3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
    Mindenkit véradásra kért a vérellátó szolgálat, Salgótarjánban is lehet segíteni
    • 1 perc olvasás
  • (Illusztráció: police.hu)
    Egy salgótarjáni rolleres baleset szemtanúit keresi a rendőrség
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Pillanatkép az NVSZC Stromfeld Aurél Technikum egyik korábbi Műhelytáborából (Fotó: Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum)
    Idén is szervez Műhelytábort a Stromfeld
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Hétfőn indul a Zenthe Nyár
    • 2026-07-17
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Palóc Világtalálkozó | Facebook
    Somoskőújfaluban rendezik meg a VIII. Palóc Világtalálkozót
    • 2026-07-03
    • 2 perc olvasás
Közlekedés
  • Archív fotó: Útfelújítás 2026 márciusában Salgótarjánban. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Számos kisebb út és útszakasz is megújul hamarosan Salgótarjánban
    • 2026-07-23
    • 2 perc olvasás
  • Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, Magyar Péter miniszterelnök és Magyar Éva kormányszóvivő a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv kapcsán tartott sajtótájékoztatón a Rákospalota-Újpest vasútállomáson, 2026. július 22-én. (Fotó forrása: Magyarország Kormánya | YouTube)
    Akkumulátoros motorvonatokkal biztosítaná a kormány a közvetlen vasúti kapcsolatot Salgótarján és Budapest között
    • 2026-07-22
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotel épületét (Fotó: Nemzeti Adó- és Vámhivatal)
    Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotelt
    • 2026-07-22
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás

Tíz képviselőjelölt-aspiráns vett át ez idáig ajánlóíveket Kelet-Nógrádban

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-02-23
  • 2 perc olvasás
(Illusztráció: MTI/Mohai Balázs)
(Illusztráció: MTI/Mohai Balázs)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Február 21-én, szombaton elindult az április 12-re kitűzött országgyűlési választások kampányidőszaka, ezzel együtt pedig az induláshoz szükséges ajánlások gyűjtése is megkezdődött. Kelet-Nógrádban hétfő délutánig összesen tízen vettek át ajánlóíveket, közülük ketten már szombaton le is adták azokat.

Az országgyűlési egyéni választókerületi jelöltséghez legalább 500 érvényes ajánlást szükséges összegyűjteni az adott választókerületben választójoggal rendelkező állampolgároktól. A Nógrád vármegyei 1. számú, salgótarjáni központú országgyűlési egyéni választókerületben két jelölt már az első napon leadta az ajánlóíveket: Kelet-Nógrád jelenlegi parlamenti képviselője, a Fidesz-KDNP színeiben induló Becsó Zsolt, valamint Szafkó Zoltán Péter, a Tisza Párt jelöltje egyaránt pár órán belül 500-nál is több aláírást gyűjtött össze.

Rajtuk kívül a jelenlegi állás szerint nyolcan szándékoznak indulni az áprilisi országgyűlési választáson a Nemzeti Választási Iroda (NVI) nyilvántartása alapján. Berki Sándor, aki 2022-ben az ellenzéki összefogás listájáról kerül be a Parlamentbe, és 2023 novemberéig a Párbeszéd – Zöldek tagja volt, most függetlenként kíván indulni. Közösségi oldalán arról számolt be, hogy szombaton ő is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat, ám azokat az NVI adatai szerint még nem adta le.

A Mi Hazánk Mozgalom Bajnok Gyulát, a Demokratikus Koalíció (DK) pedig Godó Beatrixot kívánja indítani, aki 2022-ben az ellenzéki összefogás egyéni jelöltjeként mérettette meg magát az országgyűlési választásokon Kelet-Nógrádban. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) Czvanczig Lászlót, a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja Krizs Norbertet, a Középen Állók Pártja Mihály Róbertnét, a Normális Élet Pártja (NÉP) Oláh Mihályt, a Jobbik pedig Tóth Tibort indítaná az áprilisi választáson. A jelölt-aspiránsok március 6-án 16 óráig nyújthatják be a szükséges számú ajánlást.

Mint arra közleményében az NVI felhívta a figyelmet, egy választópolgár több jelöltet is ajánlhat, azonban egy jelöltet csak egy ajánlással támogathat. A választópolgárok az NVI „Kit ajánlottam” szolgáltatásával tájékoztatást kaphatnak arról, hogy a választási irodák által ellenőrzött egyéni választókerületi jelöltek vagy nemzetiségi listák ajánlóívein adataik szerepelnek-e ajánlóként. Az NVI legfrissebb adatai szerint a salgótarjáni központú választókerületben több mint 71 ezer választásra jogosult szavazhat majd április 12-én.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Bajnok Gyula
  • Becsó Zsolt
  • Berki Sándor
  • Cvanczig László
  • Godó Beatrix
  • Kelet-Nógrád
  • Krizs Norbert
  • Mihály Róbertné
  • Nemzeti Választási Iroda
  • Oláh Mihály
  • országgyűlési választások 2026
  • Szafkó Zoltán Péter
  • Tóth Tibor
Előző cikk
A 2024/2025-ös szezon, illetve a tavalyi év legeredményesebb salgótarjáni sportolóit, csapatát és edzőiket díjazták a József Attila Művelődési Központban, 2026. február 20-án. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény-, Média- és Művelődési Központ Nonprofit Kft. | Facebook)

Taroltak a tájfutók és az atléták a legeredményesebb salgótarjáni sportolók díjátadóján

  • 3100.hu
  • 2026-02-23
Bővebben
Következő cikk
A 2026 elején nyílt salgótarjáni Egészségfejlesztési Irodának a Zagyvapálfalvai Egészségcentrum épülete ad otthont. (Fotó: Tolnai Sándor | Facebook)

Egészségfejlesztési Iroda nyílt Salgótarjánban

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-02-24
Bővebben
Ez is érdekelhet
Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotel épületét (Fotó: Nemzeti Adó- és Vámhivatal)
Bővebben

Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotelt

Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
Bővebben

A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét

Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen a salgótarjáni Szent József Plébániatemplomban, 2026. június 4-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Kreicsi Bálint: „a trianoni békediktátum után is képes volt a feltámadásra a magyar lélek”

Hirdetés




További friss hírek
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Lezárták a nyomozást a salgótarjáni férfi ellen, aki fenyegette és kirabolta nagymamáját
    • 1 perc olvasás
  • Teltházas előadással indult a 6. Zenthe Nyár 2026. július 20-án. (Fotó: Zenthe Ferenc Színház | Facebook)
    Elismeréseket is átadtak a Zenthe Nyár teltházas nyitóestjén
    • 2 perc olvasás
  • Varga András esperes-plébános szentelte fel a megújult baglyasaljai Szent Keresztet 2026. július 17-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Egy fogadalom nyomán, közösségi összefogással újult meg a baglyasaljai Szent Kereszt
    • 3 perc olvasás
  • Megnyitotta kapuit a Belvárosi Idősek Klubja
    • 2 perc olvasás
  • A 36 éves férfi egymillió forintos kárt okozott a salgótarjáni autómosó tulajdonosának a kezelőpanel megrongálásával. (Fotó forrása: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a férfit, aki milliós kárt okozott az egyik salgótarjáni autómosóban
    • 1 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.