Az R2 és M3 – Beruházási környezet fejlesztése (DevInvestEnviro) című pályázat fő kedvezményezettje, Fülek Város Önkormányzata és határon túli partnere, a Nógrád Megyei Regionális Vállakozásfejlesztési Alapítvány (NMRVA) a projekt során több beruházást ösztönző és inkubációt támogató marketing tevékenységet valósított meg.
Fülek Város Önkormányzata egy barnamezős ipaterület rekultivációjával egy inkubátor csarnokot hozott létre. Ehhez kapcsolódóan elsőként 2023. szeptember 25-26-án, Zalaegerszegen, jó gyakorlatokat bemutató gazdaságfejlesztési study tour-ra került sor, ahol a delegáció tagjai megismerték Zalaegerszeg gazdaságfejlesztési stratégiáját és módszereit, illetve a ZalaZONE Tudományos Park ökoszisztémáját. Megtekintették továbbá a Zalaegerszegi Inkubátorházat, tesztpálya bejáráson vettek részt, majd találkoztak a ZalaZONE Kutatási és Technológiai Központ vezetőivel, ahol megismerkedtek a ZalaZONE fejlesztési koncepciójával. A szakmai program a Technológiai Központ megtekintésével zárult.
Az Alapítvány rehabilitált barnamezős terület üzleti hasznosításának elősegítéséhez nyújtott szakmai támogatást, amikor 2023. október 5-én vállalkozásoknak szóló, határon átnyúló üzleti fórumot szervezett Füleken. A rendezvényen bemutatásra került a regionális vállalkozásfejlesztés gyakorlati jelentősége a “DevInvestEnviro” Interreg V-A SK-HU Együttműködési Program megvalósításán keresztül, és az önkormányzatok, illetve a kis- és középvállalkozások együttműködési lehetőségei is. A közel 100 fő részvételével zajlott eseményen az érdeklődők tájékoztatást kaptak az Interreg SK-HU Együttműködési Programról és egyéb uniós pályázati lehetőségekről, forrásokról is.
A Füleken épülő iparterület és inkubátorcsarnok sikeres hasznosítása érdekében 2023. október 18-án, Salgótarjánban az NMRVA székhelyén, workshop keretében tartott rendezvényen az érintett határtérségben üzleti infrastruktúrafejlesztést végrehajtó önkormányzatok, gazdaságfejlesztési szakemberek között tapasztalatcsere, jó gyakorlatok megosztása valósult meg. A felvezető előadást követően moderált beszélgetésre került sor a műhelymunkában résztvevő településvezetők és szakemberek között.
A projekt megvalósításának befejezési határideje 2023. október 31.
A projektet a Nógrád Megyei Regionális Vállakozásfejlesztési Alapítvány az Európai Regionális Fejlesztési Alapból az Európai Unió társfinanszírozásában, 28.052,67 € összegben valósítja meg, melyből 23.844,76 € ERFA támogatás.