Gyopáros Alpár Magyarnándorban a Magyar falu programban felújított játszóteret és járdát tekintette meg, valamint a térség polgármestereivel találkozott. Az ezt követő sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a program céljaként azt határozták meg, hogy elinduljon a gyarapodás azon kistelepüléseken, amelyeken drasztikusan csökkent a népesség az elmúlt évtizedekben – számolt be az MTI.
Gyopáros Alpár az eredmények között sorolta, hogy egyre több fiatal család vállal gyermeket, egyre többen döntenek úgy, hogy helyben maradnak, illetve hazatérnek szülőfalujukba. Ha gyarapszik a népesség, folyamatosan javítani kell a közszolgáltatások minőségét, utcákat, járdákat, közintézményeket kell felújítani, szociális és oktatási intézményeket kell fejleszteni, a programnak pedig számszerűsíthető eredményei vannak – tette hozzá.
Ez tartalmazza a falusi családi otthonteremtési kedvezményt, azaz a falusi csok-ot, és szerepelnek benne az állami mellékúthálózat-fejlesztési program egyes szakaszai, a kisboltos, vagy a falusi civil alap támogatási rendszer.
Balla Mihály, a nyugat-nógrádi térség országgyűlési képviselője közölte, a választókerület polgármesterei több fórumon mondták el, milyen fejlesztések szükségesek a falvak számára, milyen fejlesztési irányokban érdemes gondolkodni. A kormánybiztosság ezeket összegyűjtötte, és nem véletlen, hogy minden támogatás célzottan találta meg a helyi közösségeket, legyen szó korszerűsítésről, orvosi rendelők, közösségi terek, temetők felújításáról, játszóterek építéséről, alsóbbrendű utak fejlesztéséről, köztéri eszközök beszerzéséről – mondta.
A képviselő úgy fogalmazott, a fejlesztések az 5 ezernél kevesebb lakosú települések közösségmegtartó erejét erősítik, ez nagyon jó irány. Lehet, hogy csak néhány milliós, vagy néhány tízmillió forintos fejlesztésekről van szó, de a kis településeken minden forint nagyon jól hasznosul – mondta Balla Mihály.