3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Felkészítő tréningen vettek részt a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum oktatói az NVSZC Stromfeld Aurél Technikumban, melynek révén ősztől karrier-tanácsadással is segíthetik a diákokat. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum | Facebook)
    Karrier-tanácsadók segítik ősztől a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum intézményeinek diákjait
    • 1 perc olvasás
  • Először egyeztetett Kreicsi Bálint polgármester és Szafkó Zoltán Péter országgyűlési képviselő 2026. május 14-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Először egyeztetett Kreicsi Bálint polgármester és Szafkó Zoltán Péter országgyűlési képviselő
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Zenthe Ferenc Színház
    Moliére vígjátékát mutatja be csütörtökön a Zenthe Ferenc Színház
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Salgótarjánba
    Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Salgótarjánba!
    • 2026-05-04
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: A Salgótarjáni Bányász-Kohász Fúvószenekar fellépése a 2025-ös salgótarjáni majálison (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény-, Média- és Művelődési Központ Nonprofit Kft.)
    Új helyszín ad otthont a salgótarjáni majálisnak
    • 2026-04-30
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Archív fotó: A Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház és rendelőintézete (3100.hu Fotó: Komka Péter)
    Új parkoló nyílik a salgótarjáni kórház közelében
    • 2026-05-12
    • 1 perc olvasás
  • A salgótarjáni Rákóczi út egyik felújítás előtt álló szakasza (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Jövő hétfőn megkezdődik a Rákóczi út felújítása
    • 2026-05-05
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • A szavazatszámláló bizottság tagjai urnát bontanak a salgótarjáni Balassi Bálint Megyei Könyvtárban egy korábbi választás alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Így alakult a választás Kelet-Nógrádban
    • 2026-04-13
    • 4 perc olvasás
  • Szafkó Zoltán Péter, a Tisza Párt jelöltje nyerte meg a 2026-os országgyűlési választást Kelet-Nógrádban. (Fotó: Szafkó Zoltán Péter | Facebook)
    Szafkó Zoltán Péter Kelet-Nógrád új országgyűlési képviselője
    • 2026-04-13
    • 1 perc olvasás

Hosszabb menetidővel számolhatnak a Kelet-Nógrád és Ózd között közlekedők

  • Kéri István
  • 2022-12-01
  • 2 perc olvasás
A hegyi szerpentin bővítését előkészítő talajvizsgálatok már lezajlottak (Fotó: NIF Zrt.)
A hegyi szerpentin bővítését előkészítő talajvizsgálatok már lezajlottak (Fotó: NIF Zrt.)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Majdnem három évig tartó kivitelezés kezdődött meg a 25-ös számú főúton Heves megyében Szentdomonkos és Borsodnádasd között, a Bátonyterenye és Ózd közötti főútfelújítás és fejlesztés részeként.

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. összefoglalója szerint a meglévő másodrendű főút burkolatmegerősítése kapaszkodósáv bővítéssel valósul meg az említett szakaszon. Szentdomonkos és Borsodnádasd között a 2×1 sávos út kapaszkodósávos bővítéssel épül át, helyenként 8 méteres támfalak kialakítására lesz szükség, az átépítés közel hét kilométert érint. A beruházás szerződéses összege 29 milliárd forint, a pénzt a hazai költségvetésből biztosítja a kormány, a kivitelezési feladatokat a HE-DO Építő Zrt. és SWIETELSKY Magyarország Kft. végzik.

A 23-as és 25-ös számú főutak Bátonyterenye és Ózd közötti fejlesztésének térképe (Forrás: NIF Zrt.)
A 23-as és 25-ös számú főutak Bátonyterenye és Ózd közötti fejlesztésének térképe (Forrás: NIF Zrt.)

A kivitelezéshez közvetetten kapcsolódó első munkafázis már lezajlott: felújították a terelőutat a Szentdomonkos – Tarnalelesz – Szúcs – Egercsehi – Bekölce – 25.-ös számú főút útvonalon, tekintettel arra, hogy a szerpentines szakasz átépítésének idejére december elsejétől teljes lezárás lépett életbe Szentdomonkos és az emelkedő tetején található bekölcei elágazó között.

A Voláninform kapcsolódó tájékoztatása szerint a helyközi és távolsági autóbuszjáratok is az említett terelőúton közlekednek. A változás a Budapest – Bátonyterenye – Ózd és a Salgótarján – Pétervására – Ózd – Miskolc járatokat is érinti, egyes buszok indulási idejét korábbra hozták.

Az ország egyik legnehezebben elérhető régiójában fejlesztik a főutat

A közlekedést gyorsabbá és egyben biztonságosabbá is tevő beruházás már májusban megkezdődött, a szerpentines szakasz bővítésének előkészítéseként a műszaki paraméterek meghatározásához 24 helyen vizsgálták a talajviszonyokat – közölte a 3100.hu-val a NIF Zrt.

Riz Gábor, Horváth László és Juhász Zoltán a december elsején az egercsehi buszfordulónál tartott sajtótájékoztatón (Fotó: NIF Zrt.)
Riz Gábor, Horváth László és Juhász Zoltán a december elsején az egercsehi buszfordulónál tartott sajtótájékoztatón (Fotó: NIF Zrt.)

Ismertetésük szerint a csütörtök délelőtt tartott sajtótájékoztatón Riz Gábor borsodi országgyűlési képviselő kiemelte: a fejlesztésnek köszönhetően a környék  30 éves álma válhat valóra, gyorsabban elérhetővé válik a főváros és térség lakói jó minőségű úton közlekedhetnek. Horváth László hevesi országgyűlési képviselője azt hangsúlyozta, hogy a fejlesztésnek köszönhetően a térség új lendületet vehet, ugyanis ezáltal az észak-hevesi országrész is bekapcsolódik  az ország gazdasági vérkeringésébe.

Juhász Zoltán, a NIF Zrt. útfejlesztési igazgató-helyettese arra emlékeztetett, hogy a munkaterület májusi átadása óta mintegy 10 kilométernyi utat már felújítottak – ezt használhatják a közlekedők terelőútként, amíg a főút felújítását végzi a kivitelező.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • 25-ös út
  • közlekedés
  • Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt.
  • útfelújítás
  • útlezárás
Előző cikk
Az ecsegi férfi a család két autóját is megrongálta (Fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)

Baltával és késsel rontott egy családra egy ecsegi férfi

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-12-01
Bővebben
Következő cikk
Kiemelt fotónk illusztráció! (Fotó: Pixabay)

Felakasztással fenyegetett meg kamaszokat egy salgótarjáni sofőr

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-12-02
Bővebben
Ez is érdekelhet
Archív fotó: A Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház és rendelőintézete (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Bővebben

Új parkoló nyílik a salgótarjáni kórház közelében

A salgótarjáni Rákóczi út egyik felújítás előtt álló szakasza (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Jövő hétfőn megkezdődik a Rákóczi út felújítása

Új, menetrend szerinti nemzetközi autóbuszjáratok indulnak Budapest és Losonc között, Salgótarján és Fülek érintésével 2026. február 1-től. (Fotó: MÁV-csoport | Facebook)
Bővebben

Salgótarján érintésével indulnak buszjáratok Budapest és Losonc között

Hirdetés




További friss hírek
  • Bakos Krisztián nyitotta meg, majd mutatta be a „Salgótarján Tűzvédelmének 140 éve” című kiállítást a Dornyay Béla Múzeumban, 2026. május 8-án. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum | Facebook)
    A salgótarjáni tűzvédelem 140 évének állít emléket a Dornyay Béla Múzeumban nyílt kiállítás
    • 2 perc olvasás
  • A Tarjáni Gyermektábor kívül-belül megújult "D" jelű faháza az átadás napján, 2026. március 31-én. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Folytatódik a Tarjáni Gyermektábor fejlesztése
    • 1 perc olvasás
  • Szent Flórián domborművének leleplezése a salgótarjáni Kisboldogasszony főplébánia-templomnál, 2026. május 8-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)
    Szent Flóriánnak állít emléket és a tűzoltók munkájának fontosságára hívja fel a figyelmet Salgótarján új domborműve
    • 3 perc olvasás
  • A Vár a város felett – Salgótarján – Salgóvár régészeti kutatása című kiállítás megnyitója a Dornyay Béla Múzeumban, 2026. május 7-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum | Facebook)
    A tavalyi ásatáson előkerült régészeti leleteket is bemutatja a Dornyay Béla Múzeum Salgó váráról készült kiállítása
    • 3 perc olvasás
  • Maratoni, mintegy hatórás ülést tartott Salgótarján közgyűlése 2026. április 29-én. (Fotó: Papp Marcell | Facebook)
    Húsz napirendi pontot tárgyalt maratoni április ülésén Salgótarján közgyűlése
    • 4 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.