Befejezte a nyomozást a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság annak a salgótarjáni nőnek az ügyében, aki több tucatnyi gyanútlan vásárlót károsított meg az interneten.
A rendőrség közleménye szerint a 39 éves elkövető még 2022-ben mélyen piaci értékük alatt, több álprofillal kínált eladásra márkás cipőket, ruhákat és egyéb használati tárgyakat közösségi platformok piacterein úgy, hogy a meghirdetett tárgyakkal valójában nem rendelkezett. A nő mindemellett online jóslás szolgáltatást is hirdetett. A meghirdetett termékek vételárát, vagy minimum a postaköltséget előre utaltatta – saját, vagy hozzátartozója bankszámlájára – a hirdetésre jelentkező potenciális vevőkkel, azonban a megvásárolt tárgyakat nem küldte el és a hirdetett szolgáltatásokat sem teljesítette. A gyanúsított a jóhiszemű vásárlók által utalt összegekből fedezte megélhetését.
A nyomozók összesen 31 rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalással gyanúsítják a nőt, az okozott kár meghaladja az 535 ezer forintot.
Mint írták, a gyanúsított már ismert volt a hatóság számára, mivel korábban a Nyíregyházi Járásbíróság 10 hónap fogházbüntetésre ítélte hasonló bűncselekmények miatt. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a napokban fejezte be az eljárást, az iratokat pedig vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek.
