3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Kiemelt fotónk illusztráció!
    Közel 120 lakástűzhöz siettek az első félévben a nógrádi tűzoltók
    • 2 perc olvasás
  • Salgótarján önkormányzata a napokban kapta meg az új helyi járati menetrend tervezetét, melyet hamarosan a lakosság is megismerhet és véleményezhet. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Hamarosan megismerheti és véleményezheti is a lakosság az új salgótarjáni helyi járati menetrend tervezetét
    • 1 perc olvasás
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Jövő kedden indul a minden eddiginél több előadást felvonultató Zenthe Nyár
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Jövő kedden indul a minden eddiginél több előadást felvonultató Zenthe Nyár
    • 2025-07-04
    • 1 perc olvasás
  • Erdei koncert a Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok rendezvényen Salgótarján Eresztvény városrészében, a 2019-es programsorozat alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Eresztvényben zárul az idei „Muzsikál az erdő” – Mátrai Művészeti Napok
    • 2025-07-02
    • 2 perc olvasás
Közlekedés
  • Salgótarján önkormányzata a napokban kapta meg az új helyi járati menetrend tervezetét, melyet hamarosan a lakosság is megismerhet és véleményezhet. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Hamarosan megismerheti és véleményezheti is a lakosság az új salgótarjáni helyi járati menetrend tervezetét
    • 2025-07-10
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Salgó vára a távolban, a somoskői vár mögött (karancs-medves.info fotó: Drexler Szilárd)
    Július végéig nem, majd augusztusban is csak korlátozottan lesz átjárható a Petőfi-sétány Somoskő és Eresztvény között
    • 2025-07-01
    • 1 perc olvasás
Közélet
  • A holokauszt salgótarjáni áldozataira emlékeztek meg 2025. június 13-án Salgótarjánban, a Főposta falán lévő emléktáblánál. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont | Facebook)
    Fenyvesi Gábor: közösségünk pótolhatatlan vesztesége volt a holokauszt
    • 2025-06-13
    • 2 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint polgármester beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkamából rendezett salgótarjáni ünnepségen, az Országzászló Emlékhelyen, 2025. június 4-én. (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „Salgótarján aktív építője a határokon átívelő nemzeti közösségnek”
    • 2025-06-04
    • 2 perc olvasás

Börtön várhat a férfira, aki a Dunába hajtott egy lopott autóval

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-08
  • 2 perc olvasás
A férfi a Dunába rejtette a lopott autót, amiben így 880 ezer forintos kár keletkezett. (Archív fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)
A férfi a Dunába rejtette a lopott autót, amiben így 880 ezer forintos kár keletkezett. (Archív fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)
Total
0
Megosztások
0
0
0
0

Vádat emelt a Balassagyarmati Járási Ügyészség azzal a 24 éves érsekvadkerti férfival szemben, aki ellopott egy autót, majd a Dunába hajtott vele, hogy elrejtse azt – közölte Bóna Gyula megyei főügyész.

A férfi egy 2021 augusztusi estén – annak ellenére, hogy a járművezetéstől el volt tiltva – autóval ment Romhányba egy barátjához. Útközben kábítószert is fogyasztott, később pedig barátai társaságában közel egy liter vodkát ivott meg. Az összejövetel után egy közeli háznál észrevett egy nyitott járművet, amelyben benne maradt a slusszkulcs is. A férfi ellopta az autót, amivel előbb Rétságra hajtott, ahol benzint és vodkát vásárolt, majd Tereskére ment. A férfi végül elaludt a kocsiban, majd másnap elhatározta, hogy az autót Monoron rejti el, így újra elindult.

Rétságon két rendőr felfigyelt rá, és megpróbálták igazoltatni, a még ekkor is ittas férfi azonban a jelzésük ellenére sem állt meg, ezért üldözőbe vették. A vádlott egészen Vácig menekült, ahol az autót a Dunába hajtva rejtette el, majd maga is elmenekült – a férfi Siófokon bujkált, mikor elfogták a hatóság tagjai. Az autót ugyan kiemelték a Dunából, ám az használhatatlanná vált, így a vádlott a tulajdonosnak 880 ezer forint kárt okozott.

Az ügyészség a bűnügyi felügyeletben lévő vádlottal szemben ittas vezetés, járművezetés az eltiltás hatálya alatt és lopás miatt emelt vádat, melyben végrehajtandó szabadságvesztés, közügyektől és járművezetéstől eltiltás kiszabására tett indítványt, valamint arra, hogy vádlott az autó tulajdonosának okozott kárt és a közel 500 ezer forintos bűnügyi költséget is térítse meg.

Arra az esetre, ha a férfi az előkészítő ülésen beismeri bűnösségét, az ügyészség egy év nyolc hónap börtönbüntetés, két év közügyektől eltiltás és öt év járművezetéstől eltiltás kiszabására tett indítványt.

Total
0
Megosztások
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Balassagyarmati Járási Ügyészség
  • Bóna Gyula
  • bűnügyek
  • ittas vezetés
  • járművezetés az eltiltás hatálya alatt
  • lopás
  • Rétság
  • Romhány
  • Tereske
Előző cikk
Balázs János egyik alkotása a Dornyay Béla Múzeum virtuális kiállításából (Forrás: Dornyay Béla Múzeum)

Balázs János műveiből nyílt kiállítás a József Attila Művelődési Központban

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-08
Bővebben
Következő cikk
3100.hu archív fotó: Körmenet a mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhelyen (3100.hu Fotó: Komka Péter)

Mátraverebély-Szentkútra érkezik Böjte Csaba

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-04-08
Bővebben
Ez is érdekelhet
Illusztráció: Pixabay
Bővebben

Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen

Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Bővebben

Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben

Forrás: NKIK
Bővebben

Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit

Hirdetés




További friss hírek
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Sikeresnek bizonyult, folytatódik a rendőrök önkéntes túlszolgálata Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Díler-házaspárra csaptak le az egyenruhások Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Drogterjesztő házaspárt fogtak el a rendőrök Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Közel ötven fő részesült előléptetésben vagy elismerésben a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Semmelweis-napi ünnepségén, 2025. június 27-én. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház)
    Semmelweis-nap alkalmából köszöntötték és díjazták a salgótarjáni kórház munkatársait
    • 5 perc olvasás
  • A helyi egészségügyi alapellátásban dolgozó orvosokat, asszisztenseket és védőnőket díjazott Salgótarján önkormányzata a közelgő Semmelweis-nap alkalmából a 2025. június 25-i közgyűlésen. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Az egészségügyi alapellátásban dolgozókat köszöntötte Salgótarján önkormányzata
    • 1 perc olvasás
  • 2025. június 21-én, a Múzeumok Éjszakáján a nagyközönség előtt is megnyitotta kapuit a Mid-Engine Garage Látogatóközpontja Salgótarjánban (Fotó: Dornyay Béla Múzeum | Facebook)
    A nagyközönség előtt is megnyitotta kapuit a Mid-Engine Garage Látogatóközpontja
    • 3 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Instagram

3100.hu

Salgótarján hírportálja.

3100.hu
A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő kilátó és adótorony mögött Salgótarján közeléből fotózva, 2024. augusztus 25-én.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100st #3100hu #salgótarján #nógrád #salgotarjan #nograd #karancs #karancskilátó #naplemente #sziluett #természet #fények #augusztus #hungary #sunset #lookouttower #lights #summer #august #nature #beautiful #nofilter
Július első hetében immáron 28. alkalommal tal Július első hetében immáron 28. alkalommal találkoztak zománcművészek a salgótarjáni tűzhelygyárban. A táborról és a különleges alkotási folyamatról bővebben a 3100.hu cikkében olvashatnak.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #tűzzománc #zománcművészet #alkotótábor #művészet #tűzhelygyár #művészetiközösség #wamsler #hungary #arts #artcamp #enamel
Éjszakai világító felhő (noctilucent cloud) S Éjszakai világító felhő (noctilucent cloud) Salgótarján felett 2024. július 13-án hajnalban. A jelenséget a légkör nagy magasságú, 80-85 kilométeres rétegében lévő jégkristályok okozzák, amelyek visszaverik a horizont alatt lévő Nap fényét. A jelenség a nyári hónapokban, főleg júniusban és július első felében fordul elő.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #város #hajnal #világítófelhő #felhők #horizont #égbolt #hungary #city #sky #clouds #noctilucent #noctilucentclouds #nature #nofilter
Szentjánosbogár-rajzás Salgótarján közelébe Szentjánosbogár-rajzás Salgótarján közelében 2024. június 25-én este. A több, hosszú expozíciós idővel készült felvételből számítógéppel összeállított képen a bogarak mozgása fénycsíkokként látható.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100st #3100hu #nógrádmegye #nograd #salgotarjan #salgótarján #erdő #szentjánosbogár #fények #természet #nyár #hungary #forest #nature #lights #firefly #longexposure #beautiful
Szentgotthárdtól Rudabányácskáig, meghatároz Szentgotthárdtól Rudabányácskáig, meghatározórészt terepen. 1441 kilométer egyhuzamban, önellátó módon. A Hungarian Divide-ról és annak salgótarjáni résztvevőjéről szóló cikkünk itt olvasható: https://3100.hu/megerkezett-salgotarjan-kornyekere-az-1441-kilometeres-kerekparos-kalandtura-elmezonye/
Szombaton immár második alkalommal rendeztek Sal Szombaton immár második alkalommal rendeztek Salgótarján belvárosában Street Cyclekart bemutató futamot, melyhez ezúttal a Mátra Trophy veteránautós túra mezőnye is csatlakozott, így számos különleges autót láthattak az érdeklődők a vármegyeszékhely központjában.

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #cyclekart #cyclekartfutam #mátratrophy #autók #veteránautó #hungary #cars #race #oldtimer #motion #cyclekartrace
A hosszú expozíciós idővel készült felvétel A hosszú expozíciós idővel készült felvételen a Nemzetközi Űrállomás (ISS) mozgása egy fényes szakaszként látható az égbolton a salgói vár felett Salgótarján közelében, 2024. május 5-én hajnalban.

(Fotó: MTI / @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #salgóivár #salgó #nemzetköziűrállomás #csillagok #égbolt #hajnal #hungary #castle #castleofsalgo #iss #sky #dawn #stars #lights #nature
24 órás sebességmérési akció zajlik péntek 24 órás sebességmérési akció zajlik péntek reggel 6 órától szombat reggel 6 óráig. Cikkünk a kommentek között.
A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő A lemenő Nap látszik a Karancs csúcsán lévő kilátó és adótorony mögött Salgótarján közeléből fotózva, 2024. április 13-án. 

(Fotó: MTI /  @petrosilov)

#3100hu #3100st #salgótarján #salgotarjan #nógrádmegye #nograd #karancs #karancskilátó #naplemente #táj #hegy #természet #hungary #nofilter #nature #sunset #mountain #lookouttower #sun #lights #beautiful #landscape
Továbbiak... Követem
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.