3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Mostanság népszerű
  • A Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház „COR-dában tartunk” nevű csapata a MESZK 14. Országos Szakmai Versenyének döntőjén. (Fotó: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház | Facebook)
    Különdíjat kapott a szakmai verseny országos döntőjében a salgótarjáni kórház csapata
    • 2 perc olvasás
  • Megújult környezetben ebédelhetnek a diákok a SÁI Arany János Tagiskolájában. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Egymást érik a fejlesztések az Arany János Tagiskolában
    • 1 perc olvasás
  • A Dornyay Béla Múzeum „A hit és a hatalom házai – Középkori templomok és várak Nógrád megyében" című kiállításának megnyitója a Besztercebányai Alkonzulátuson, 2026. április 22-én. (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Kiállítás erősíti tovább Salgótarján és Besztercebánya testvérvárosi kapcsolatát
    • 1 perc olvasás
Facebook
Ajánljuk

FACEBOOK
3100.hu
3100.hu 3100.hu
  • Helyi ügyek
  • 112
  • Gazdaság
  • Egészségügy
  • Oktatás
  • Kultúra
  • Természet
  • Sport
  • 3100+
    • Nógrád megye
    • Szomszédok
    • Határon túl
    • Minket is érint
    • Jegyzetek
Programok
  • Több civil szervezet is színes programokkal készül Salgótarjánban és környékén
    • 2026-04-21
    • 2 perc olvasás
  • (Archív fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk)
    Tizenegy előadással várja a közönséget az idei Zenthe Nyár
    • 2026-04-10
    • 1 perc olvasás
Közlekedés
  • Új, menetrend szerinti nemzetközi autóbuszjáratok indulnak Budapest és Losonc között, Salgótarján és Fülek érintésével 2026. február 1-től. (Fotó: MÁV-csoport | Facebook)
    Salgótarján érintésével indulnak buszjáratok Budapest és Losonc között
    • 2026-01-28
    • 3 perc olvasás
  • A 21-es főút tehermentesítő szakasza kapcsán tartott megbeszélést Salgótarján önkormányzata és Pántya József út- és vasútépítésért felelős helyettes államtitkár (Fotó: Kreicsi Bálint | Facebook)
    Újabb egyeztetést tartottak a 21-es főút tehermentesítő szakasza kapcsán
    • 2026-01-23
    • 2 perc olvasás
Közélet
  • A szavazatszámláló bizottság tagjai urnát bontanak a salgótarjáni Balassi Bálint Megyei Könyvtárban egy korábbi választás alkalmával (Archív fotó: MTI/Komka Péter)
    Így alakult a választás Kelet-Nógrádban
    • 2026-04-13
    • 4 perc olvasás
  • Szafkó Zoltán Péter, a Tisza Párt jelöltje nyerte meg a 2026-os országgyűlési választást Kelet-Nógrádban. (Fotó: Szafkó Zoltán Péter | Facebook)
    Szafkó Zoltán Péter Kelet-Nógrád új országgyűlési képviselője
    • 2026-04-13
    • 1 perc olvasás

Jogerősen kilenc év börtönre ítélték a Rákóczi úti gázolót

  • Kéri István
  • 2022-01-20
  • 2 perc olvasás
Archív fotó: Helyszínelés a salgótarjáni Rákóczi út Kilczer-ház előtti szakaszán 2020. január 17-én késő este (Archív fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)
Archív fotó: Helyszínelés a salgótarjáni Rákóczi út Kilczer-ház előtti szakaszán 2020. január 17-én késő este (Archív fotó: Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság)
Total
0
Shares
0
0
0
0

A Balassagyarmati Törvényszék helyben hagyta az első fokú ítéletet, így jogerősen kilenc év börtönre ítélték azt a 42 éves férfit, aki 2020 januárjában Salgótarjánban halálra gázolt egy fiatal lányt, ezután megállás nélkül elhajtott a helyszínről, majd oda gyalog visszament és a helyszínelő rendőröknél egy barátjára kente a balesetet.

Bóna Gyula megyei főügyész tájékoztatása szerint a Balassagyarmati Járási ügyészség közlekedési ügyésze a férfival szemben halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés, segítségnyújtás elmulasztása és hamis vád bűntettek miatt emelt vádat. A férfinak 2000-ben vették el a jogosítványát, azóta ugyanakkor rendszeresen vezetett engedély nélkül. Két éve január 17-én este is így tett: a salgótarjáni Rákóczi úton mintegy 70 km/h sebességgel, ittas állapotban vezette kistehergépkocsiját. A menetirány szerinti bal oldalról egy 24 éves nő akart átkelni az úttesten, akit a férfi az ittassága miatt nem vett észre, így járműve jobb első részével fékezés és irányváltás nélkül elütötte. A fiatal nő olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen elhunyt.

A baleset után a férfi a felelősségre vonást úgy akarta elkerülni, hogy elhajtott, később azonban gyalog visszament a helyszínre, ahol a rendőröknek azt mondta, utasként ült a kocsiban, amit egy barátja vezetett. Vallomása alapján akkor őrizetbe is vették megnevezett ismerősét (majd a vétlen férfit a beszerzett bizonyítékok alapján két nap múlva szabadon engedték).

Az elsőfokú bíróság kilenc év börtönre, tíz év közügyektől eltiltásra és a járművezetéstől végleges eltiltásra ítélte a férfit, akinek az ügye fellebbezés miatt másodfokon a Balassagyarmati Törvényszék előtt folytatódott – ismertette Bóna Gyula.

A Nógrád Megyei Főügyészség vezetője közleményében úgy fogalmazott, hogy az ítéletet a Balassagyarmati Törvényszék helybenhagyta, holott a megbánás szikráját sem mutató vádlott végig tagadta a bűnösségét, a baleset bekövetkeztéért a sértettet és az útszakaszon nem működő utcai lámpákat okolta, a segítségnyújtás elmulasztása kapcsán pedig arra hivatkozott, hogy úgy gondolta, hogy a szélvédő betörését kavicsfelverődés okozta.

A jogerősen elmarasztalt vádlottnak a másodfokú eljárás során keletkezett további 176 ezer forint bűnügyi költséget is meg kell fizetnie.

Total
0
Shares
Megosztás
Share
Tweet
Pin it
Share
Címkék
  • Bóna Gyula vármegyei főügyész
  • bűnügyek
  • halálos kimenetelű baleset
  • Nógrád Vármegyei Főügyészség
  • Rákóczi út
  • Salgótarján
  • ügyészség
  • Vásártér
Előző cikk
Drónnal készült felvételen az egyik pintértelepi salakkúp (3100.hu Fotó: Komka Péter)

Város körüli vezetett túrát hirdetett a Zöld Út

  • Kéri István
  • 2022-01-20
Bővebben
Következő cikk
3100.hu Fotó: Bz-motorvonatok Salgótarján külső állomáson, 2021. július 9-én

Civilek várják a somoskőújfalui vasútvonal utasainak véleményét

  • Kéri István
  • 2022-01-21
Bővebben
Ez is érdekelhet
Kiemelt képünk illusztráció! (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
Bővebben

Rablássá fajult egy bolti lopás Salgótarjánban

Több autót is meglovasított a 20 éves fiatalember Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
Bővebben

Elfogták a Salgótarjánban garázdálkodó notórius autótolvajt

Kiemelt fotónk illusztráció!
Bővebben

230 millió forinttal károsította meg a költségvetést egy nógrádi gyógyszertár üzemeltetője

Hirdetés




További friss hírek
  • Szín-lelés a Zenthében címmel nyílt kiállítás Hegedűs Márk fotográfus színházi fényképeiből a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában 2026. április 21-én. (Fotók: Kotrócz Emília/Vendel Lajos)
    Interaktív elemekkel színesített kiállítás nyílt Hegedűs Márk színházi fotóiból
    • 2 perc olvasás
  • Kiemelt képünk illusztráció! (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Rablássá fajult egy bolti lopás Salgótarjánban
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Egy salgótarjáni biciklis baleset szemtanúit keresi a rendőrség
    • 1 perc olvasás
  • Kiemelt fotónk illusztráció! (3100.hu Fotó: Letermelés előtt álló lucfenyves Salgó vára és Eresztvény között)
    A Dolinka közösségi újraerdősítésére hívja a salgótarjániakat Kreicsi Bálint
    • 1 perc olvasás
  • Több autót is meglovasított a 20 éves fiatalember Salgótarjánban (Fotó: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
    Elfogták a Salgótarjánban garázdálkodó notórius autótolvajt
    • 1 perc olvasás
Hirdetés




Médiapartnerünk a 100.4 Rádió 1

Eközben Nógrádban
  • Illusztráció: Pixabay
    Trükközhetett az oltásokkal, eljárás indult egy nyugat-nógrádi gyermekorvos ellen
    • 1 perc olvasás
  • Illusztráció: Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság
    Családi drogbizniszt számolt fel a rendőrség Karancskesziben
    • 1 perc olvasás
  • Forrás: NKIK
    Egyedülálló szakmai programokkal várják a szépségipar nógrádi vállalkozóit
    • 2 perc olvasás
Hirdetés




Városrészek

Acélgyári térség | Baglyasalja
Beszterce-lakótelep és környéke
Béke körút és Napsugár lakótelep
Eperjes-telep | Forgách-telep | Idegér
Károlyi | Kemerovo | Nyugati | Rokkant
Rónabánya | Rónafalu | Salgóbánya
Somoskő | Városközpont | Vásártér
Zagyvapálfalva | Zagyvaróna

Hasznos

önkormányzat | megyei önkormányzat
kormányablak | kormányhivatal
helyi járati autóbusz menetrend
gyógyszertári ügyelet | kórház
háziorvosok | gyermekorvosok
fogorvosok | gyógyszertárak
városgazdálkodás | szavazókörök

Számunkra a megtiszteltetés!

3100.hu 3100.hu
  • Impresszum
  • Felhasználási feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatvédelmi elvek
Nógrádi Média Műhely Kft. | © Minden jog fenntartva!

Add meg a kulcsszavakat, amire keresni szeretnél és nyomj Enter-t.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.