3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • A 36 éves férfi egymillió forintos kárt okozott a salgótarjáni autómosó tulajdonosának a kezelőpanel megrongálásával. (Fotó forrása: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a férfit, aki milliós kárt okozott az egyik salgótarjáni autómosóban
    • 1 perc olvasás
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Hétfőn indul a Zenthe Nyár
    • 1 perc olvasás
  • Tűzzománc-kiállítással nyílt meg a salgótarjáni Városháza Galéria 2026. július 15-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Tűzzománc-kiállítással nyílt meg a salgótarjáni Városháza Galéria
    • 3 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Hétfőn indul a Zenthe Nyár
    • 2026-07-17
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Palóc Világtalálkozó | Facebook
    Somoskőújfaluban rendezik meg a VIII. Palóc Világtalálkozót
    • 2026-07-03
    • 2 perc olvasás
Közlekedés
  • A felújítás előtt álló Baglyasi út a munkaterület átadásának napján, 2026. július 9-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Teljeskörűen felújítják a Baglyasi utat
    • 2026-07-09
    • 2 perc olvasás
  • 3100.hu Fotó: Motorvonatok a Hatvan-Somoskőújfalu vasútvonal megyeszékhelyi külső pályaudvarán
    Fejleszteni kell a Hatvan–Somoskőújfalu vasútvonalat Vitézy Dávid szerint
    • 2026-07-08
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen a salgótarjáni Szent József Plébániatemplomban, 2026. június 4-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „a trianoni békediktátum után is képes volt a feltámadásra a magyar lélek”
    • 2026-06-05
    • 2 perc olvasás

Elfogadták Salgótarján klímastratégiáját

  • Kéri István
  • 2022-05-26
  • 3 perc olvasás
Ködből kiemelkedő erdős táj Salgótarján térségében: előtérben a Szent Imre-hegy, háttérben a Karancs (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Ködből kiemelkedő erdős táj Salgótarján térségében: előtérben a Szent Imre-hegy, háttérben a Karancs (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Elfogadták Salgótarján klímastratégiáját a közgyűlésének csütörtöki ülésén. A cél, hogy 2030-ra 20 százalékkal csökkenjen a városhoz köthető szén-dioxid-kibocsátás – tudósít az MTI.

Fekete Zsolt polgármester az ülésen ismertette: az önkormányzat 20 millió forint vissza nem térítendő támogatásból a Dipol Intézet Kft. és az Atrois Kft. szakmai közreműködésével valósította meg a projektet. A megalkotott stratégia tartalmazza, hogy az épületek üzemeltetéséből származó üvegházhatásúgáz-kibocsátás legalább 20 százalékkal csökken 2030-ig 2018-hoz képest, a közlekedésből származó üvegházhatásúgáz-kibocsátások pedig 2030-ban nem haladják meg a 2018-as szintet.

Ezen célokhoz kapcsolódva a települési zöldfelületek fele megújul, az épített környezetben a hőszigethatás 30 százalékkal csökken következő nyolc évben. 2023-ig várostérségi hőségriadótervet fogadnak el, és még az idén felmérik a természeti és épített értékek sérülékenységét.

Klímareferens munkakört hoznak létre a munka koordinálására és klímaalap biztosít pénzt olyan kisebb tevékenységek elvégzéséhez, amelyekhez nincs sem Európai Uniós, sem más támogatási forrás. Ebből az alapból fedezik a pályázatokhoz szükséges önrészt is. A klímaalaphoz – a pályázati források mellett – a költségvetésből minden évben meghatározott összeget vagy százalékot különítenek el.

A város jövőképében kiemelt hangsúlyt kap a fejlett kisvárosias élet, amelyben fontos érték a környezettudatos életmód. Lényeges eleme a háztartások és egyéb lakossági beruházások, illetve az ipari üzemek és gazdasági vállalkozások energiahatékony fejlesztése, ennek célzott támogatása, külön fókuszálva a sérülékenyebb társadalmi csoportokra, településrészekre, valamint a kis- és középvállalkozásokra.

Hasznosítani akarják a barnamezős területeket, hangsúlyt fektetnek a környezettudatos oktatásra és a közművelődési lehetőségek fejlesztésére, továbbá a lakosságot és gazdasági szereplőket is bevonó szemléletformálásra. A következő években dolgoznak a környezetbarát közlekedési módok elterjesztésén, a zöldterületek bővítésén, az erdőtelepítésen, új napelempark építésén a városban és környékén. Ez kizárólag barnamezős beruházásban valósulhat meg, és jogi eszközökkel is korlátozzák a zöldmezős beruházásokat.

Szerepel az anyagban az is, hogy segítik a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok és településrészek változó körülményekhez alkalmazkodását, növelik az intézmények, háztartások és gazdasági egységek energiahatékonyságát, bővítik a víztakarékossági és újrahasznosítási megoldásokat, az újrahasznosítható, környezetbarát építőanyagok alkalmazását, és fokozatosan megvalósítják a környezetkímélő helyi közlekedési rendszert.

A vitában a képviselők kiemelték az erdőtelepítések fontosságát, és javasolták az egyes jelzőlámpás pontok áteresztő képességének felülvizsgálatát, hogy az autók ne torlódjanak percekig járó motorokkal. Salgótarján klímastratégiáját tíz igen szavazattal, két tartózkodás mellett fogadták el.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Fekete Zsolt
  • klímastratégia
  • klímaváltozás
  • Salgótarján
  • Salgótarján közgyűlése
Előző cikk
A lőrinci férfi 160 ezer forintért kínálta az ágyneműt (Fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)

Idős salgótarjáni férfit vert át, elfogták a rendőrök a lőrinci lakost

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-05-26
Bővebben
Következő cikk
Ponyi Béla ezredes, városi rendőrkapitány a közgyűlés csütörtöki ülésén, mellette Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány (Fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)

Minden rablót elfognak Salgótarjánban

  • Kéri István
  • 2022-05-26
Bővebben
Ez is érdekelhet
A tervek szerint halad a salgótarjáni Mackóvár Központi Óvoda játszóudvarának felújítása (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
Bővebben

A tervek szerint halad a Mackóvár Központi Óvoda udvarának felújítása

Bővebben

Egy másik élelmiszer üzletlánc nyithat boltot az Arany János úton bezárt Spar helyén

A nyári szünet előtti utolsó rendes ülését tartotta Salgótarján közgyűlése 2026. június 25-én. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
Bővebben

A nyári szünet előtti utolsó rendes ülését tartotta Salgótarján közgyűlése

Hirdetés




További friss hírek
  • Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Kalmár Zsoltot bízta meg a belügyminiszter a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetésével
    • 1 perc olvasás
  • Pohánka Xénia „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitója a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
    Palócföldi történeteket mutat be Pohánka Xénia Salgótarjánban nyílt fotókiállítása
    • 2 perc olvasás
  • Forrás: R-Cup Challenge | Facebook
    A Salgó Rallye-k világát idézi meg a hétvégén az I. Salgó R-Cup Challenge
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Elfogták a kazári fiatalt, aki kirabolt egy férfit Salgótarjánban
    • 1 perc olvasás
  • A tervek szerint halad a salgótarjáni Mackóvár Központi Óvoda játszóudvarának felújítása (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    A tervek szerint halad a Mackóvár Központi Óvoda udvarának felújítása
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.