3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Archív fotó: Pillanatkép az NVSZC Stromfeld Aurél Technikum egyik korábbi Műhelytáborából (Fotó: Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum)
    Hétfő délig még lehet jelentkezni a Stromfeld Műhelytáborába
    • 1 perc olvasás
  • A Carson Coma is fellép a salgótarjáni Macskakő Fesztiválon (Fotó: Carson Coma)
    A Carson Coma is fellép a salgótarjáni Macskakő Fesztiválon
    • 1 perc olvasás
  • Salgótarjáni látkép, előtérben a Füleki úti körforgalom, a szombaton avatandó bányász emlékmű helyszíne (Fotó: Komka Péter)
    Eloszlatta az utak locsolásával kapcsolatos tévhiteket Salgótarján polgármestere
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • A Carson Coma is fellép a salgótarjáni Macskakő Fesztiválon (Fotó: Carson Coma)
    A Carson Coma is fellép a salgótarjáni Macskakő Fesztiválon
    • 2026-08-05
    • 1 perc olvasás
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Hétfőn indul a Zenthe Nyár
    • 2026-07-17
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Archív fotó: Július eleji pillanatkép a salgótarjáni Rákóczi út felújításáról (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kiterjesztik a Papberek utcáig a teljes lezárást a Rákóczi úton
    • 2026-07-31
    • 2 perc olvasás
  • Archív fotó: Útfelújítás 2026 márciusában Salgótarjánban. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Számos kisebb út és útszakasz is megújul hamarosan Salgótarjánban
    • 2026-07-23
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • Illusztráció: Pixabay
    Felelős vízhasználatra kéri a lakosságot az ÉRV Zrt.
    • 2026-07-30
    • 1 perc olvasás
  • Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotel épületét (Fotó: Nemzeti Adó- és Vámhivatal)
    Árverésre bocsátotta a NAV a Salgó Hotelt
    • 2026-07-22
    • 1 perc olvasás

Palócföldi történeteket mutat be Pohánka Xénia Salgótarjánban nyílt fotókiállítása

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-07-13
  • 2 perc olvasás
Pohánka Xénia „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitója a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
Pohánka Xénia „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitója a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Múlt péntek délelőtt nyílt meg Pohánka Xénia „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállítása a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban. A fotográfus három különböző szemszögből mutatja be, miért választhatja valaki otthonául éppen Nógrád vármegyét.

A kiállításról elsőként Rózsa Dávid, az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) főigazgatója osztotta meg gondolatait. Mint fogalmazott, „ez a kiállítás sorsok, döntések és otthonra találások lenyomata”. Felidézte: az elmúlt években ő maga is sokat járta Nógrád megyét, és minden alkalommal megerősödött benne az a gondolat, hogy ez a táj sokkal többet rejt magában annál, mint azt elsőként gondolnánk róla. „Nógrád történetei megérdemlik, hogy elmesélve, megmutatva is legyenek” – mondta.

Rózsa Dávid, az Országos Széchényi Könyvtár főigazgatója Pohánka Xénia „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitóján a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
Rózsa Dávid, az Országos Széchényi Könyvtár főigazgatója Pohánka Xénia „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitóján a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)

Rózsa Dávid kifejtette: Pohánka Xénia szaktudása immár négy éve érvényesül a nemzeti könyvtárban, ahol csoportkoordinátorként a legkényesebb dokumentumok digitális megörökítéséért felel. Ezt a felkészültséget és érzékenységet hozta magával, amikor kamerájával Nógrád felé fordult, és belépett egy régi, erős hagyományba, hiszen a magyar fotóriport a világ egyik legismertebb és legelismertebb iskolája – hangsúlyozta.

Mint elmondta, „Xénia felkereste azokat, akik itt születtek és eszükbe sem jutott elmenni; azokat, akik elmentek, majd hazataláltak, és azokat is, akiknek nem volt különösebb kötődésük a megyéhez, mégis itt alapozták meg jövőjüket. Fiatalok és fiatal középkorúak, művészek, mesteremberek, kulturális szervezők, vállalkozók – olyan emberek, akiknek a története ma ezeken a falakon és képernyőn kel életre” – magyarázta az OSZK főigazgatója.

Rózsa Dávid ismertetése szerint a kiállításon 111 vetített és 25 nyomtatott fénykép várja a látogatókat. Kiemelte: ez a szám önmagában is jelzi, mennyi utazás, beszélgetés és bizalom van e sorozatok mögött. Xénia hónapokon át járta a megyét, és eközben nem csak fotóst, hanem történetmesélőt is láthatunk benne – fogalmazott.

Pohánka Xénia a „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitóján a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én, bal oldalon Tóth Krisztián, a Dornyay Béla Múzeum Régészeti Osztályának vezetője (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
Pohánka Xénia a „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállításának megnyitóján a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban, 2026. július 10-én; bal oldalon Tóth Krisztián, a Dornyay Béla Múzeum Régészeti Osztályának vezetője (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)

Tóth Krisztián, a Dornyay Béla Múzeum Régészeti Osztályának vezetője felidézte: a kiállítás ötlete két évvel ezelőtt született meg, amikor Xénia Salgótarjánba látogatott. A munka során az is megfogalmazódott bennük, hogy egy újabb olyan kiállítás jöhet létre, amivel építeni lehet Nógrád megyét. A közönséghez az alkotó, Pohánka Xénia is szólt: a fotográfus mindenkinek köszönetet mondott, aki valamilyen formában hozzájárult a munkájához és a kiállítás létrejöttéhez. Azt is elárulta: annyira szívügyévé vált a téma, hogy a jövőben is folytatja majd ezt a tevékenységet.

A „Miért éppen Nógrád? – Palócföldi történetek” című fotókiállítást szeptember 11-ig tekintheti meg a közönség, a tervek szerint pedig hamarosan pódiumbeszélgetések keretében a fotók szereplőivel is megismerkedhetnek majd az érdeklődők.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Dornyay Béla Múzeum
  • fotókiállítás
  • Nógrád vármegye
  • Palócföld
  • Pohánka Xénia
  • Rózsa Dávid
  • Salgótarján
  • Tóth Krisztián
Előző cikk
Forrás: R-Cup Challenge | Facebook

A Salgó Rallye-k világát idézi meg a hétvégén az I. Salgó R-Cup Challenge

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-07-10
Bővebben
Következő cikk
Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Kalmár Zsoltot bízta meg a belügyminiszter a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetésével

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-07-15
Bővebben
Ez is érdekelhet
A Carson Coma is fellép a salgótarjáni Macskakő Fesztiválon (Fotó: Carson Coma)
Bővebben

A Carson Coma is fellép a salgótarjáni Macskakő Fesztiválon

Teltházas előadással indult a 6. Zenthe Nyár 2026. július 20-án. (Fotó: Zenthe Ferenc Színház | Facebook)
Bővebben

Elismeréseket is átadtak a Zenthe Nyár teltházas nyitóestjén

(Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
Bővebben

Hétfőn indul a Zenthe Nyár

Hirdetés




További friss hírek
  • Egy 75 éves férfit rabolt ki három fiatal a salgótarjáni Vásárcsarnoknál (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Ötezer forintért rabolt ki három fiatal egy idős férfit Salgótarjánban
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Az országos jégkármérséklõ rendszer egyik talajgenerátorának üzemben tartója szétszereli a szerkezetet a Baranya megyei Garén 2018. május 7-én (Fotó: Sóki Tamás/MTI)
    Nógrád vármegyében is szüneteltetik az Országos Jégkármérséklő Rendszer működését
    • 3 perc olvasás
  • Rendkívüli ülést tartott Salgótarján közgyűlése 2026. július 30-án. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Rendkívüli ülést tartott Salgótarján közgyűlése
    • 1 perc olvasás
  • Dr. Förster Kálmánra, a város első polgármesterére emlékeztek meg Salgótarjánban születésének 141. évfordulóján, 2026. július 29-én. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Kreicsi Bálint: nem csak várost, de közösséget is teremtett Dr. Förster Kálmán
    • 3 perc olvasás
  • Illusztráció: Pixabay
    Újabb hőhullám érkezik, az aszály miatt rendkívüli riadókészültség lépett életbe Nógrádban is
    • 3 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.