3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Közel hatvan munkatárs vehetett át elismerést a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórházban a július elsejei Semmelweis-nap alkalmából, 2026. június 26-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház/Gyurkó Péter)
    Munkatársait ünnepelte és díjazta Semmelweis-nap alkalmából a salgótarjáni kórház
    • 5 perc olvasás
  • Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a salgótarjáni közgyűlés 2026. június 25-i ülésén. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a csütörtöki közgyűlésen
    • 2 perc olvasás
  • Archív fotó: Pillanatkép a 2025-ös salgótarjáni Szent Iván-éjről (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Salgótarjánban is fellobban ma a Szent Iván-éji tűz
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Archív fotó: Pillanatkép a 2025-ös salgótarjáni Szent Iván-éjről (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
    Salgótarjánban is fellobban ma a Szent Iván-éji tűz
    • 2026-06-23
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: A salgótarjáni Dornyay Béla Múzeum a 2025-ös Múzeumok Éjszakáján (Fotó: Dornyay Béla Múzeum/Shah Timor | Facebook)
    Három helyszínen várják az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakáján Salgótarjánban
    • 2026-06-19
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Illusztráció: Pixabay
    Teljes útlezárás jön a Rákóczi úton
    • 2026-06-19
    • 2 perc olvasás
  • Mégsem épülnek garázsok a Makarenkó út elején lévő társasházzal szembeni területen (Fotó forrása: Google Maps)
    Mégsem épülnek garázsok a Makarenkó úton
    • 2026-06-19
    • 1 perc olvasás
Közélet
  • Archív fotó: Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. | Facebook)
    A Fidesz alelnökévé választották Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét
    • 2026-06-15
    • 1 perc olvasás
  • Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere beszédet mond a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett városi ünnepségen a salgótarjáni Szent József Plébániatemplomban, 2026. június 4-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kreicsi Bálint: „a trianoni békediktátum után is képes volt a feltámadásra a magyar lélek”
    • 2026-06-05
    • 2 perc olvasás

Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-09-23
  • 3 perc olvasás
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Csütörtök délelőtt hivatalosan is átadták Salgótarjánban a Nógrád Megyei Kormányhivatal által felújított egykori Köjál/ÁNTSZ-épületet, amelyet mintegy 886 millió forintból korszerűsítettek annak érdekében, hogy immáron ügyfélfogadási központként funkcionáljon.

Egy intézmény megítélése nagy mértékben függ a kézzel fogható, szemmel látható benyomásoktól, mint például az épület, a környezet – mondta az átadóünnepségen Domokos Péter. A Miniszterelnökség Területi Közigazgatásért Felelős Államtitkárságának munkatársa köszöntőjében hozzátette: ez különösen igaz a kormányhivatalokra, hiszen ez az a hely, ahol az emberek napról napra találkoznak az állammal.

Domokos Péter szerint az elmúlt évtizedben olyan szolgáltató államot hoztak létre, amelyben az állampolgár, az ember van középpontban. A véghez vitt bürokráciacsökkentésnek köszönhetően egyre inkább az egyszerű, gyors és kényelmes ügyintézést biztosítják a hivatalokban, mostantól kezdve pedig a Bem úti helyszínen is.

Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Domokos Péter beszédet mond az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Domokos Péter beszédet mond az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Szabó Sándor főispán beszédet mond az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Szabó Sándor főispán beszédet mond az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)

Szabó Sándor főispán kifejtette: az a rendszeres és fokozatos tervezési, illetve megvalósítási munka, amely 2011-ben elkezdődött, mára számos eredménnyel bír. Az energetikai korszerűsítések már a 2010-es évek elején elkezdődtek a KEOP projektek keretében, 2015-re pedig már három salgótarjáni és egy balassagyarmati intézményegység épületét korszerűsítették – tette hozzá.

A felújítások sora ezt követően is folytatódott, a KEHOP pályázatok útján nyolc telephelyen, Szécsényben, Pásztón és Salgótarjánban hajtottak végre jelentős energetikai beruházásokat. Ezek közül a legnagyobb volumenű a salgótarjáni Megyeháza korszerűsítése volt, mely szinte teljesen megújult. A megyeszékhelyet tekintve a Nógrád Megyei Kormányhivatal hét év alatt összesen 2,5 milliárd forintot költött itteni épületeinek felújítására, immáron minden salgótarjáni ingatlanon elvégezték a szükséges korszerűsítést – hangsúlyozta Szabó Sándor.

A Nógrád Megyei Kormányhivatal vezetője a most átadott épülettel kapcsolatban kifejtette: azt 1965-ben adták át, majd 42 éven át, egészen 2007-ig a Köjál, illetve az ÁNTSZ helyi központjaként működött. Az ingatlan azóta üresen állt, így nagy öröm, hogy sikerült felújítani a létesítményt, mely újra régi pompájában ragyoghat. Szabó Sándor ismertetése szerint a teljes körű felújítást jelentő beruházás során többek között kívül-belül szigeteltek, kicserélték a nyílászárókat és a teljes elektromos hálózatot, a régi lámpákat korszerű LED-es világítás váltotta fel, míg az energiahatékonyságról napelemes rendszer gondoskodik. A Köjál egykori épületében a teljes Agrár- és Vidékfejlesztést Támogató Főosztály, illetve a Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztály három osztálya kapott helyet – tette hozzá Szabó Sándor.

Nógrád megye főispánja elmondta továbbá: 2011-ben még 37 helyszínen működtek a kormányhivatal egységei, a felújításoknak és átalakításoknak köszönhetően pedig ma már csupán 28 épületet foglalnak el, melyek közül 25 műszaki és esztétikai szempontból is megfelel a mai kor követelményeinek.

Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban

Átadták Salgótarjánban a Nógrád Megyei Kormányhivatal által felújított egykori Köjál/ÁNTSZ-épületet, amelyet mintegy 886 millió forintból korszerűsítettek annak érdekében, hogy immáron ügyfélfogadási központként funkcionáljon.

Az eseményen Becsó Zsolt, a kelet-nógrádi térség országgyűlési képviselője hangsúlyozta: a kormányhivatalok létrehozása fontos lépés volt, hiszen közelebb hozták a közigazgatást az emberekhez. Mint fogalmazott, hosszú út volt, számtalan buktatóval, azonban a problémák nagy részét sikerült megoldani, Nógrád megyében pedig egy jól felkészült, szakmailag képzett kormányhivatalt sikerült kialakítani. Becsó Zsolt arról is beszélt, hogy napjainkban nagyobb kihívásokkal kell megküzdeni, melyek közül az egyik legjelentősebb az energiaválság – ezért is különösen fontos, hogy számtalan közintézményt korszerűsítettek az elmúlt évek során.

A honatya külön hangsúlyozta annak a jelentőségét, hogy az átadóünnepség alkalmából összegyűltek a megye közigazgatásának jelentős szereplői. Mint mondta, bízik benne, hogy ez akár egy új jövő építésének a kezdete lehet, hiszen összekapaszkodva, egymásra jobban odafigyelve talán még többre lesznek képesek, és nagyobb dolgokat tudnak elérni a jövőben.

A háború és az általa okozott nehézségek kapcsán kifejtette: az egyetlen megoldás, ha a hátrányból előnyt tudunk kovácsolni, és felkészülten várjuk azt a pillanatot, amikor ismét megnyílnak a lehetőségek. „Ehhez összefogásra, együttműködésre, közös gondolkodásra lesz szükség, illetve olyan eredményekre, melyet a Köjál egykori épületének felújítása kapcsán is el tudtunk érni” – húzta alá Becsó Zsolt.

Becsó Zsolt országgyűlési képviselő beszédet mond az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Becsó Zsolt országgyűlési képviselő beszédet mond az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Újra funkciót kapott a Köjál egykori épülete Salgótarjánban (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Domokos Péter, Szabó Sándor, Becsó Zsolt és Skuczi Nándor, a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)
Domokos Péter, Szabó Sándor, Becsó Zsolt és Skuczi Nándor, a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke az egykori Köjál épület teljes körű felújítását követő ünnepélyes átadóján (3100.hu Fotó: Komka Péter)

A Nógrád Megyei Kormányhivatal 886 millió forint, a Miniszterelnökség által, hazai költségvetésből biztosított forrás felhasználásával alakította ki új salgótarjáni ügyfélfogadó központját. A beruházás eredményeképpen az érintett főosztályok és osztályok a város számos pontjáról, egyes esetekben bérelt ingatlanokból költöztek a megújult, kormányhivatali üzemeltetésű épületbe.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Becsó Zsolt
  • Domokos Péter
  • Miniszterelnökség Területi Közigazgatásért Felelős Államtitkársága
  • Nógrád Vármegyei Kormányhivatal
  • Salgótarján
  • Szabó Sándor
Előző cikk
A Buborékok alkotói és a társulat (Fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)

A teátrum elismeréseit is átadták a Zenthe Ferenc Színház évadnyitó előadásain

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-09-23
Bővebben
Következő cikk
3100.hu Fotó: Elhelyezték a Bátonyterenye környéki útfejlesztési beruházás alapkövét

Régi álom valósul meg a Kisterenyét és Nagybátonyt összekötő út megépítésével

  • Rozgonyi Rita
  • 2022-09-23
Bővebben
Ez is érdekelhet
Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a salgótarjáni közgyűlés 2026. június 25-i ülésén. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Öten vehettek át Salgótarján Emlékérmet a csütörtöki közgyűlésen

Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése (Fotó: CPI Hungary)
Bővebben

Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése, újabb boltokra is fény derült

A lélek halhatatlanságát és az öröklétet szimbolizáló köveket is elhelyezték a megemlékezők a Főposta falánál a salgótarjáni holokauszt áldozatok tiszteletére rendezett megemlékezésen, 2026. június 12-én. (Fotó: REMEK Salgótarjáni Rendezvény-, Média, Turisztikai és Művelődési Központ | Facebook)
Bővebben

A holokauszt salgótarjáni áldozataira emlékeztek meg a Főpostánál

Hirdetés




További friss hírek
  • Felvétel a salgótarjáni Garzonházak Rákóczi út felőli tornyában, a 9. emeleten történt tűzeset utáni állapotról, 2026. június 20-án. (Fotó: Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata | Facebook)
    Tűz ütött ki az éjjel a Garzonházban, két embert kórházba szállítottak
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Pajta Piknik Márkháza | Facebook
    Ismét lesz Pajta Piknik Márkházán
    • 1 perc olvasás
  • Országos versenyhelyezett diákokat és felkészítő tanáraikat díjazták Salgótarjánban, a Civil és Ifjúsági Házban rendezett ünnepségen, 2026. június 16-án. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Tehetséges diákokat és tanáraikat díjazták Salgótarjánban
    • 2 perc olvasás
  • Forrás: Somoskői Napforduló | Facebook
    Szirtes Edina Mókus is fellép a Somoskői Napfordulón
    • 1 perc olvasás
  • Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése (Fotó: CPI Hungary)
    Jól halad a salgótarjáni STOP SHOP építése, újabb boltokra is fény derült
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.