3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • 3100.hu Fotó: A Gorkij körút felső szakaszának zsákutcája
    Sok évtizedes nyugalmukat féltik a Gorkij körút utcavégének lakói
    • 4 perc olvasás
  • Szerelem, élet, háború – Megnyílt Pampuryk Péter kiállítása Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
    Szerelem, élet, háború – Megnyílt Pampuryk Péter kiállítása Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • 3100.hu Fotó: A bezárt posta Zagyvaróna városrészben
    Havi 50 ezer forint támogatást kapnak Salgótarjánban a postapartnerré váló vállalkozások
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Szerelem, élet, háború – Megnyílt Pampuryk Péter kiállítása Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
    Szerelem, élet, háború – Megnyílt Pampuryk Péter kiállítása Salgótarjánban
    • 2023-10-02
    • 2 perc olvasás
  • Drónnal készült felvételen a salgótarjáni városháza és a Dornyay Béla Múzeum 2023. június 1-jén (Fotó: MTI/Komka Péter)
    A tudományra és a technológiára fókuszál idén a Múzeumok Őszi Fesztiválja
    • 2023-09-27
    • 2 perc olvasás
Közlekedés
  • Megkezdődött az útfelújítás a Somlyóbányára vezető szerpentinen is
    • 2023-09-20
    • 1 perc olvasás
  • 3100.hu Fotó: A sebességkorlátozó táblákat már pénteken kihelyezték, azokat hétfő reggel, a munkálatok kezdésekor fogják "befordítani"
    Közel 900 méteren újítják fel a Rákóczi utat
    • 2023-09-15
    • 3 perc olvasás
Közélet
  • 3100.hu archív fotó: Örökbefogadóra váró kutyák a Mancs a Szívben Állatvédő Egyesület telephelyén
    Leginkább állatvédőknek ajánlották fel adójuk egy százalékát a nógrádiak
    • 2023-09-22
    • 2 perc olvasás
  • Újranyit a posta a Rákóczi úton
    • 2023-09-20
    • 1 perc olvasás

Jelentősen csökkent a salgótarjáni távhőigény, kötbért fizet a fel nem használt gáz egy része után a Salgó Vagyon Kft.

  • Kéri István
  • 2023-02-21
  • 2 perc olvasás
(Illusztráció: iStock)
(Illusztráció: iStock)
Total
0
Shares
0
0
0
0

hirdetés

Az önkormányzati cégek és intézmények számára előírt energiatakarékossági intézkedések megvalósulásáról szóló, a városi közgyűlés elé a jövő héten kerülő beszámolóból kiderül: a lakosság, az intézmények és az egyéb szolgáltatók is jelentősen kevesebb távhőt használtak Salgótarjánban a tavalyi utolsó negyedévben, mint egy évvel korábban. Az összegzés adatai a december végi helyzetet ismertetik, így az Országos Meteorológiai Szolgálat mérései alapján az 1901 óta második legenyhébb január tükrében még ettől is magasabbak lehetnek majd a fűtési szezon spórolási értékei.

A dokumentum szerint 2022 utolsó negyedévében Salgótarjánban a lakosságnál 14 százalékos, az intézményeknél 58 százalékos, míg az egyéb felhasználók körében 71 százalékos volt a távhőszolgáltatás csökkenése 2021 azonos időszakához képest.

A városi közgyűlés által elrendelt ideiglenes bezárások – a normál helyett a temperáló fűtés – jelentősen csökkentik a Salgó Vagyon Kft. hőértékesítését és árbevételét, ez pedig problémát okoz a gázszerződés szerinti minimális földgázmennyiség felhasználásában – olvasható a dokumentumban. A toleranciasáv alsó határának el nem érése jelentős többletköltség – teszik hozzá.

Kötbért fizet a távhőszolgáltató a fel nem használt gázmennyiség egy része után

Az Energiaügyi Minisztérium február első napjaiban közölte, hogy az önkormányzati szövetségek javaslatára a jövőben a helyhatóságok cégeinek is csak a korábban lekötött földgáz-mennyiség 60 százalékát kell kötelezően átvenniük. Ezzel lényegében egységesen 40 százalékra nőtt a szerződéseikben legfeljebb 25 százalékos szinten rögzített alsó toleranciasáv. Így mások mellett egyes települési távhőszolgáltatóknak sem kell kötbért fizetniük a nagyobb tételben fel nem használt földgáz miatt. A módosítás ugyanakkor visszamenőleg nem érvényes, az február elején lépett életbe.

Ezen döntést megelőzően, még január közepén írt a HVG arról, hogy bár a Salgó Vagyon Kft. szerződésére is a +/- 25 százalékos toleranciasáv érvényes az előre lekötött gázmennyiséghez képest, ennél is kevesebb volt a felhasználás a távhőszolgáltatás biztosításához. A lap megkeresésére a cég műszaki igazgatója, Kaszás István nagyjából egy hónapja azt közölte, hogy várhatóan mintegy bő 160 millió forintnyi kötbért kell majd fizetniük az állami energiaszolgáltató, az MVM tájékoztatása alapján. A pontos összeget az arról szóló számla hiányában akkor még nem tudta megmondani.

Ezt tisztázó kérdésünkre Méhes András, a Salgó Vagyon Kft. igazgatója hétfőn azt közölte a 3100.hu-val, hogy októberről és novemberről már értesítéssel rendelkeznek, decemberre pedig saját számításaik állnak rendelkezésre.

Ez alapján 164 millió forint kötbért valószínűsítenek, de számlát erről még nem kaptak.

Az igazgató jelezte: bár akkor még nem volt érvényben a kitolt sávhatár, de az új rendelkezés tükrében októberben a 60 százalékos felhasználás teljesült volna, novemberben és decemberben azonban ez sem mentesítette volna a kötbér alól a céget, a gázfelhasználás igen alacsony volumene miatt.

A Salgó Vagyon Kft. vezetője azt is ismertette: a gázszolgáltató már a jogszabályváltozás előtt lehetőséget adott a megrendelt mennyiség felülvizsgálatára, ezzel a cég természetesen élt is, így januártól már egy új, csökkentett mennyiség szerepel a szerződésükben. Ebben a hónapban így már tartani tudta a 25 százalékos sávot is a távhőszolgáltató, februárt tekintve pedig – a hónap eleji igen hideg időszak következtében – már cikkünk megjelenésének időpontjában túllépték a 60 százalékos felhasználási szintet, tehát ebben a hónapban sem fenyegeti kötbérfizetési kötelezettség a céget.

A 164 millió forintra várt kötbérre közvetett módon a kormányzat által nyújtott rendkívüli rezsitámogatás nyújthat fedezetet. A salgótarjáni önkormányzat a megemelkedett energiaköltségekhez 428 millió forint hozzájárulást kapott a központi költségvetésből.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • energiatakarékosság
  • energiaválság
  • Kaszás István
  • Méhes András
  • rezsi
  • Salgó Vagyon Kft.
  • Salgótarján
  • távfűtés
Előző cikk
3100.hu Fotó: Helyközi járat a salgótarjáni távolsági autóbusz-állomáson

Számos nógrádi viszonylaton kedvezőbb lesz az új vármegyebérlet

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-02-21
Bővebben
Következő cikk
Medves Judit, a salgótarjáni Áldozatsegítő Pont vezetője (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)

Sokrétű támogatást biztosít a Salgótarjáni Áldozatsegítő Pont

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-02-22
Bővebben
Ez is érdekelhet
3100.hu Fotó: A Gorkij körút felső szakaszának zsákutcája
Bővebben

Sok évtizedes nyugalmukat féltik a Gorkij körút utcavégének lakói

3100.hu Fotó: A bezárt posta Zagyvaróna városrészben
Bővebben

Havi 50 ezer forint támogatást kapnak Salgótarjánban a postapartnerré váló vállalkozások

3100.hu Fotó: A salgótarjáni közgyűlés ülése 2023. szeptember 28-án
Bővebben

Intézményvezető kinevezéséről és támogatási kérelmek benyújtásáról is döntött a közgyűlés

Hirdetés




További friss hírek
  • 3100.hu Fotó: A salgótarjáni közgyűlés ülése 2023. szeptember 28-án
    Intézményvezető kinevezéséről és támogatási kérelmek benyújtásáról is döntött a közgyűlés
    • 3 perc olvasás
  • A mellrák és méhnyakrák elleni küzdelemre hívták fel a figyelmet Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Kormányhivatal)
    A mellrák és méhnyakrák elleni küzdelemre hívták fel a figyelmet Salgótarjánban
    • 3 perc olvasás
  • Rendőrök a Bátonyterenye melletti traffiboxnál az üzembe helyezés napján, 2023. szeptember 28-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Üzembe helyezték Nógrád első traffiboxát
    • 1 perc olvasás
  • Kiemelt fotónk illusztráció!
    Már 15 megtévesztő jelzés érkezett idén a nógrádi tűzoltókhoz
    • 1 perc olvasás
Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Hirdetés






Eközben Nógrádban
  • (Illusztráció: police.hu)
    Megütötte orvosát egy szécsényi férfi, mert nem akarta meghosszabbítani jogosítványát
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Balassagyarmat Városháza | Facebook
    Új iparterületet alakítottak ki Balassagyarmaton
    • 1 perc olvasás
  • Kiemelt fotónk illusztráció!
    Szomszédja megölésével fenyegetőzött egy ecsegi férfi
    • 1 perc olvasás
  • A Nemzeti Filharmonikusok 100 koncert, 100 helyszín koncertsorozatának bakócai állomása (Fotó: Nemzeti Filharmonikusok | Facebook)
    Bercelre és Balassagyarmatra érkezik a Filharmonikusok koncertsorozata
    • 1 perc olvasás
Instagram

3100.hu

Salgótarján hírportálja.

3100.hu
A drónnal készült felvételen a felhővel körülvett salgói vár Salgótarján közelében, 2023. július 30-án.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #salgóivár #salgó #fények #táj #természet #felhők #július #nyár #hungary #castle #castleofsalgo #sun #lights #nature #hills #clouds #hungary #nofılter
Naplemente a salgói vár felett Salgótarján Ró Naplemente a salgói vár felett Salgótarján Rónafalu településrészéről fotózva, 2023. június 22-én.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #salgóvára #salgóivár #naplemente #sziluett #nyár #június #nyárikép #nógrád #nógrádmegye #rónafalu #hungary #castle #castleofsalgo #sunset #sun #nofilter #nature
Szerda délelőtt adták át a salgótarjáni szá Szerda délelőtt adták át a salgótarjáni származású, később Chilében élő és alkotó festőművész, Cseney László „Budapesti lány” című festményét a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumnak, az alkotást a művész unokája ajánlotta fel - minderről bővebben a 3100.hu-n olvashatnak.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #dornyaybélamúzeum #cseneylászló #budapestilány #chile #kultúra #festészet #múzeum #festmény #laszlocseney #hungary #arts #painting #culture #museum
Az első, drónnal készített, több fotóból ö Az első, drónnal készített, több fotóból összeállított panorámaképen a salgótarjáni országzászló, míg a másodikon a ködös táj látszódik a város közelében, 2023. május 7-én.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #város #országzászló #nógrádmegye #nógrád #nograd #reggel #drónfotózás #napfelkelte #égbolt #hungary #city #morning #morninglights #sky #drone #droneshot #nofilter
Az érintett települések kérésére, a pünkös Az érintett települések kérésére, a pünkösdi ünnepségek miatt egy nappal korábban kezdődik majd a Salgó Rally, melyet így május 25. és 27. között rendeznek meg. Az érdeklődők a témáról bővebben a 3100.hu-n olvashatnak.

(Fotó: TRP Hungary)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrád #nograd #salgórally #salgórally2023 #rally #autósport #verseny #versenyautó #trphungary #race #racecars #hungary #cars
Különleges díszítést kaptak a József Attila Különleges díszítést kaptak a József Attila Művelődési Központ Üvegcsarnokához vezető lépcsősorok - az új dekorációról bővebben a 3100.hu-n olvashatnak az érdeklődők.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #józsefattilaművelődésiközpont #dekoráció #lépcsősor #lépcsőmatrica #józsefattila #salgótarjánifőtér #főtér #hungary #instahun #decoration
Autók a Zagyvaróna és Rónafalu közötti hegyi Autók a Zagyvaróna és Rónafalu közötti hegyi szerpentinen a nem éppen januárra jellemző időjárásban #salgótarján #salgotarjan #zagyvaróna #zagyvarona #ronafalu #rónafalu #nógrádmegye #nogradmegye #nógrádvármegye #nogradvarmegye #út #ut #aszfalt #road #mountainroad #cars #carsonroad #szerpentin
Az @attractionshadow kifezetten Salgótarjánra sz Az @attractionshadow kifezetten Salgótarjánra szabott koreográfiájának pillanatképei a várossá nyilvánítás 101. évfordulója alkalmából tartott díszünnepségen #salgotarjan #salgótarján #attractionshadow #attractionshadowtheatre #attractionlátványszinház #3100hu #shadows #shadowsandlight #shadowsense #shadowwork #shadowphotography #shadow #árnyék #arnyek #árnyékjáték #arnyekjatek #árnyékok #arnyekok #performance #visual #visualart #visualarts #visualartist
Befejeződött a Salgótarján belvárosában található, "A Város" című térplasztika restaurálása - Varga Imre 1971-ben átadott alkotása így ismét régi fényében ragyog.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #aváros #térplasztika #kultúra #salgótarján100 #salgótarján100éveváros #művészet #vargaimre #hungary #nógrád #nograd #art #city #plasticity
Továbbiak... Követem
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.