Egy éves időtávon immáron 1 milliárd 658 millió forintra emelkedett a salgótarjáni önkormányzatnak megítélt rendkívüli vagy többlettámogatások összértéke. Ebből szűk 1 milliárd forint szabadon felhasználható, mintegy 700 millió forint pedig adott beruházásokhoz kapcsolódó – 85 százalékban az Európai Unió, 15 százalékban a magyar költségvetés által biztosított – támogatás.
Idén májusban 280 millió forint érkezett a salgótarjáni önkormányzathoz. Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter akkor általánosságban véve a kompenzációs összegről azt közölte, hogy a kormány a huszonötezer lakosnál nagyobb önkormányzatoknak a helyi iparűzési adó felének elvonása miatt kieső bevételt pótolja. Az összeg működési költségek finanszírozására érkezett.
A kormány szintén még májusban hozott döntést arról, hogy a korábban már megvalósult, de a tervezettnél többe került Sugár úti és Ipari Parki útberuházásokhoz többlettámogatást biztosítanak: előbbihez mintegy 76, utóbbihoz bő 55 millió forintot. Miután ezen különbözeteket az önkormányzat korábban már megfinanszírozta, szintén a városi büdzsé helyzetét javítják a tételek. Ekkor volt egy harmadik döntés is a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program helyi beruházásaihoz kapcsolódóan: 576 millió forint többlettámogatást kapott a piac hamarosan induló, immáron közel másfél milliárd forintra rúgó felújítása.
A városi költségvetés augusztusi módosításából kiderül, hogy a koronavírus-járvány miatt a kulturális ágazatot érintett károk enyhítésére is érkezett plusz támogatás. Az önkormányzat 10 millió forintot kapott az Emberi Erőforrások Minisztériumától, melyet a Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. használ fel.
Mint az a közgyűlés legutóbbi ülésén kiderült: országos intézkedés is javított a helyi költségvetés helyzetén. A Volánbusz számára általános bérkompenzációt nyújtott a központi költségvetés, ami a Salgótarján által a helyi tömegközlekedésért fizetendő összeget 58 millió forinttal csökkentette.
Pintér Sándor belügyminiszter és Varga Mihály pénzügyminiszter a napokban döntöttek az önkormányzatok rendkívüli támogatásának idei harmadik körében odaítélt összegekről. A Belügyminisztérium által közzétett lajstrom szerint Salgótarján 203 millió forint külön támogatásban részesült. Ezúttal 311 önkormányzat kapott összesen 2,3 milliárd forintot, a salgótarjáni támogatás a legmagasabb odaítélt összeg ebben a körben. Az önkormányzata az előző év legvégén is kapott ilyen típusú rendkívüli támogatást, akkor 400 millió forint érkezett városüzemeltetési és fejlesztési feladatok támogatására.
A 203 millió forint híre azt követően érkezett, hogy a közgyűlés szeptember végi ülésén megtárgyalta a költségvetés első félévi teljesítéséről szóló beszámolót. Fekete Zsolt polgármester összefoglalóan akkor úgy fogalmazott, hogy bár mind a bevételek, mind a kiadások alakulására jelentősen hatott a járványhelyzet és vannak elmaradt feladatok, melyek a második félévre tolódtak; ugyanakkor az első féléves adatok alapján nem indokolt jelentős beavatkozás Salgótarján város költségvetésébe.