3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • Felkészítő tréningen vettek részt a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum oktatói az NVSZC Stromfeld Aurél Technikumban, melynek révén ősztől karrier-tanácsadással is segíthetik a diákokat. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum | Facebook)
    Karrier-tanácsadók segítik ősztől a Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum intézményeinek diákjait
    • 1 perc olvasás
  • Először egyeztetett Kreicsi Bálint polgármester és Szafkó Zoltán Péter országgyűlési képviselő 2026. május 14-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Először egyeztetett Kreicsi Bálint polgármester és Szafkó Zoltán Péter országgyűlési képviselő
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: Zenthe Ferenc Színház
    Moliére vígjátékát mutatja be csütörtökön a Zenthe Ferenc Színház
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Salgótarjánba
    Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Salgótarjánba!
    • 2026-05-04
    • 1 perc olvasás
  • Archív fotó: A Salgótarjáni Bányász-Kohász Fúvószenekar fellépése a 2025-ös salgótarjáni majálison (Fotó: Salgótarjáni Rendezvény-, Média- és Művelődési Központ Nonprofit Kft.)
    Új helyszín ad otthont a salgótarjáni majálisnak
    • 2026-04-30
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Archív fotó: A Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház és rendelőintézete (3100.hu Fotó: Komka Péter)
    Új parkoló nyílik a salgótarjáni kórház közelében
    • 2026-05-12
    • 1 perc olvasás
  • A salgótarjáni Rákóczi út egyik felújítás előtt álló szakasza (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Jövő hétfőn megkezdődik a Rákóczi út felújítása
    • 2026-05-05
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • A szavazatszámláló bizottság tagjai urnát bontanak a salgótarjáni Balassi Bálint Megyei Könyvtárban egy korábbi választás alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Így alakult a választás Kelet-Nógrádban
    • 2026-04-13
    • 4 perc olvasás
  • Szafkó Zoltán Péter, a Tisza Párt jelöltje nyerte meg a 2026-os országgyűlési választást Kelet-Nógrádban. (Fotó: Szafkó Zoltán Péter | Facebook)
    Szafkó Zoltán Péter Kelet-Nógrád új országgyűlési képviselője
    • 2026-04-13
    • 1 perc olvasás

Hivatalosan is lezárult a Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítése

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-01-08
  • 2 perc olvasás
Mintegy félmilliárd forintból valósult meg a salgótarjáni Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítését célzó projekt (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Mintegy félmilliárd forintból valósult meg a salgótarjáni Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítését célzó projekt (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Total
0
Shares
0
0
0
0

Több száz millió forintból újult meg a salgótarjáni Városi Sportcsarnok épülete. A főként energetikai korszerűsítéseket tartalmazó beruházást szerda délelőtt hivatalosan is átadták.

A zárórendezvényen Kreicsi Bálint, a megyeszékhely polgármestere elmondta: a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz által támogatott, mintegy félmilliárd forintból megvalósult projekt magába foglalta a lapos tető és a külső oldal hőszigetelését, a lábazat víz- és hőszigetelését, nyílászárók cseréjét, a központi szellőző- és légkondicionáló rendszer, illetve a fűtési rendszer korszerűsítését, továbbá egy napelemes rendszer telepítését is. Megjegyezte: a projekt még az előző városvezetés alatt indult el, ám a lebonyolítás oroszlánrésze már a mostani önkormányzatra hárult.

Kreicsi Bálint polgármester a salgótarjáni Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítését célzó projekt zárórendezvényén, 2026. január 7-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Kreicsi Bálint polgármester a salgótarjáni Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítését célzó projekt zárórendezvényén, 2026. január 7-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)

A polgármester kiemelte: a beruházás során sikerült mintegy 100 millió forintot megtakarítani az eredetileg megítélt, bő 600 millió forintnyi támogatásból. Ezt a maradványt a tervek szerint a piac melletti tornaterem energetikai korszerűsítésére fogják átcsoportosítani.

Kreicsi Bálint kifejtette továbbá: mivel a projekt főként energetikai jellegű felújításokat finanszírozott, bizonyos munkálatokat önerőből kellett elvégeztetnie az önkormányzatnak. Úgy fogalmazott: a kiemelt kormányzati támogatásnak köszönhetően volt némi mozgástere a városnak, így összesen mintegy 18 millió forintból valósultak meg a projekt által nem támogatott, különböző feladatok, így például egy jelentősebb belső festés, padlóburkolatok felújítása vagy beázások javítása.

A városvezető hangsúlyozta: a korszerűsítés révén a létesítmény immár maximálisan megfelel a 21. század energetikai kihívásainak, követelményeinek, ennek köszönhetően pedig az üzemeltetési költségek is csökkennek.

Előremutató folyamatok indultak el a városban Becsó Zsolt szerint

Becsó Zsolt, Kelet-Nógrád országgyűlési képviselője felidézte: 2008-ban már átesett egy jelentős felújításon a sportcsarnok, melynek révén az akkor mintegy 700 fős befogadóképesség mintegy 1360 fősre bővült. Néhány évvel ezelőtt a küzdőtér parkettája és a világítás is megújult, nagyobb volumenű energetikai korszerűsítésre azonban csak a most lezárult projekt adott lehetőséget.

Arról is beszélt: az elmúlt bő egy évtizedben hihetetlen lehetőséget kapott Salgótarján a fejlesztések tekintetében, hiszen a TOP részeként 9,2 milliárd forintból valósíthatott meg projekteket az önkormányzat, ez fajlagosan a legnagyobb nagyságrendű támogatás volt. Ezt az összeget döntő részben – a meghiúsult gyermekmúzeum kivételével – sikerült is felhasználnia az akkori városvezetésnek – mondta.

Becsó Zsolt országgyűlési képviselő a salgótarjáni Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítését célzó projekt zárórendezvényén, 2026. január 7-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Becsó Zsolt országgyűlési képviselő a salgótarjáni Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítését célzó projekt zárórendezvényén, 2026. január 7-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)

A TOP Plusz esetében figyeltek arra, hogy a város legalább azt a fejlődési dinamikát meg tudja őrizni, amit a községek, így mintegy 30 százalékkal növelték a forráskeretet. Ennek révén a 2021-2027-es időszakban mintegy 11,1 milliárd forintos fejlesztési keret áll Salgótarján rendelkezésére. Megjegyezte: azt, hogy ebből az összegből milyen beruházások valósuljanak meg, még az előző városvezetés döntötte el, jelentősebb módosításokra már nincs lehetőség. Mint mondta, döntő többségében támogatandó célokról van szó, bizonyos esetekben azonban érdemes lett volna áthelyezni a súlypontokat. A keretösszeg jelentős részét még nem használta fel az önkormányzat, ugyanakkor már sok pozitív döntés született a projektek kapcsán, így remélhetőleg a következő két-három évben ezek meg is tudnak valósulni – tette hozzá a képviselő.

Becsó Zsolt hangsúlyozta: ami az elmúlt egy évben történt Salgótarján életében, az mindenképpen előremutató, példaértékű, és olyan folyamatok indultak el, melyek révén lehet hinni a jövőben.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Becsó Zsolt
  • Salgótarján
  • TOP Plusz - Salgótarján
  • Városi Sportcsarnok
  • Városi Sportcsarnok energetikai korszerűsítése
Előző cikk

Idén is keresik Az év Nógrád vármegyei civil szervezetét

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-01-05
Bővebben
Következő cikk
A salgótarjáni Bányamúzeum fejlesztését is magába foglaló határon átnyúló projekt nyitórendezvénye az ajnácskői Ebeczky-kúriánál, 2026. január 8-án. (Fotó: Besztercebánya Megyei Önkormányzat)

Négymillió eurós határon átnyúló fejlesztés indul a Novohrad-Nógrád Geoparkban

  • Rozgonyi Rita
  • 2026-01-09
Bővebben
Ez is érdekelhet
Először egyeztetett Kreicsi Bálint polgármester és Szafkó Zoltán Péter országgyűlési képviselő 2026. május 14-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
Bővebben

Először egyeztetett Kreicsi Bálint polgármester és Szafkó Zoltán Péter országgyűlési képviselő

A Tarjáni Gyermektábor kívül-belül megújult "D" jelű faháza az átadás napján, 2026. március 31-én. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
Bővebben

Folytatódik a Tarjáni Gyermektábor fejlesztése

Szent Flórián domborművének leleplezése a salgótarjáni Kisboldogasszony főplébánia-templomnál, 2026. május 8-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)
Bővebben

Szent Flóriánnak állít emléket és a tűzoltók munkájának fontosságára hívja fel a figyelmet Salgótarján új domborműve

Hirdetés




További friss hírek
  • Bakos Krisztián nyitotta meg, majd mutatta be a „Salgótarján Tűzvédelmének 140 éve” című kiállítást a Dornyay Béla Múzeumban, 2026. május 8-án. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum | Facebook)
    A salgótarjáni tűzvédelem 140 évének állít emléket a Dornyay Béla Múzeumban nyílt kiállítás
    • 2 perc olvasás
  • A Tarjáni Gyermektábor kívül-belül megújult "D" jelű faháza az átadás napján, 2026. március 31-én. (Fotó: Fenyvesi Gábor | Facebook)
    Folytatódik a Tarjáni Gyermektábor fejlesztése
    • 1 perc olvasás
  • Szent Flórián domborművének leleplezése a salgótarjáni Kisboldogasszony főplébánia-templomnál, 2026. május 8-án. (Fotó: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)
    Szent Flóriánnak állít emléket és a tűzoltók munkájának fontosságára hívja fel a figyelmet Salgótarján új domborműve
    • 3 perc olvasás
  • A Vár a város felett – Salgótarján – Salgóvár régészeti kutatása című kiállítás megnyitója a Dornyay Béla Múzeumban, 2026. május 7-én. (Fotó: Dornyay Béla Múzeum | Facebook)
    A tavalyi ásatáson előkerült régészeti leleteket is bemutatja a Dornyay Béla Múzeum Salgó váráról készült kiállítása
    • 3 perc olvasás
  • Maratoni, mintegy hatórás ülést tartott Salgótarján közgyűlése 2026. április 29-én. (Fotó: Papp Marcell | Facebook)
    Húsz napirendi pontot tárgyalt maratoni április ülésén Salgótarján közgyűlése
    • 4 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.