3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • A Zenthe Ferenc Színház művészei és munkatársai A háromfejű király című gyermekdráma olvasópróbáján (Fotó: Zenthe Ferenc Színház/Lorkó Dávid | Facebook)
    Szeptember végén mutatja be új gyermekelőadását a Zenthe Ferenc Színház
    • 1 perc olvasás
  • 3100.hu Archív fotó: A Salgótarjáni Mentőállomás 2023. november 20-án.
    Több nógrádi, köztük a salgótarjáni mentőállomáson is járt az Országos Mentőszolgálat megbízott főigazgatója
    • 2 perc olvasás
  • Az emlékezés virágai a salgótarjáni Szent István emlékműnél 2026. augusztus 20-án. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Szent István előtt tisztelegtek és az új kenyeret is megszentelték Salgótarjánban
    • 3 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Forrás: Republic | Facebook
    A Republic koncertjével indul az „Élni jó” kampány Salgótarjánban
    • 2026-08-19
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Demjén Ferenc koncertje 2024. augusztus 20-án Salgótarján főterén (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény-, Média- és Művelődési Központ Nonprofit Kft. | Facebook)
    Idén is koncerttel koronázzák meg augusztus 20-át Salgótarjánban
    • 2026-08-18
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Archív fotó: Július eleji pillanatkép a salgótarjáni Rákóczi út felújításáról (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kiterjesztik a Papberek utcáig a teljes lezárást a Rákóczi úton
    • 2026-07-31
    • 2 perc olvasás
  • Archív fotó: Útfelújítás 2026 márciusában Salgótarjánban. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Számos kisebb út és útszakasz is megújul hamarosan Salgótarjánban
    • 2026-07-23
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • Az emlékezés virágai a salgótarjáni Szent István emlékműnél 2026. augusztus 20-án. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Szent István előtt tisztelegtek és az új kenyeret is megszentelték Salgótarjánban
    • 2026-08-20
    • 3 perc olvasás
  • Illusztráció: Pixabay
    Felelős vízhasználatra kéri a lakosságot az ÉRV Zrt.
    • 2026-07-30
    • 1 perc olvasás

Újabb kétnapos sztrájk jön a Volánbusznál

  • Rozgonyi Rita
  • 2024-01-26
  • 2 perc olvasás
(Fotó: Volánbusz)
(Fotó: Volánbusz)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Az adventi sztrájk után január 28-ára és 29-ére ismét kétnapos munkabeszüntetést hirdetett a Volánbusznál a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet – közölte a Volánbusz Zrt.

A közlekedési vállalat indokolatlannak tartja a sztrájkot, mint írták, a MÁV-VOLÁN-csoport továbbra is a bérmegállapodás mielőbbi megkötésére törekszik. A cégcsoport vezetése idén már két alkalommal, január 16-án és január 23-án is tárgyalóasztalhoz ült az érdekképviseletekkel. A tulajdonosi ajánlat szerint a 2024-2026-os, hároméves bérfejlesztési ciklus alatt a cégcsoport munkavállalóinak alapbére átlagosan legalább 25 százalékkal növekedne, míg az első évben, 2024-ben egységesen havi 70 ezer forinttal nőne a vállalatcsoport minden munkavállalójának alapbére. Ez átlagosan 16,8 százalékos, a Volánbusz autóbusz-vezetői esetében 20,5 százalékos béremelést jelentene már az idei esztendőben.

Az érdekképviseletek többsége – a reálbér értékének megőrzését biztosító garanciák esetén – elfogadhatónak tartja a hosszabb távra szóló bérmegállapodást is. E garanciák kidolgozására a munkáltatói oldal nyitottságot mutatott. A SZAKSZ viszont eredménytelennek minősítette a bértárgyalást, és 2024. január 28-ára és 29-ére újabb, kétnapos sztrájkot hirdetett – áll a társaság közleményében.

A SZAKSZ elnöke, Dobi István a szakszervezet közösségi oldalán azt írta: csak a 2024. évi bérfejlesztésről tárgyalhatnak a munkáltatóval, ő maga másra nincs felhatalmazva. A SZAKSZ az idei évre havi bruttó 90 ezer forintos béremelést kért – ennek teljesülése érdekében sztrájkolnak vasárnap és jövő hétfőn.

Ezúttal is több száz járat maradhat ki Nógrád vármegyében

A Volánbusz ismertetése szerint az elégséges szolgáltatás keretében az első nap a helyi járatok 95, a helyközi áratok 79,6 százaléka, a második nap pedig a helyi járatok 74, a helyközi járatok 54,5 százaléka biztosan közlekedni fog. Ez azt jelenti, hogy a társaság a két nap során összesen mintegy 3600 helyi és csaknem 23 ezer helyközi kieső járattal tervez országszerte.

Nógrádot érintően a helyközi és távolsági közlekedésben vasárnap akár több mint 110, míg hétfőn akár 800 járat kimaradására lehet számítani. A helyi járatok esetében ezúttal több járat maradhat ki, mint decemberben: hétfőn Salgótarjánban közel 90, Balassagyarmaton 13, Bátonyterenyén pedig 11 járatnál fordulhat elő, hogy nem közlekednek.

A munkabeszüntetés alatt várható fennakadások csökkentése érdekben a MÁV-START nagyobb kapacitással biztosítja a személyszállítási szolgáltatást a sztrájk mindkét napján. A Volánbusz javasolja, hogy aki teheti, január 28-án és 29-én vonattal induljon útnak. A MÁV-VOLÁN-csoport mindent megtesz, hogy az utasok minél gyorsabban eljuthassanak úti céljukhoz – húzták alá. A fennakadások miatt a cégcsoport ismét az utasok türelmét és megértését kéri.

A Volánbusz hangsúlyozta: amennyiben az adott járatok közül az érintett autóbusz-vezetők nem csatlakoznak a munkabeszüntetéshez és felveszik a munkát, akkor a jelzettnél több járat közlekedik majd menetrend szerint. A decemberi sztrájk Nógrád vármegyében kevésbé volt népszerű: a SZAKSZ december 11-i, 15 órai adatai szerint az akció második napján a dolgozók 5 százaléka sztrájkolt szűkebb régiónkban.

Arról, hogy mely járatok maradhatnak ki vasárnap és hétfőn, a Volánbusz honlapján lehet tájékozódni, a helyközi autóbuszjáratok esetleges érintettségét pedig az utas.hu utazástervező oldal is jelzi.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • helyközi/távolsági autóbusz-közlekedés
  • MÁV-Volán csoport
  • munkabeszüntetés
  • Nógrád vármegye
  • salgótarjáni helyi járati autóbusz-közlekedés
  • Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet
  • sztrájk
  • Volánbusz Zrt.
Előző cikk
Archív fotó: Diákok az egyik 2023-as vármegyei előválogatón a kamara salgótarjáni központjában (Fotó: Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara)

Rekordszámú versenyző az országos szakmai tanulmányi versenyek Nógrád vármegyei előválogatóin

  • Rozgonyi Rita
  • 2024-01-26
Bővebben
Következő cikk
Fotósok és páncélos lovagok Salgó várában a 2020-as esemény szombati napján a legjobb werkfotónak választott felvételen (Fotó: Medvesi Fotós Maraton / Facebook | Bakos Eszter Mirtusz)

Újra lesz Medvesi Fotós Maraton, de nem az ötletgazdák szervezik

  • Kéri István
  • 2024-01-28
Bővebben
Ez is érdekelhet
A 36 éves rabló megszabadult az idős férfi tárcájától, miután kivette a benne lévő pénzt (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
Bővebben

Elfogták a férfit, aki kirabolt egy idős embert Somoskőújfaluban

Archív fotó: Július eleji pillanatkép a salgótarjáni Rákóczi út felújításáról (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Kiterjesztik a Papberek utcáig a teljes lezárást a Rákóczi úton

Archív fotó: Az országos jégkármérséklõ rendszer egyik talajgenerátorának üzemben tartója szétszereli a szerkezetet a Baranya megyei Garén 2018. május 7-én (Fotó: Sóki Tamás/MTI)
Bővebben

Nógrád vármegyében is szüneteltetik az Országos Jégkármérséklő Rendszer működését

Hirdetés




További friss hírek
  • Vasárnap délre sikerült eloltani a lángokat a csókáspusztai hulladéklerakónál, ahol augusztus 12-én, szerda délután keletkezett tűz. (Fotó: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Főigazgatóság)
    Jelentős anyagi kárt okozott a tűz a csókáspusztai hulladéklerakóban
    • 2 perc olvasás
  • A 36 éves rabló megszabadult az idős férfi tárcájától, miután kivette a benne lévő pénzt (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a férfit, aki kirabolt egy idős embert Somoskőújfaluban
    • 1 perc olvasás
  • Nézők a 6. Zenthe Nyár egyik előadásán (Fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk | Facebook)
    Több mint 7700 nézőt fogadtak az idei Zenthe Nyár előadásain
    • 1 perc olvasás
  • Füst száll a csókáspusztai hulladéklerakónál, ahol augusztus 12-én, szerdán délután csaptak fel a lángok. (Fotó: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Főigazgatóság)
    Megfékezték a csókáspusztai szemétlerakón keletkezett tűz továbbterjedését
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: Pillanatkép az NVSZC Stromfeld Aurél Technikum egyik korábbi Műhelytáborából (Fotó: Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum)
    Hétfő délig még lehet jelentkezni a Stromfeld Műhelytáborába
    • 1 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.