótarján közelébe Szentjánosbogár-rajzás Salgótarján közelében 2024. június 25-én este. A több, hosszú expozíciós idővel készült felvételből számítógéppel összeállított képen a bogarak mozgása fénycsíkokként látható.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100st #3100hu #nógrádmegye #nograd #salgotarjan #salgótarján #erdő #szentjánosbogár #fények #természet #nyár #hungary #forest #nature #lights #firefly #longexposure #beautiful
Szentgotthárdtól Rudabányácskáig, meghatároz Szentgotthárdtól Rudabányácskáig, meghatározórészt terepen. 1441 kilométer egyhuzamban, önellátó módon. A Hungarian Divide-ról és annak salgótarjáni résztvevőjéről szóló cikkünk itt olvasható: https://3100.hu/megerkezett-salgotarjan-kornyekere-az-1441-kilometeres-kerekparos-kalandtura-elmezonye/
Szombaton immár második alkalommal rendeztek Sal Szombaton immár második alkalommal rendeztek Salgótarján belvárosában Street Cyclekart bemutató futamot, melyhez ezúttal a Mátra Trophy veteránautós túra mezőnye is csatlakozott, így számos különleges autót láthattak az érdeklődők a vármegyeszékhely központjában.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #cyclekart #cyclekartfutam #mátratrophy #autók #veteránautó #hungary #cars #race #oldtimer #motion #cyclekartrace
A hosszú expozíciós idővel készült felvétel A hosszú expozíciós idővel készült felvételen a Nemzetközi Űrállomás (ISS) mozgása egy fényes szakaszként látható az égbolton a salgói vár felett Salgótarján közelében, 2024. május 5-én hajnalban.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #salgóivár #salgó #nemzetköziűrállomás #csillagok #égbolt #hajnal #hungary #castle #castleofsalgo #iss #sky #dawn #stars #lights #nature
24 órás sebességmérési akció zajlik péntek 24 órás sebességmérési akció zajlik péntek reggel 6 órától szombat reggel 6 óráig. Cikkünk a kommentek között.
A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő kilátó és adótorony mögött Salgótarján közeléből fotózva, 2024. április 13-án. 

(Fotó: MTI /  @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #karancs #karancskilátó #naplemente #táj #hegy #természet #hungary #nofilter #nature #sunset #mountain #lookouttower #sun #lights #beautiful #landscape
Továbbiak... Követem
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.