Az Interreg V-A Szlovákia- Magyarország Együttműködési Program, “R2-M3 – Munkára készen” elnevezésű Területi Foglalkoztatási Akcióterven belül több mint egy éven át dolgozott közösen a Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (NKIK) a füleki szakképző iskolával annak érdekében, hogy a legkülönfélébb módon népszerűsítésék az asztalos és gépészeti ágazatba tartozó szakmákat.
A projektet a Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból az Európai Unió társfinanszírozásában, 88 254 euró összegben valósította meg, füleki partnerével együtt 148 684 eurót fordíthattak közös céljaik elérésére a "TRAIN" fantázianevű projekt keretében.
A partnerszervezetek tanulmányi versenyek, tréningek és gyárlátogatások során szervezték meg, emellett kialakítottak új képzési programokat és ösztönző rendszereket is. A Füleki Szakközépiskola asztalos műhelye új, korszerű gépekkel bővülhetett a projekt révén, amelynek további eredménye az is, hogy a tanulási problémákkal küzdő fiatalok számára is megkönnyítték a szakmák elsajátítását.
Utóbbi célcsoport számára a fémipari szakmát dolgozták fel két módszertani oktatófilmben. A fémipari anyagismeret, illetve a forgácsolás teljes vizuális feldolgozása 28 forgatási helyszínen zajlott a határ mindkét oldalán, a film magyar és szlovák nyelvű narrációval is rendelkezésére áll a térség szakképző intézményeinek. A filmek egy tematikus workshopon debütáltak, ahol a Nórád Megyei Szakképzési Centrum szakemberei tették meg javaslataikat a minél eredményesebb gyakorlati felhasználás érdekében.
Határon átnyúló együttműködésben törekednek a foglalkoztatási helyzet javítására – 3100.huA projekt elején kompetenciamérés és önismereti tréning elvégzését követően bevont 40 diák és öt mentor végigkísérte a határon átnyúló együttműködést. Ők végül egy mentális tréningen is részt vettek a megfelelő munkahely megtalálása érdekében, a munkába állást megelőzően. A végzős tanulók számára a projektben egy motivációs rendszert is kidolgoztak: itt a pályakezdő fiatalok megszerzésére és megtartására irányuló ösztőnzőrendszerek, jó tapasztalatok összegyűjtésére fókuszáltak a térség magyar és szlovák cégeinek körében.
A projekt része volt egy határon átnyúló forgácsolóverseny megszervezése, összesen négy üzemlátogatás a határ mindkét oldalán, továbbá egy tematikus workshop is. A salgótarjáni esemény az állásinterjúk tapasztalataira fókuszált, azt Dudás Erika munka és szervezet pszichológus előadása, valamint a magyar és szlovák cégek vezetőinek, HR-eseinek tapasztalatcseréje is kísérte.