3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
    Mindenkit véradásra kért a vérellátó szolgálat, Salgótarjánban is lehet segíteni
    • 1 perc olvasás
  • (Illusztráció: police.hu)
    Egy salgótarjáni rolleres baleset szemtanúit keresi a rendőrség
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Pillanatkép az NVSZC Stromfeld Aurél Technikum egyik korábbi Műhelytáborából (Fotó: Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum)
    Idén is szervez Műhelytábort a Stromfeld
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Hétfőn indul a Zenthe Nyár
    • 2026-07-17
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Palóc Világtalálkozó | Facebook
    Somoskőújfaluban rendezik meg a VIII. Palóc Világtalálkozót
    • 2026-07-03
    • 2 perc olvasás
Közlekedés
  • Archív fotó: Útfelújítás 2026 márciusában Salgótarjánban. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Számos kisebb út és útszakasz is megújul hamarosan Salgótarjánban
    • 2026-07-23
    • 2 perc olvasás
  • Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, Magyar Péter miniszterelnök és Magyar Éva kormányszóvivő a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv kapcsán tartott sajtótájékoztatón a Rákospalota-Újpest vasútállomáson, 2026. július 22-én. (Fotó forrása: Magyarország Kormánya | YouTube)
    Akkumulátoros motorvonatokkal biztosítaná a kormány a közvetlen vasúti kapcsolatot Salgótarján és Budapest között
    • 2026-07-22
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotel épületét (Fotó: Nemzeti Adó- és Vámhivatal)
    Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotelt
    • 2026-07-22
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás

A vármegyei szintet is meghaladja az üres lakóingatlanok aránya Salgótarjánban

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-12-08
  • 2 perc olvasás
Illusztráció: Salgótarján belvárosa 2022. január 24-én (Fotó: MTI/Komka Péter)
Illusztráció: Salgótarján belvárosa 2022. január 24-én (Fotó: MTI/Komka Péter)
Total
0
Shares
0
0
0
0

A Nógrád vármegyében található lakóingatlanok mintegy 15 százaléka lakatlan a 2022-es Népszámlálás adatai szerint.

A 2022. október elsejei állapotot tükröző cenzus adatsorából kiderül: a főváros és a vármegyék között a legnagyobb arányban Somogyban találhatóak lakatlan lakások, itt az állomány mintegy 18 százalékát teszik ki. A lista másik végén Pest vármegye áll, 5,4 százalékkal.

Nógrád vármegye 15 százalékos arányával a hatodik helyen áll a lajstromban, megelőzve ezzel többek között a fővárost is, ahol 16,7 százalék a lakatlan lakások aránya.

Szűkebb régiónkon belül Cserhátszentivánban a legnagyobb a lakatlan házak aránya, itt a lakóingatlanok több mint felében, 58 házban nem él senki. A második helyen, 44,7 százalékkal Garáb áll, ezt követi 41,6 százalékkal Terény, majd 40,8 százalékkal Szanda és Felsőtold. A rangsor másik végén Szügy áll, ahol 517 lakóingatlan közül csupán 14 üres, mely a lakások 2,7 százalékát teszi ki. A második legtelítettebb település Karancsság, ott a házak 3,6 százaléka lakatlan, ezt követi Ipolyszög 4,1 százalékkal, Kálló 4,3 százalékkal, majd Patvarc 4,6 százalékkal.

Nógrád vármegye városai közül a legnagyobb arányban Salgótarjánban találni lakatlan lakásokat és házakat: itt a 18 055 darabos állomány 17,1 százalékában, közel 3 089 lakóingatlanban nem él senki.

Bátonyterenye 5 740 lakóingatlanának 15 százaléka, 863 lakás üres, Pásztón 4170 házból és lakásból 581-ben, vagyis 13,9 százalékukban nem lakik senki, míg Szécsény 2 475 lakóingatlanának 11,7 százaléka, 290 ingatlan lakatlan. Balassagyarmaton 6746 lakás és ház közül 631 darab, vagyis az állomány 9,4 százaléka üres, míg a lista másik végén álló Rétságon 1 171 lakóingatlanból 107 lakatlan, ez a házak és lakások 9,1 százaléka.

Az egyes járások sorrendje nagyjából megegyezik a városokéval. A lakatlan lakóingatlanok aránya a Rétsági járásban a legkisebb: 10 856 ház és lakás közül 1337, vagyis 12,3 százalékuk áll üresen. A Balassagyarmati járás 16 840 lakóingatlana közül 2091, az állomány 12,4 százaléka lakatlan. A Szécsényi járásban 7 688 lakóingatlan található, 13,5 százalékuk, vagyis 1040 lakás lakatlan.

A Pásztói járás 13 773 háza és lakása közül 2055, azaz 14,9 százalék lakatlan, míg a Salgótarjáni járás 29 530 lakóingatlanából 4902, vagyis az állomány 16,6 százaléka áll üresen. A legtöbb lakatlan lakást a Bátonyterenyei járásban találjuk: az itteni 10 257 lakóingatlanból kereken 2 ezer lakatlan, vagyis a házak és lakások 19,5 százaléka.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Balassagyarmat
  • Bátonyterenye
  • lakások kihasználtsága
  • népszámlálás
  • népszámlálás 2022
  • Nógrád vármegye
  • Pásztó
  • Rétság
  • Salgótarján
  • Szécsény
Előző cikk
Berendi Tibor díjnyertes, "Ébredés" című felvétele (Fotó: Magyarország 365 fotópályázat/Berendi Tibor)

Cerednél készült fényképpel aratott sikert a salgótarjáni fotós, Berendi Tibor

  • Rozgonyi Rita
  • 2023-12-08
Bővebben
Következő cikk
3100.hu Fotó: Az 1956. december 8-i sortűz áldozataira emlékeztek Salgótarjánban a tragédia napján és helyszínén

Az 1956-os sortűz áldozataira emlékeztek Salgótarjánban

  • Kéri István
  • 2023-12-10
Bővebben
Ez is érdekelhet
Forrás: Palóc Világtalálkozó | Facebook
Bővebben

Somoskőújfaluban rendezik meg a VIII. Palóc Világtalálkozót

Kiemelt fotónk illusztráció!
Bővebben

230 millió forinttal károsította meg a költségvetést egy nógrádi gyógyszertár üzemeltetője

Látkép a Karancs csúcsáról: előtérben a Karancs-völgye, háttérben a Cserhát (3100.hu Fotó: Feledi Gergely)
Bővebben

Mintegy 1200 fővel esett vissza Nógrád vármegye lakosainak száma 2025-ben

Hirdetés




További friss hírek
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Lezárták a nyomozást a salgótarjáni férfi ellen, aki fenyegette és kirabolta nagymamáját
    • 1 perc olvasás
  • Teltházas előadással indult a 6. Zenthe Nyár 2026. július 20-án. (Fotó: Zenthe Ferenc Színház | Facebook)
    Elismeréseket is átadtak a Zenthe Nyár teltházas nyitóestjén
    • 2 perc olvasás
  • Varga András esperes-plébános szentelte fel a megújult baglyasaljai Szent Keresztet 2026. július 17-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Egy fogadalom nyomán, közösségi összefogással újult meg a baglyasaljai Szent Kereszt
    • 3 perc olvasás
  • Megnyitotta kapuit a Belvárosi Idősek Klubja
    • 2 perc olvasás
  • A 36 éves férfi egymillió forintos kárt okozott a salgótarjáni autómosó tulajdonosának a kezelőpanel megrongálásával. (Fotó forrása: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a férfit, aki milliós kárt okozott az egyik salgótarjáni autómosóban
    • 1 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.