Credobus Econell 12 típusú autóbuszokkal fiatalodott a Volánbusz helyközi forgalmat bonyolító járműállománya Nógrád vármegyében: az öt új jármű augusztus és november között állt forgalomba a térségben. Az érintett vonalakon a társaság évente csaknem 2 millió utazásról gondoskodik, az új, mikrobiológiai védelemmel is ellátott járművek pedig tovább emelik a személyszállítási szolgáltatás színvonalát és fél évvel csökkentik a flotta átlagéletkorát – közölte a busztársaság.
A Volánbusz Zrt. a 3100.hu-hoz eljuttatott közleményében emlékeztetett rá: 2018 óta Nógrád vármegye 188 darabos állományának már több mint harminc százalékát lecserélték annak érdekében, hogy még biztonságosabb és kényelmesebb utazást biztosítsonanak, még hatékonyabban és magasabb színvonalon szolgálják ki az utazási igényeket.
A legutóbbi beszerzésnek köszönhetően a helyközi járműállomány tovább fiatalodott, átlagéletkora 11,3 évről 10,7 évre csökkent. A szóló kivitelű Credobus Econell 12 típusú buszok Salgótarján és Balassagyarmat vonzáskörzetében álltak forgalomba. Az új buszok nettó beszerzési értéke 358 millió forint volt.
A Nógrádba érkezett 5 autóbusz közül 4 darab a salgótarjáni telephely állományába került és a Vanyarc-Pásztó, a Salgótarján-Cered-Tótújfalu, valamint a Salgótarján-Szügy vonalakon szállítja az utasokat. Egy autóbusz pedig augusztustól a Balassagyarmat–Ipolytarnóc vasútvonal vonathelyettesítő feladatait látja el.
Nógrád vármegyében 307 autóbusz-vezető 170 autóbuszvonalon éves szinten csaknem 470 ezer járatot közlekedtet.
A buszokat mikrobiológiai védelemmel is ellátták
A hazai gyártású Credobus Econell 12 típusú autóbuszok légkondicionáltak, elektronikus utastájékoztató rendszerrel, fedélzeti kamerarendszerrel, kerekesszék, illetve babakocsi elhelyezésére kialakított speciális férőhellyel és a felszállást segítő rámpával, valamint USB-csatlakozókkal rendelkeznek. Az autóbuszokat a minél kevesebb károsanyag kibocsátásával járó, hatékony és biztonságos üzemeltetés érdekében az Euro6 emissziós előírásoknak megfelelő dízelmotor hajtja.
A járműveket tartós mikrobiológiai védelemmel látták el, azaz járványvédelmi megelőző kezelésen is átestek. A belső tér felületkezelése egy magyarországi kémiai fejlesztésen alapuló fotokatalitikus védőbevonattal történt, mely a fény segítségével éri el a kívánt hatást. Az eredmény egy magas szintű higiénés környezet, amely megóvja a társaság utasait és munkavállalóit az egészségügyi kockázatoktól. A kezelést egy év múlva megismétlik.